Karadeniz Pet

kuşumun boğazına ip dolandı

Kutluay DOLKAN

Meraklı Üye
beyler kuşumun boğazına ip dolaandı ipi kestim filan ama kuşun agzı kanamış ıp kesmeye çalışırken filan gözleri pörtlemiş bu kuşu ne ile besleyebilirim yada ilk tedavisini nasıl yaparım 30dk dı elımde uyuyor buda 2.si

her hangi bildiğim veterıner yok ama kuşun durumu ıyı boğazındakı ıpı kestım elımde uyuyor 1 2 kere kaçtı fılan ıyı ama kuşa besın olarak ne vermelıyım

ağzını ben ıslattım kanı temızlemek ıçın

çok farklı bişey vermeye gerek yok varsa kanarya yemi (sade) muhabbet kusu yemine göre daha yumuşak yapıya sahip olduğundan gagasında ve ağzında kırmaya yönelik sıkıntı varsa kanarya yemini daha rahat yer , bunların dışında extra yumurta ve bebe bisküvisi ile mama yapıb verebilirsiniz

yumurtalı yem yapıyorum zaten

kuşlarda bi manyak da demın kuşu gorduler bogazınddan sallanmış hayla ipleri sokuyorlar yanlış yazabilirim bi elimde kuş var

Salmada galiba kuşlarınız bu ipler salmanın içindeyse kuşların bunlardan zarar görmeyeceği bi biçimde saklayın, yada ipler ne alaka salmada yoksa eve mi salmıştınız onu anlayamadım ? Bu arada bu yaşta 22 adet kuş ile üreticilik yapıyorsunuz helal olsun :)

Yara filan geçerde gözü hiç iyi görünmüyor umarım gözünde problem yoktur

Geri