petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun bir tanesi kaçtı yeni eş ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve korkmass tarafından 26 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. korkmass

korkmass New Member

Beğenileri:
    0
    Daha önce önce forumda resimlerini paylaşmıştım, başkalarının kuşlarının kaçtığını da forumdan okuyordum malesef başıma geldi.
    4 ay önce çift olarak birlikte almıştım dişi erkekten yaklaşık 2 ay büyüktü. Dişi ele alıştı ancak erkek bir türlü yabaniliğini atamadı. Elimi ne zaman kafese soksam ürküyordu gelmiyordu. Dişi ile öpüşüyordu ama haftada bir iki defa görüyordum. Dişi gagasıyla erkeği ürküttü tam o sırada ben de elimi sokmak için kafesi açmıştım erkek kaçtı.
    Şimdi yeniden erkek alsam problem çıkar mı? Dişi kuş 6-7 aylık oldu salma yöntemi ile eş seçmeyi düşünüyorum. Şimdi bi de yalnız kalınca sürekli ötüyor. Bir de kuşları iki farklı yerden almıştım. Daha önce de dişi kuşu aldığım yerden kuş almıştık o kuş da çok kolay alışmıştı. Böyle birşey söz konusu mu yoksa bana mı denk geldi.

#1 korkmass, 26 Temmuz 2015
    Son düzenleme: 26 Temmuz 2015
  2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Geçmiş olsun. Dişinize yeni eş almanız sorun olmayacaktır hatta belirtiğiniz gibi salmadan kendisinin eş seçmesine imkan verilirse daha uygun olur.

3. korkmass

korkmass New Member

Beğenileri:
    0
    peki yaşı ne kadar olmalı çoğu petshopta 2-3 aylık kuşlar var sıkıntı olur mu küçük olması

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Aradaki yaş farkı damızlık kuşlarda sorun olmaz ama 2-3 aylık kuş ergen olmadığından damızlık olarak kullanılmaz yani yavru almak için 5-6 ay beklemeniz gerekir. Dişi kuşunuzu salmaya attığınızda o kendine uygun olanı seçecektir bence.

Sayfayı Paylaş