Karadeniz Pet

kuşumun ayaklarında ve kanadında bir sorun mu var?

bzeynept

Yeni Üye
AÇIK MAVİ OLAN KUŞUMU NİSAN DA ALDIM. ALDIĞIM YERE AYAKLARINI SORDUM VE UÇAMADIĞINI SÖYLEİM. YAVRU OLDUĞU İÇİN BÖYLE OLDUĞUNU SÖYLEDİLER AMA HİÇBİR DEĞİŞİKLİK GÖREMEDİM. BİR SORUN MU VAR? YAPMAM GEREKEN BİRŞEY VAR MI?

Ekli dosyalar

• DSC_0141.JPG
    DSC_0141.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 34
  • DSC_0150.JPG
    DSC_0150.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 34
  • DSC_0149.JPG
    DSC_0149.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 33
Yapmanız gereken kuşu değiştirmek. Düzelmez bu. Yada böyle kabul edeceksiniz

Bir parmağı kırık. Kanadı için de iyi bakım yapmanız gerek.

Ayağına sizin yapabileceğiniz birşey yok. Profesyonel birinin müdahalesi gerek. Kanadı içinse Öncelikle Avimec , Vilmectin veya Baymec isimli ilaçlardan hangisini bulursanız ikisinin de enselerine bir damla damlatın. Sonra da kuşlara mama ve supirulina alın mamaya alıştırdıktan sonra Mamalarına sipurilina katmaya başlayın. Multi vitamin takviyesi de yapın. Ayrıca Probiyotik kullanmanızı öneririm. Mama olarak versela laga'nın kuru yumurtalı mamasını öneririm. Ballı olandan almayın.

Ayağına sizin yapabileceğiniz birşey yok. Profesyonel birinin müdahalesi gerek. Kanadı içinse Öncelikle Avimec , Vilmectin veya Baymec isimli ilaçlardan hangisini bulursanız ikisinin de enselerine bir damla damlatın. Sonra da kuşlara mama ve supirulina alın mamaya alıştırdıktan sonra Mamalarına sipurilina katmaya başlayın. Multi vitamin takviyesi de yapın. Ayrıca Probiyotik kullanmanızı öneririm. Mama olarak versela laga'nın kuru yumurtalı mamasını öneririm. Ballı olandan almayın.
2 ay oldu belki de geçti alalı. Ayakları düzelir mi?

Tekrar kırıp düzgünce sabitleyebilecek biri müdahale ederse düzelir yoksa böyle kalacak malesef :(

Ayağı bir şekilde kırılmış bilemeyiz nedenini. Yavruyken de kırılmış olabilir. Veya bir yere sıkışmış çarpmış olabilir. Kanadı stresten parazitten veya başka hastalıktan olabilir. Zamanla düzeleceğini düşünüyorum. Diğer kanat sağlıklı sonuçta.

Geri