petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun ayağı acıyor yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Orhan Yalçın tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Orhan Yalçın

Arkadaşlar muhabbet kuşumun sol ayağı acıyor. Şöyle ki tatile giderken 20 gün bir yakınıma vermek zorunda kalmıştım kuşu iyi bakamayacağını düşündüğümden çok korkuyordum ve sanırım da öyle oldu. Henüz birkaç aylıktı ve 2 gün önce geri aldım kuşumu ancak ayağının acıdığını farkettim. Sağ ayağına daha çok yükleniyor bazen sol ayağını havada bile tutuyor uçmasında sıkıntı yok. Gayet atlayıp zıplıyor nasıl iş anlamadım. Ancak kafesin üstünde dururken bile hareketsiz olarak yatıyor direk eskisi gibi güzelce ıslık çalsa da. Ve dalında uyumaya çalışırken dengesi bozuluyor 10-15 saniyede bir gözlerini tekrar açıyor gece nasıl uyuyacak bilmiyorum lütfen arkadaşlar çok üzülüyorum yardım edin

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Resim eklerseniz yardımcı olabilirim

3. Orhan Yalçın

Şu an ancak böyle çekebildim sağa yatık durduğunu görmüşsünüzdür hiç de şikayetçi durmuyor aslında ama ben huzursuz oldum

4. Orhan Yalçın

Şu an için daha iyi fotoğraf çekemiyorum kusura bakmayın ama nasıl bir fotoğrafının gerektiğini söylerseniz daha sonra paylaşabilirim

5. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Tırnaklarında bir sorun olabilir mi?

6. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Kusu minciklamislar sanirim ayagini kafese sokarkrn sikistitmis olabilirlet yada tule filan tskilmistir vetenire gotur bence kus disi uremede sotun olmaz ssnirim ilerde

7. Orhan Yalçın

Ne gibi? Tırnakları uzun ve sanırım biraz kararmış ne zamandır böyle bilemiyorum

8. Orhan Yalçın

Tüle sıkışma gibi ihtimaller benim de aklıma geldi çok sık takılıyordu önceden ama sonra iyice katlayıp alçaltmıştım emanet ettiğim kişiler de pek bakabilecek değillerdi zaten o yüzden zarar vermiş olabilirler yani veterinere mi götürmeliyim?

9. Sevtap DERİN

Sana bir önerim var: Muhabbet kuşlarından anlayan bir veterinere götürmen. Yarın ilk işin bu olsun. Ne olursa olsun bu öyle bir iki fotoğrafla anlaşılabilecek bir durum değil. Umarım bir şeyi yoktur.

10. Orhan Yalçın

Pekala teşekkür ederim yarın götüreceğim veterinere. Geçicidir diye kuşumu vermek istemiyordum ama riske atmaya gerek yok doktor sonuçta. Bir an önce sağlığına kavuşsun önemli olan o.

11. Sevtap DERİN

Gelişmeleri yazarsanız sevinirim. Umarım sağlığına kavuşur. Ha bir de vitamin almayı unutmayın. Mama yapın bu süre zarfında. Kendini toparlayabilsin.

12. Orhan Yalçın

Yazarım tabi ilginiz için çok sağolun. Vitamin alacağım evet ancak mama nasıl veya neyle yapabilirim? Gerçi veteriner söyleyecektir gerekenleri diye umuyorum ama ben de ne yapabiliyorsam yapayım

13. Sevtap DERİN

Mama tarifi sitede mevcut. Fakat ben size üstünkörü söyleyeyim: 1 yumurta kabuğu ile beraber, yarım havuç, bir adet etimek, 3-4 adet bebe bisküvisi, bir kaşık irmik, bir kaşık mısır unu. Hepsini robotto çek ver. Tamamdır. :) Mısır unu, irmik olmasa da olur. Evde yoksa hani... Olsa fena olmaz tabii ki.

14. Orhan Yalçın

Yoksa bile temin ederim :) Peki yem kabına falan mı koymalıyım nasıl yedireyim?

15. Sevtap DERİN

Önce yemeyebilirler. O yüzden çıkart yemlikleri mamayı içine koy ve kafese tak. Birkaç saat kalsın. Acıkınca mecbur yiyecektir. Olması mamalıkta alabilirsin. 1-2 TL'ye satılıyor.

16. Orhan Yalçın

Bir de az önce farkettim hafif bir titremesi var sanki rahatsız da değil gibi ama sabit dururken biraz titriyor üşümüş müdür ne yapabilirim? Veterinere de ya akşamüstü ya da götüremezsem yarın götüreceğim haftasonu daha rahat olur

17. Sevtap DERİN

Avi-vit vitamin al ver ya da eczanelerde Bemiks Kompoze 5'li ampuller var bir ampulün yarısını suluğuna boşaltabilirsin. 4 lira falandı. Kuş hasta umarım kaybetmezsin.

Edit: Bemiks mucizesi için Artemis'e teşekkürler. :)

18. Orhan Yalçın

Kaybedersem çok üzülürüm gerçekten yardımınız için sağolun

19. Onur TÜFEKCİ

Her veteriner kuştan anlamaz. Özellikle buna dikkat edin, birşey yok diyip geçiştirebilir. Çıkmışken bir kaç yere gösteriniz.

20. Orhan Yalçın

avi-vit yoktu avisol aldım aynı firmanınmış farkı nedir acaba kullanayım mı?

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kus ayagini aciyor