Karadeniz Pet

Kuşumun Ayağı Normal mi

koraysanz

Yeni Üye
Sevgilim bana istediğim için kuş aldı
kuşcu yavru oldugunu soylemıs bence de kücük duruyor .

Fakat sağ ayagında tünekte dururken bir kayma var ve bazı tırnakları dönmüş gibi
yavru olmasından mı kaynaklı yoksa bir incinme falan mı var ? kuş tellerde yürüyebilir tünekte durabiliyor zıplayabiliyor

Ama dün ayagını kendıne doğru cekıyordu kayan ayağını .. bu gün hiç yapmadı

gaga taşı aldım suyuna vitamin kattım yemı suyu her şeyi tam şuan
jVZNPD.jpg

XLA3WD.jpg

65OvR9.jpg

lvlNYg.jpg

kno8Zy.jpg

fotoğraf acısından bakın kayan ayağı da sağ ayağı fakat sol ayagının tırnagındada bi dönme gibi bişey var
icinmiş midir ? doğuştan mıdır ? ya da ayağı mı kücük kuş kücük oldugu ıcın tırnagı zamanla düzelir mi yada tırnagını yiyip yerine yenisi cıkar mı ?

üzülmüş durumdayım gerçekten yorumlarınızı beklıyorum

ayrıca kafese elimi yaklastırdıgımda ya da içeri soktugumda yem değiştirmek ıcın falan cırpınıyor kaçıyor ve çok fazla ötmüyor korkudan mıdır başka bir şey olabilir mi kendıme nasıl alıstırabilirim başka fotoğraf ıstersenız koyabilirim

Son düzenleme:
Her iki ayağının birer parmağında (arka parmaklar) sorun var.
Tünekte dururken iki parmak arkada iki parmak önde olması lazım.
Sanırım bu parmaklar kırılmış ve ardından yanlış kaynamış.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim çok üzüldüm umarım öyle değildir başka yorumu olan yok mu ?

Başka yorum yapan arkadaşlar da olur inşallah.
Kendi adıma şunu da ekleyeyim, çok üzülecek bir şey değil aslında.
İhtiyacını karşılama konusunda pek sorun yaşamaz. Tünekte durmasına
veya tırmanmasına fazla etki etmez. Evde yaşayan ve yemi suyu önüne hazır gelen
bir kuş için kayıp sayılmaz bence. Doğada yaşasaydı belki bir dezavantaj olabilirdi.

Bakalım daha oldukca kucuk zaten kanatı beyaz fakat altından mavi geliyor güzel olucak kus galiba ama ayak durumu uzucu işte pek bişeye engel olacagını ben de sanmıyorum ama ayağını karnına cekıyor bazen tek ayağını cok sık yapmıyor ama 1 dk tuttugu da oluyor bazen kuslar böyle yaparmıs diye okudum nette üzülüyor ama ınsan işte

Benimde muhabbet kuşumun parmağı böyle oldu kuşum daha 4 aylık ismi şaşkın ama hep böyle durmuyor bazen arka tarafta duruyor

Geri