Karadeniz Pet

Kuşumun ayak sıcaklığı

• Konbuyu başlatan Selphie
  • Başlangıç tarihi
S

Selphie

Guest
Kuşumun ayağı normale göre çok sıcak, biraz baktım zehirlenme olabilirmiş..öyle midir, yardımcı olur musunuz? Korktum baya :(

abla arada çok uçtuklarında kalp atışları yükselince de ayakları sıcak olabiliyor ama uzun süre sıcak olması iyi değil kuş da ayak haricinde bir farklılık var mı ?

abla arada çok uçtuklarında kalp atışları yükselince de ayakları sıcak olabiliyor ama uzun süre sıcak olması iyi değil kuş da ayak haricinde bir farklılık var mı ?

Biliyorum fakat durduğu yerden sıcak yani uçmassa geri sıcaklığına geri dönmesi gerekmiyor mu? Bazen çantamı falan kemiriyor acaba onlardan mı bişey oldu diye düşünüp duruyorum ama farklılık yok kuşta...:confused:

Muhabbet kuşlarında sıcak soğuk ayak - Muhabbet Kuşu - Türkiye'nin En Büyük Muhabbet Kuşu Platformu

Forumda bununla ilgili konular mevcut.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

"Ayakları, uzun bir dönem boyunca sıcak kalıyorsa , en olası neden böbrek hastalığıdır (Nefrit). Kuşun organizması, hasta böbrekler yüzünden vücuttaki zehirleri atamadığından , vücut "Ateş"'ile tepki gösterir ve fazla ısınır. Acilen harekete geçilmeli, mümkün olduğu kadar çabuk veteriner hekime götürülmelidir. Böbrekleri etkileyen herhangi bir hastalık, kısa sürede tüm vücudu sarar, bundan dolayı , tedavi edilmezse yaşamını kaybetmeye kadar varacak büyük tehlike altında olacaktır.
"

Araştırdığıma göre zehirlenmeymiş dedim zaten...Ama sizce bu yeterli bir yazı mı?
Konuyu açmamdaki amacım belki başka biride benim gibi bir olayla karşılaşmıştır, forumdaki diğer üyelerin yorumunu almamdır.
Saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
zaten hastalık durumunda herkes veteriner diyor ama veterinerlerin kuşlardan pek anladığı söylenemez hep vitamin yada antibiyotik verip yolluyor bence bu konuda herkes petshopculara anlamaz diyor ama veterinerden daha iyi anlıyorlar çünkü ellerindeki kuşlar ölmesin diye araştırıyorlar veteriner parasını alıp yolluyor geriye tabi kendini kuşlar konusunda geliştirip uzmanlaştırmış veterinerler hariç ki onlarıda bulmak mesele üretimcilerde iyi anlar bence hastalık konusunda bu tabi benim nacishane fikrim

Son düzenleme:
Evet haklısınız ama forumlar zaten bilgi alışverişi için vardır internetten bende araştırabilirim, veterinere bende götürebilirim ama amaç burda birbirimize yardım etmek.
Örneğin sen fikrini söyledin haklısın, çok teşekkür ederim :) sorabilirim bir petshop a..

Geri