Karadeniz Pet

kuşumun ayağı kırıldı.. önerileriniz nedir

denizalagoz

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar aşağıda resimde gösterdiğim kuşumun gagası ile döndürmesii için aldığım oyuncağı kafese takmamın 3.gününde eve geldiğimde kuşumun ayağını kırdığnı malesef fark ettim o kadar kötü oldum ki anlatamam, gece saati olmasına rağmen hemen bulunduğum şehirde, adana da internet üzerinden bütün veterinerleri aradım ve bir tane açık buldum, sonrasında hemen araçla kuşu götürdüm, veteriner kuşun ayağının kırıldığını söyledi ve sargı yaptı bana 15 gün içinde normale döner dedi içim biraz olsun rahatladı.. arkadaşlar eve geldim bütün yemlerini kafesin altına koydum, suyunu, hatta suyuna pekmez damlattım ama kuş uyukluyor uçmasında sorun yok ama durunca uyuyor, sizce daha ne yapabilirim bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar özellikle yardımcı olursa çok sevinirim. kuşum iyileşirse adak bile adadım emin olun çok üzgünüm...

oyuncak

sargı

şimdi

öncelikle çok geçmiş olsun. bu süreçte iyileşmeyi hızlandırmak adına nekton s takviyesi yapmanızı öneririm. suya katın, günlük temizleyin. yemine kalamar kemiği ufalayarak ekstra kalsiyum verin. tabanda yem, su ve kum kapları olsun. su için salma tipi kullanabilirsiniz. kuşu harekete zorlamayın

çok teşekkür ederim nekton s için önerinize uyacağım yalnız iki sorum olacak
1-nekton s nerede bulabilirim petshoplarda varmıdır, internetten almayı düşündüm biraz bakındım ama kaç güne gelir allah bilir
2-kuşum ayağı kırık ve sargılı olmasına rağmen hala tüneklerde durmaya çalışıyor çoğu zaman da çıkıp orda öyle duruyor sizce tünekleri kafesten almalı mıyım

teşekkür ederim

Tunekleri almak yerine kafesin tulunu iyice yukari çekin kus sagdan soldab rahatsız olup ani hareket etmesin ve olabildigince az rahatsiz edin. Yemek yediginden emin olun soku atlatmasi kolay olmayacaktir. Gecmis olsun

çok teşekkür ederim nekton s için önerinize uyacağım yalnız iki sorum olacak
1-nekton s nerede bulabilirim petshoplarda varmıdır, internetten almayı düşündüm biraz bakındım ama kaç güne gelir allah bilir
2-kuşum ayağı kırık ve sargılı olmasına rağmen hala tüneklerde durmaya çalışıyor çoğu zaman da çıkıp orda öyle duruyor sizce tünekleri kafesten almalı mıyım

teşekkür ederim

çoğu petshop maalesef getirmiyor. çünkü genel standartlara bakıldığında pahalı bir ürün olarak görüyor milletimiz. büyük bir ihtimal adanadaki kuş üreticilerinden temin edebilirsiniz. 1 gram bile temin etseniz sizin için yeterli şu an için.

tünekleri kafesten alın. zeminde durmaya mecbur kalsın. tülü tamamen uzaklaştırın. sesten ve ışıktan ürküp kendini sakatlamasın yine.

eğer nektons bulamazsanız size şu karışımı önerebilirim.

Happy Pati Kalsiyum Takviyesi 250 ml suya 1 gram
Vitakraft Vogel Doktors Mineral aynı suyun içerisine 1 ölçek
İçerisine elinizde bulunan herhangi bir genel vitamin katkısından 1 ölçek.

günlük tazeleyerek verebilirsiniz.

çoğu petshop maalesef getirmiyor. çünkü genel standartlara bakıldığında pahalı bir ürün olarak görüyor milletimiz. büyük bir ihtimal adanadaki kuş üreticilerinden temin edebilirsiniz. 1 gram bile temin etseniz sizin için yeterli şu an için.

tünekleri kafesten alın. zeminde durmaya mecbur kalsın. tülü tamamen uzaklaştırın. sesten ve ışıktan ürküp kendini sakatlamasın yine.

eğer nektons bulamazsanız size şu karışımı önerebilirim.

Happy Pati Kalsiyum Takviyesi 250 ml suya 1 gram
Vitakraft Vogel Doktors Mineral aynı suyun içerisine 1 ölçek
İçerisine elinizde bulunan herhangi bir genel vitamin katkısından 1 ölçek.

günlük tazeleyerek verebilirsiniz.

çok teşekkür ediyorum, cevaplarınız için. şimdi veterinerimle iletişime geçtim o da araştırıyor nekton s yi

Çok geçmiş olsun, inşallah bir daha tekrar etmez ve tez zamanda iyileşir.

Çok geçmiş olsun.Ben de o oyuncaktan almıştım ama henüz kullanma fırsatı bulamamıştım.En iyisi atayım.

Ah kıyamam sana ben. En kısa zamanda iyileş inşallah.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 20:19 --

Imkanınız varsa Sera mınerals alıp kullanın.

