petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun bana alışması için ne tür şeyler yapmalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve alimert96 tarafından 8 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. alimert96
    Gizli

alimert96 Guest

Merhaba arkadaşlar bugün kuşumun bana gelişinin 4.günü ve ilk defa elimden kıvırcık yedi çok mutlu oldum önceden kafesin dışından parmağımı çıkarttığımda bile korkuyordu ancak şimdi kafesin dışından boynunun altını okşadığımda gözlerini kapatıyor ve rahatlıyor gibi kuşumun bu şekilde bana alışması için neler yapmalıyım?

2. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    2-3 saat önce korkuyordu hemen kaşımaya başlamışsın :D

3. alimert96
    Gizli

alimert96 Guest

Haha evet senin sayende çok sağol senden fikir aldıktan sonra oturdum baya kuşla 30 dk konuştum yavaş yavaş parmaklarımı uzattım biraz kaçmaya yeltendi elimi 5 dk beklettim anladı heralde zarar vermeyeceğimi bu forum olmasa ne yapardım bilmiyorum çok yardımcı oldunuz şuan benden herhangi bir kaçma olayı yapmıyor 1 gün daha böyle yapıp elimi kafesin içine sokmaya başlıycam ne dersin :D

4. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    eline iyice alışsın sonra elini kafese sokup kafesin içinde merdiven yaparsın eline tamamen alışınca salabilirsin kuşu :) kıvırcığı yeşilliği fazla yedirme ishal olur kuş

bir daha ki sefere parazit kontrolünü boynunu kaşırken boynuna bakarak yap :D

5. alimert96
    Gizli

alimert96 Guest

Teşekkür ederim birde kuşumun cinsiyeti erkekmi dişimi ben erkek diye düşünüyorum ?

6. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    erkek yavru tam eğitmelik kuş konuştur bunu :)

7. alimert96
    Gizli

alimert96 Guest

İnternetten muhabbet kuşu sesleri açmanın yararı varmı konuşması için çünkü sesleri açınca hep ötüyor :D

8. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    onlara karşılık veriyor ben önermiyorum önerenler var ama ben önermiyorum müzik açabilirsin kuş havaya girsin :) eline alıştır sonra konuşma eğitimine başlarsın

9. alimert96
    Gizli

alimert96 Guest

çok teşekkür ederim söylediklerin için konuşma eğitimi içinde ayrıyaten internetten araştırma yaparım iyi akşamlar

10. Canser Sağlam

Canser Sağlam New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuşun ikizi benimkide erkek şaşırdım doğrusu maşallah kuşunuza

11. Ferhan Celik
    Gizli

bu da benim kuşum, üçü de birbirine çok benziyor :)
    maşallah hepsine:)

Sayfayı Paylaş