Kuşumu yeni aldım eğitmek için ne yapmalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hürkan YILMAZ tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Hürkan YILMAZ
  Gizli

  Kuşumu alalı 5dk oldu tünek su yem bide ballı koydum yavru cinsiyeti belli değil parmağa alıştırmak veya eğitmek için ne yapmalıyım ve kafeste neler bulunmalı acil yardım lütfen herkes bildiğini yazsın.
   
 2. Onur TEKİN
  Gizli

  Bi fotoğraf koysanız daha faydalı yorum yapardık. Öncelikle tünekler plastik olmasın ve ballı krakeri de çıkartın. Kuşunuz kısa sürede yağlanır ve hantal bişey haline dönüşür.

  Avucunuza az az yem alıp uzatın. Gerekirse birkaç saat yemlikleri çıkartın elinizden yemeye alışsın. Kuşu kafesin içinde kesinlikle avuçlamayın, parmağınızı uzatarak yaklaşın kuşa ve izin verirse hafif hafif göğsünü okşayın.
   
 3. Hürkan YILMAZ
  Gizli

  Resim enkısa zamanda yükliyicem.Teşşekkür ederim.

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:50 -->-> Daha önceki mesaj 17:50 --

  Buğra kardeşim okudum saolasın :)
   
 4. mahmut meşe
  Gizli

  benimde elime yeni bir kuş geçti fotoğraflardan biraz büyük olduğu ortaya çıktı eğitilmesi ve konuşması için biraz zormuş artık ama denildiği gibi sabah yemlemesi için elimden yemliyorum ve parmağımı tünek gibi yapıp bekliyorum hiç dikkatini bile çekmiyor yakınlaştırırsam biraz dikiliyor önüne kadar getiriyorum tık yok karnını biraz okşuyorum hala tık yok 10 saniye kadar okşayıncada tünekde diğer tarafa gidiyor şimdilik böyle bakalım daha neler olacak :)
   
 5. Hürkan YILMAZ
  Gizli

  Kuşum korkmuş galiba kafesin köşesinde duruyo arada kafes tellerinde asılıkalıyo bi görseniz sapsar fotoğraf çekip yollıyıcam .
   
 6. llua66yzgtll
  Gizli

  yeni aldıysan bu hareketi yapması normal. Sabırlı olmalısınız öncelikli şart bu. sonrasında korkutmadan ilgili olmayı başarırsan kuşun seninle arkadaş olur :) ve başka kuş görmesinide engellemelisin bence.
   
 7. Hürkan YILMAZ
  Gizli

  Başka kuş derken ayrı odalarda kuşlarım yan odada 1 çift var diğer odadada yavru var birbirlerini göstermem .
   

Sayfayı Paylaş