Karadeniz Pet

Kuşumun beslenmesi hakkında 4-5 sorum var!

Boncuk

Paylaşımcı Üye
1.Kuşuma vitakraft australian yem veriyorum.yemin içinde kum ve iyotta varmış.ben ilave olarak kuşuma kuş kumu vermelimiyim yada haftada bir versem yeterli olurmu?

2.Yemin içinde vitaminlerde varmış suluğuna vitamin koymam gerekiyormu? zaten yavru daha kullanmayı düşünmüyorum.

3.kireç gaga taşıyla mürekkep balığı kemiği aynı andamı koymak lazım yoksa biri yeterli olurmu? bende kemik verdim sadece.

4.muhabbet kuşlarının yaşı yumurtadan çıktıktan sonramı yoksa yuvadan çıktıktan sonramı hesaplanır?

5.ne zamandan sonra sebze ve meyve vermeliyim?

İLAVE SORU: Kafese ayna hariç salıncak koyabilirmiyim?

1) evet kuş kumu genede koyun ayrı bir kapla veya yemliklere 1 cay kasıgı kadar ilave etmelisiniz
2)vitamin takviyesi gerekli ama sürekli değil piyasada satılan vitaminlere güvenim yok üretici arkadaşlardan bende bilgi istiyorum
3)aynı şey biri yeterlidir balık kemiği daha iyidir iyi yapmıssınız
4) yeme düştükten sonra yasları hesaplanır
5)aşırıya kaçmadan verebilirsiniz
salıncak asın ama ayna olmasın

çok teşekkür ederim ama 1 ve 2. soruların cevaplarını hala bekliyorum.çünkü fazla kum ve vitamin kuş için zararlı olabilir.şimdiden öğrenmeliyim.

yemin içinde bir çok çeşit besin maddesi var ama kuşum sadece yuvarlak olanı seçiyor.başka kabuk görmüyorum içinde diğerleri hep duruyor.yada banamı öyle geliyor anlamadım.

birde mineral blok koymak gerekirmi bunların yanında ?

kuşun yem seçiyor olabilir birde yeşillikler var zaten onların kabugu olmadıgı için sadece yuvarlak kabu görüryorsunuz kusunuz yiyoda olabilir yemlikleri kontrol edin kum gereklidir sindirimde kullanır kumu kuşlar ben quik marka veriyorum vitakfrtında kumu var onla quiki karıstırıp kafese astım mama kabıyla onlar ihyicaı olunca yerler vitamin konuusunda bende bilgi arıyorum

anladım sağol vitamin ile blok sorularım kaldı şimdiden teşekkürler

Geri