Karadeniz Pet

Kuşumun ayağında bi sorun var gibi(ACİL)

S

ssullu

Guest
Merhaba arkadaşlar

Kuşumu 2 gün önce evimizin alt katında zevk için kanarye uretimi yapan kuşcu verdi.

kuşcuya beyaz olan kuş benim kendi kuşumdu onun hic otmedigini hic kımıldamadıgını ve neden olabilecegini sormaya gitmiştim kendi kuşlarını satabilecegini soyledi o sırada sarı olan kuşu gordum ve onu sordum yerdeydi onun bi gozunun kor oldugunu ve ucretsiz olarak verecilecegini soyledi ama olebilir dedi kafesin altına yem koy dedi, sanırım ilgilenmek istemediği için bana verdi bilemiyorum.

kuş tunege hic cıkamıyor sadece kafesin altında duruyor bana kor deyince gittim pirinc unu ve mısır unu aldım bir de sırınga aldım kusu rahat besleyebilmek için ve gunluk yediriyorum ama kafesin altına yem koydugum zamanda yiyebiliyor

gozunde korluk yok gibi ama bilemiyorum. yuruyememesinin nedeni ayagında bi problem olmasından dolayı mı yoksa gozu kor oldugu için dengesini saglayamadıgı için mi?

Ayagında bi problem olablr diye ayagına vazelin suruyorum ama tam bi bilgi verebilecek olan olursa cok memnun olurum.

Kuşumda ne gibi bi problem olabilir - YouTube

Hocam bence sorun kuşun ayağında, gözü göremese düzgün gider ama sağa sola çarpıp durur diye düşünüyorum, senin kuş yürürken sanki ayağına basmak istemiyor gibi :( veteriner e götürdün mü

kuşunuzun gözleri önünde elinizi hareket ettirin size ne tepki verecek sanki kör gibi birde kuşunuz ishal galiba

Kuşunuzun gözü bana kör gibi geldi, birde sol ayağında bir aksama var .

arkadaşlar kuşta ne körlük yada neden ayagında bir şey var kuşunuz rahatsız acilen vitamin ve ishal ilacı verin cok zayıf düşmüş kuş elinizdeki kuş jumbo kırması ve cok zayıflamış acilen bakıma alın kuşunuzu bence mama vitamin elinizden gelen ilgiyi eksik etmeyin ayrı kafes e koyun bakıma alın bir ay sonra o kuş sizin kuşunuzun 3 misli olacaktır iii bakılırsa iyileşirse birde sıcak tutun kuşunuzu birde

tüneğe hic cıkamıyor yada tellere hiç tırmanamıyor sürekli yerde duruyordu ve yemini de yere döküyordum,

kuşuma sürekli mısır unu ve pirinc unu maması yapıyorum ve yediriyorum bunu da internette videolardan gordum de aldım ama pek yemiyor , bugun kuş için yerde duracak şekilde yem koymak için yemlik yaptım ondan daha rahat yem yemeye başladı.

pazartesi gunu veterinere goturecegim, siz hangi vitaminleri onerirsiniz ve nasıl bi tedavi uygulamalıyım

Geri