Geçmiş olsun inşallah düzelir kısa zamanda

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok büyük geçmiş olsun inşaallah en kisa zamanda iyileşir

arkadaşlar gerçekten çok teşekkür ederim yorumlarınız için, bugün hep dinlenmesi için onu uzaktan takip ettik odanın ışığını açmadık bile tünekte duruyor ve yemleniyor bu beni çok sevindirdi, durumunu bütün aşamaları ile burada paylaşacağım, yarın da ona yumurta maması yapacağım tez zamanda iyileşecek inş.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:13 -->-> Daha önceki mesaj 00:11 --

Ah kıyamam sana ben. En kısa zamanda iyileş inşallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 20:19 --

Imkanınız varsa Sera mınerals alıp kullanın.

çok teşekkür ederim, sera minerals kemik yapısı için takviye anlamında iyi midir sizce, henüz bir ilaç kullanmaya başlamadım vetenirerim acele etme dedi ama ben yine de bir takviye kullanmak istiyorum araştırıyorum şuanda

Sera ürünlerini gözü kapalı kullanabilirsin. Kesinlikle iyi gelecek. Sadece kemik yapısı için değil her şeye faydalı. Hele tuylerdekı kalite artışı konusında da çok başarılı.

öncelikle çok geçmiş olsun. bu süreçte iyileşmeyi hızlandırmak adına nekton s takviyesi yapmanızı öneririm. suya katın, günlük temizleyin. yemine kalamar kemiği ufalayarak ekstra kalsiyum verin. tabanda yem, su ve kum kapları olsun. su için salma tipi kullanabilirsiniz. kuşu harekete zorlamayın

nekton s yi adanada bulamadım ancak internetten sipariş verdim, satıcısı da sağolsun hızlı kargo yaptı muhtemelen pazartesi elime geçecek ve hemen kullanacağım. çok teşekkür ederim. bu arada kuş daha iyi görünüyor sanırım bu sınavı vereceğiz.

kuşu kafesten cıkarma ...

kuşu kafesten cıkarma ...

aynen dostm kafesten kesinlikle çıkarmıyoruz arasıra konuşuyoruz, sevdiği yiyecekleri elimizle veriyoruz, mutlaka yemesine dikkat ediyoruz, bir yere gittiğimizde baby tv açıyoruz sıkılmasın diye yormuyoruz, an itibari ile küçük seslerle ötmeye de başladı, iyileşecek buna inanıyoruz..

Çok geçmiş olsun üzüldüm görünce :(

iyleşir elbet

kuddusinin canı mı yanıyor, yardımlarınız lazım

arkadaşlar,

biliyorsunuz kuşum kuddusi nin ayağı kırılmıştı, bununla ilgili veteriner kontrolünde ayağı sarıldı, iki hafta sonra ayağını açtık ilk başlarda çok ürkekti, ara ara suyuna burdan önerilen nekton s takviyesi yaptım, mamasına da koydum ancak bir süre sonra sevmemeye başladı, bana da ağr bir kokusu varmış gibi geliyor bu ilacın, kuşu iki gündür adana sıcağından dolayı balkona koyuyorum bazı sorularım olacak.

1-ayağı yanlış kaynamış, veterinerim bana birşey yapmana gerek yok böyle yaşayacak artık dedi, bana veterinerim kuşlardan anlamıyor gibi geldi sizce başka bir veterinere daha götürmem gerekir mi

2-resimlerde gördüğünüz gibi kuşum ayağını hep böyle tutuyor ayrıca bir çdk zaman kafesin en üst kısmına çıkıp öyle duruyor saatlerce konuşmaya çalışıyorum ancak o zaman konuşuyor bazen uçuruyorum mutlu etmeye çalışıyorum o şekilde ancak iletişime geçiyoruz bu şokun etkisi ile midir

3-sizce bu şekilde yaşar mı

her türlü yorum ve öneriye açığım.
iyi forumlar..

öncelikle yanlış kaynama olayına çok üzüldüm. sizin kuddusi eğer eşe almak istemezseniz bu şekilde de yaşar. sadece kafes düzenini onu çok fazla yormayacak şekilde ayarlayın. tellere tırmanmak zorunda kalmasın. su ve yem kapların tünek yanlarına koyun, oyuncağı çıkartın.
nekton s kullanmaya devam edin. sadece suyuna katmanız yeterli.. lıkır lıkır içmeyecek, günde birkaç ml su içerler, onu da farketmezsiniz bile.
zamanla o ayağına biraz daha alışacak, az da olsa kullanacak muhtemelen destek amaçlı. şu sıralar yine ilgi göstermekte ve yormamakta fayda var.
bu arada o ayak artık normal bir tedaviye yanıt vermez. tek alternatif ameliyattır ve muhabbet kuşları o operasyondan sağ çıkamayabilir. veterineriniz o sargıyı yaptıktan sonra keşke bir röntgen çekseydi.

Son düzenleme:
Geri