petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumu yeni aldım :) bilgi verir misiniz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Emre Albayrak tarafından 20 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Emre Albayrak

Merhaba! Kuşumu yeni aldım dün. :) Bunun için pek bir bilgim yok. :) Kuşumun kalamar kemiği oyuncağı yemiği suyu tüneği her şeyi tam. Yalnız çok korkuyor. Tüneklere konmuyor. Elime alışması için kafese parmağımı soktuğumda kafesin içinde dört dönüyor. Sizce ne yapmalıyım ? :) Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)

2. erha1907

erha1907 New Member

Beğenileri:
    0
    Yeni almışsın biraz kendi başına bırak ortama alışsın. Değil elini kafese sokmak yemini suyunu vermek dışında rahatsız etmemen lazım. Ustalar da bilgi verecektir...

3. Emre Albayrak

Tamam teşekkür ederim :) Ustalardan beni aydınlatmalarını rica ediyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:10 -->-> Daha önceki mesaj 18:01 --

Aydınlatacak biri yok mu? :(

4. Ahmet Tan

Ahmet Tan New Member

Beğenileri:
    0
    yanina gelirken kisik ve nazik bi ses tonuyla konusarak gel yanina senin geldigini anlasin ve guvensin sana

5. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yeni kusunuz hayırlı olsun kusunuzun guvenini kazanın elinize almayın 1 hafta dışarı salmayin ortami tanimasi için ve daha sonra her gün 30 dk elinizi kipirdatmadan kafesin icinde tutun elinize alistiktan sonra elinizden yem vermeyi deneyebilirsiniz. Boylelikle elinize alismis olur her gun konuşun onunla hep elinizden yem yesin ve goreceksiniz 1 ay sonra yaninizdan ayrilmayacak.

6. Emre Albayrak

kuşum 4 5 aylık civarındaymış sizce konuşturmak için geç mi ?

#6 Emre Albayrak, 22 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 22 Temmuz 2014
  7. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tam konusturma zamanı

8. Emre Albayrak

çok rahatladım :) sağolun peki zor alışır diye duydum doğru mu bu ?

9. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bende bu aylarda aldım egittim mesela 2-3 aylık kusa gunde 1 saatinizi ayiriyorsaniz 4-5 aylık kusunuza 2 saat ayiricaksiniz benimki simdi kafesin yanina gidince hemen kapinin önünde gözümün icine bakıyor çıkar diye. 2 ay sonra tamamen alisir size.

10. Emre Albayrak

peki sizinki konuşuyor mu?

11. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Konusuyor yaklaşık 10 kelime söylüyor

12. Emre Albayrak

Maşallah :) şimdi kaç yaşında peki :)

13. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    8 aylık civarında birde sunu unutmayın kusunuzu egitirken kafes başınızın hizasinda olsun eger alcakta durursa strese girer

14. Emre Albayrak

Sehpanın üzerinde vitrinin üzerine koymayı istedim ama annem izin vermedi :D

15. ArdaKocak04

Daha ilk günleri olduğu için ortama ve size alışmamıştır. Aynısını yaşadım ve çok korkmuştum. Size güvenini iyice kazandıktan sonra salmanızı tavsiye ederim. Daha yeni almışken kelimeleri tekrarlayarak öğretebilirsiniz. Dediğim gibi salmak için acele etmeyin ve bekleyin.

16. alper onur

alper onur Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar kolay gelsin benm 1 cift muhabbet kuşum var dişiyi alalı 10 gün kadar oldu iyi anlaşıyorlar erkek dişinin üstüne ayağını koymaya çalışıyor ama dişi sanki izin vermiyor bir türlü başaramadılar yani ... dişi yuvalığa girip çıkıyor... erkek kafesin girişini kenarlarını kemiriyor.... anlamadım bunlar ne ayak .. yardımınızı bekliyorum .......

Sayfayı Paylaş