Karadeniz Pet

kuşumun ayakları güçsüz ve uçamıyor

karalamadefteri

Yeni Üye
yaklaşık 1 ay önce bir muhabbet kuşu aldık. aldığımızda anneden ayrılalı 3-4 gün oldu dedi kuşçumuz. ayrıca yavru olduğu için ve henüz kanat tüyleri ve kuyruğu tamamlanmadığı için uçamaz dedi ve yemini de kafesin tabanına koyun dedi. ilk geldiğinde çok ürkekti 2 hafta sonra bize alıştı artık elimizden felan korkmuyor ve hiç ısırmıyor.
çok şükür iştahı yerinde, ama yemliğe alışamadı. yemliği yerine takınca orada yemiyor yukarıda kapağı açık bi şekilde tüneğin yanına yemliği takıyorum, oradan yiyor.

şimdi kendisi uçmayı çok istiyor, yere salıyoruz, koşup koşup uçmaya çalışıyor ama beceremiyor hala kuyruk tüyleri tam çıkmadı.onun dışında şimdi vücudunda ve başında da yeni tüyler çıkıyor o sebeple çok kaşınıyor:( tüy çıkardığı için de sanırım çok uyuyor gün içinde. ve başlıkta da belirttiğim gibi ayakları güçsüz; yürüyebiliyor koşabiliyor ama parmağımızda durduğunda tutunmak için çok sıkmıyor ayaklarını. bazen tünekte dururken kaşınıyor ayağıyla ama sıkı tutunmadığı için düşüyor. ( baya komik oluyor bizi güldürüyor o ayrı mesele :D ) aynı zamanda kemirmiyor da, gagasıyla ısırışları da güçsüz. narin narin gagasını gezdiriyor(yumurta kabuğunu bile kopartmadı)
acaba uçamaması ve bu durum normal mi? :confused::confused:

bir de son zamanlarda hapşırmaya başladı, tek burnu tıkalı gibiydi şimdi açıldı ama tüy çıkardığı kepeklerden olabilir mi bu? yoksa bi hastalığı var mıdır?

YJ1fn7O8Fbd_Gj7Lh-JtqXE_-V3halag_c7ZKbEF6MY=w1698-h955-no

ceoMMD3eINCSgHIDbF1RC2fCTRpZG7Rc9zIaqFNIod8=w1698-h955-no

I1AsjCrELKVON9_RzrkjTiY9903SDJonJcF31SaGomE=w1698-h955-no

esMevu2e4Tta30rbBWxtrRR1dzKAQNekR6OEuz46gJs=w1698-h955-no

Kuşunuz daha Çok küçük Büyük ıhtımal yuvadan atlamadan alınmış Fazla Yormayın Daha Kanatları Tam Çıkmadıgı İçin Uçamıyordur Ayakları Güçsüz Deildir Daha Yavru İlerde Çok İyi Olur Hapşıryorsa Hasta Olmuş Olabilir Ustalar Ona Cevap verirler Maşllah Güle Güle Besleyin. :)

Kuşunuz daha Çok küçük Büyük ıhtımal yuvadan atlamadan alınmış Fazla Yormayın Daha Kanatları Tam Çıkmadıgı İçin Uçamıyordur Ayakları Güçsüz Deildir Daha Yavru İlerde Çok İyi Olur Hapşıryorsa Hasta Olmuş Olabilir Ustalar Ona Cevap verirler Maşllah Güle Güle Besleyin. :)

cevabınız için teşekkürler :)

şu an yaklaşık 2 - 2,5 aylık olduğunu tahmin ediyorum. o sebeple yavaş yavaş uçmaya başlar diye düşündüm ama ayakları da güçsüz olunca biraz endişelendim. umarım bi hastalığı yoktur baya haşır neşir olduk kendisiyle :)

bu konuda tecrübelilerden de bekliyorum yorum bakalım :)

Kus french month kandan rahatsiz degistirmeni oneririm

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir veterinere gösterin derim ben. Benim de kusumun ayağı incinmisti o şekilde tedavi ettirmistim suan cok cok daha iyi masallah cok kuvvetli bacaklari. Cok da pahalı bi şey değil maksimum 30 lira tutuyor.

Geri