Karadeniz Pet

Kusumun Ayaklari - Uzman Arkadaslar Bakarsa sevinirim.

fryfry18

Yeni Üye
Arkadaslar gordugunuz gibi kusumun ayaklari sanki yan basiyor gibi.Aldigim petshopa goturdum onlar bayagi bilgili biri ve sordugumda kusun ayaklarinda herhangi bi sorun olmadigini kirik olmadigini kusun kendi keyfiyle alakali olabilecegini soyledi.Kirik olsa tutamaz dedi ama kus rahatlikla tutuyor ancak zorlaniyor gibi.Ornegin kapinin en ustune yada duvardeki cerceveye bi kerede konamiyor.Ayaklari kayiyor gibi oluyo dengesizlikten tekrar ucup konmak zorunda kaliyor.Ayaklarini bende kontrol ettim herhangi bir mantar yada yara gormedim.Her ihtimale karsi teramycn krem surdum ancak sorun ayni.Kusumun keyfi yerinde ama boyle bi problem var.En iyi yemlerle besliyoruz vitamini falan hic aksatilmiyo.Suyu kafesi hergun temizliyorum.Uzman arkadaslar bilgilendirirse sevinirim.

6Z1R9N.jpg

Son düzenleme:
Bu bence kırık çıkık ile alakali değil anne yavruyken ezmiş olabilir üzerine yatarak herhangi bir sıkıntı olmaz Güle güle besleyin

[MENTION=14999]fryfry18[/MENTION] Kırık çıkık değil ama yamukluk var gözle görülür şekilde. Büyük ihtimalle ya diğer kardeşleri ya da anaçları tarafından ezilmiş olabilir. Geçmiş olsun. Senin de veterinerin de bu saatten sonra fazla yapabileceği birşey yok. İleride yaşlandığında eklemler için vitamini eksik etme şimdiden. AminoAsit verebilirsin. Versele-Laga Calci-Lux(Kalsiyum vb.), Quiko Multivitamin(Kan dolaşımı,kemik yapısı), Versele-Laga Omni-Vit(AminoAsit,kondisyon) gibi.

Tesekkurler yorumlarınız için peki bu durum kusumda herhangi bi skntı yaratablrmi? Konusmasını bize alısmasını zorlastırır mı?

Tesekkurler yorumlarınız için peki bu durum kusumda herhangi bi skntı yaratablrmi? Konusmasını bize alısmasını zorlastırır mı?
Hayır herhangi bir sıkıntı yaratmaz ama ilerisi için iyi vitaminler ve yeşillikler verin mutlaka. Çünkü fizyolojik olarak yaşlandıklarında eklemleri ve kemik yapısı kuşunuzu yürüme ile tutunma açısından zorlayacaktır.

Arkadaslar konu guncel bugun dikkatimi birsey cekti.Kusumun ayaginda kirmizi bi nokta oldugunu gordm sanki yara seklinde :/ Kusumun ayaklarinin yan basma sebebi bu olabilir mi iki ayagindada var.Kusu elimle tuttugm zaman ciyak ciyak bagiriyor bende dayanamyrm bez yardimiyla tuttm bu sekilde bagirmyor.Ayrica sol ayaktaki yara ucu kahverengi sanki kabuk bagliyor gibi.

Resim :
rgDkgm.jpg

Son düzenleme:
Bu kuş yavru değil konuşmaz ayrıca egitimide zor olur ayak altına gelince siz nerden aldınız bunu ilk aklıma gelen yanık olduğu ve bundan dolayı basamadigi canı ne kadar yaniyordur kim bilir :(

Bu kuş yavru değil konuşmaz ayrıca egitimide zor olur ayak altına gelince siz nerden aldınız bunu ilk aklıma gelen yanık olduğu ve bundan dolayı basamadigi canı ne kadar yaniyordur kim bilir :(

Petshoptan aldim.Yavru oldugunu soylediler ancak sonradan yavru olmadigini ogrendim.Konusurken bizi dinliyor yanimizada geliyor egitimde bi skntı yaratmiyo gerkli ilgiyi gosteriyoruz.Sadece ayagindaki problemi gidermeye calisiyorum

Malesef kuş yavru değil 1 yasinda veya daha fazla. Ayağı için acil şifalar diliyorum.

Geri