Karadeniz Pet

Kuşumun bana alışması için ne tür şeyler yapmalıyım

• Konbuyu başlatan alimert96
  • Başlangıç tarihi
A

alimert96

Guest
Merhaba arkadaşlar bugün kuşumun bana gelişinin 4.günü ve ilk defa elimden kıvırcık yedi çok mutlu oldum önceden kafesin dışından parmağımı çıkarttığımda bile korkuyordu ancak şimdi kafesin dışından boynunun altını okşadığımda gözlerini kapatıyor ve rahatlıyor gibi kuşumun bu şekilde bana alışması için neler yapmalıyım?

Haha evet senin sayende çok sağol senden fikir aldıktan sonra oturdum baya kuşla 30 dk konuştum yavaş yavaş parmaklarımı uzattım biraz kaçmaya yeltendi elimi 5 dk beklettim anladı heralde zarar vermeyeceğimi bu forum olmasa ne yapardım bilmiyorum çok yardımcı oldunuz şuan benden herhangi bir kaçma olayı yapmıyor 1 gün daha böyle yapıp elimi kafesin içine sokmaya başlıycam ne dersin :D

eline iyice alışsın sonra elini kafese sokup kafesin içinde merdiven yaparsın eline tamamen alışınca salabilirsin kuşu :) kıvırcığı yeşilliği fazla yedirme ishal olur kuş

bir daha ki sefere parazit kontrolünü boynunu kaşırken boynuna bakarak yap :D

t3nu.jpg

Teşekkür ederim birde kuşumun cinsiyeti erkekmi dişimi ben erkek diye düşünüyorum ?

onlara karşılık veriyor ben önermiyorum önerenler var ama ben önermiyorum müzik açabilirsin kuş havaya girsin :) eline alıştır sonra konuşma eğitimine başlarsın

çok teşekkür ederim söylediklerin için konuşma eğitimi içinde ayrıyaten internetten araştırma yaparım iyi akşamlar

Benim kuşun ikizi benimkide erkek şaşırdım doğrusu maşallah kuşunuza

Geri