Karadeniz Pet

Kuşumun ayağına tülden ip takıldı ve hafif yara var

Ahmetdmr

Yeni Üye
Kuşumun ayağına tülden ip takılmış ve ben daha yeni fark ettim ipi zor da olsa çıkardık fakat bir parmağı yara
kangren olmuşmudur diye çok korkuyorum daha bugün ipleri çıkartıp yara ilacı sürdüm ama ayağını kapatıp açabiliyor ilaç olarak bana ne önerebilirsiniz nasıl tedavi edebilirim yardım ederseniz sevinirim buralarda kuştan anlayan bir veteriner yok ne yazık ki :(

Terramycin sürmeyi ihmal etmeyin sebze verin ama taze olsun çabuk iyileşir yürümesinde ve tüneğe tutunmasında bir sorun var mı
Yok yürüyor hatta tellere bile atlıyor ayağını açıp kapatabiliyor sadece biraz şiş ve yaralı terranycin sürüyorum hatta sabah ve akşam olarak suya 5 6 damla baticon sürüp mikrop kapmasını da engelliyorum

Yok yürüyor hatta tellere bile atlıyor ayağını açıp kapatabiliyor sadece biraz şiş ve yaralı terranycin sürüyorum hatta sabah ve akşam olarak suya 5 6 damla baticon sürüp mikrop kapmasını da engelliyorum
Suya derken suluğa asla batikon damlatmayın. Ayağa sürüyorsanız tamam doğru bir davranış. Batikonla silip ardınddn terramycn.

Suya derken suluğa asla batikon damlatmayın. Ayağa sürüyorsanız tamam doğru bir davranış. Batikonla silip ardınddn terramycn.
Yok canım suya derken küçük bir kaba su dolduruyorum o suyada 5 6 damla batikon damlatıyorum sonra kuşumun yaralı ayağını 2 3 dakika içinde tutuyorum sonra kremini sürüp kafesine koyuyorum

Enfeksiyon kapacak bir durumda yok. Sadece zedelenmiş. Ama önlem almakta fayda var. Siz uygulamalara aynen devam ediniz.

Geri