Karadeniz Pet

kuşumu yeni aldım,yardım lütfen...

• Konbuyu başlatan buse kahraman
  • Başlangıç tarihi
B

buse kahraman

Guest
merhaba arkadaslar... kuşumu alalı 4gün oldu...henuz alısamadı galıba.bıraz kabarık gbı gelıyor bana.hareketsız duruyor sadece gagasını hareket ettryor.muzık actıgım da otuyor.benı asıl korkutan dun gece eve geldgmde kafsın tavanından ayakları ıle tutunup basasagı hareketsız dururken bulmam oldu. bır cesıt ıntıhar davranısımı acaba dıye cok korktum:( ben yanında 15-20 sanıye panık ıcınde seslenınce normal pozısyona dondu.bırde makatında dıskısı vardı,ama kuru tuylerıne yapısmıs gı degıl de yumusak kıvamda duruyordu,strese baglı ıshal mı acaba dıe dusundum.bgn suyuna vıtamın aldım.fakat hıc su ısmıyor :( elıme alıp makatına bakayım derken korkup kactı,ucarken heryere carptı cok korktuk ıkımızde :( kafesınde sımdı,yem yıyor ama su ıcmıyor... o benden korkuyor ben ondan... onerılerınız fıkırlerınız benm ıcın onemlı...ona bırsey olacak dıye cok korkuyorum...fotograflarını da attım..smdıden tesekkurler :)
vQoGLA.jpg

12nbkB.jpg

n5GdgN.jpg

Yeni daha
hareketsizligi
sessizliği
zamanla geçer
yanlız
Ishali takip
edin
kronik hale
gelmesin
stree den ishal max 5 6 gün surer

Maşaalalh kuş çok güzel. Umarım alışır. Bende 3 gün önce yeni kuş aldım. Dediğiniz gibi çok sessiz ve hareketsiz. Ama normal olanı bu. İlgi ve sevgiyle alışacağından şüpheniz olmasın.. Şu an tek sorun ishal olması bence. stresten dolayı olabilir. Hayırlı olsun. Kuş korksada panik yapsa da siz panik yapmayın. Sakin olun, ilgi gösterin gerisi yoluna girecektir..
Bu arada kafasındaki kırmızılık nedir merak ettim?

Kuşunuz yeni olduğu için kabarık sakin sessiz halsiz durması ishal olması normaldir, her kuşun her hayvanın insanlar gibi farklı huyları psikolojileri ve davranışları vardır kimi sessiz drur kimi biraz daha cesurdur, 1 hafta boyunca alışması için ona zaman verin ilk bir iki gün pek iliş meyin sonrasında kafesin biraz yakının dan dilerseniz yumuşak bir şekilde ona seslenebilirsiniz.

kafasındakı kırmızılık :) kusu sectıgım gun ewe goturemıyecegım ıcın kuscu ısaret koydu,ertesi gun alrken karsmaması ıcın.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:42 -->-> Daha önceki mesaj 18:41 --

yardımcı oldugunuz ıcın cok tesekkur ederim.. bır de gagasında hafıf bı beyazlık var (3foto da daha bellı sankı),normal fızyolojık bırsey mıdır sızce?? yoksa bır mantar hastalıgı falan olabılır mı??

cok tesekkur edıyorum yardımlarınız ıcın :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:20 -->-> Daha önceki mesaj 19:46 --

cok soru soruyor olabılırım ama aldgım yerde makatının durumu onemlı dedıklerı ıcın bır de makatını degerlendırmenızı rıca etsem :
henuz elıme gelmedıgınden sıkıstırıp elıme almaya cekınıyorum, o yuzden telefonu kafese sokup makatının fotografını cekmeye calstım. bakan cevap yazan olursa sevınırım.tesekkurler :)
http://i.hizliresim.com/bg4m8j.jpg
http://i.hizliresim.com/dWqmjn.jpg
http://i.hizliresim.com/5oRb9d.jpg

çok tatlı bir kuş maşallah ilk günler olduğundan bunlar sağlık problemi yok gibi duruyor ilk günlerden elinizi kafese sokup parmağınıza çıkmayı alıştırın sonra alışması daha zor olur

ay ıcım rahatladı,ıyı kı bu forum var ıyı kı buldum burayı :) 3 gundur fazlaca pimpiriklendim galiba...tesekkurler...

sanırım henuz alısamadı benım kı. elıme yaklasmıyor,avucuma yem alıp beslmeye calstım...neredeyse kolum tutuldu kafesın ıcınde ama uzun bı sure sonra bırazcık yedı urkek urkek..hıc su ıcmedıgı ıcın suyu aynı sekılde elıme mınık bı cay tabagı ıle vermeye calıstım, olmadı:(

vee tabıkı tavsıye ısterım

Geri