Karadeniz Pet

Kuşumun cinsi,cinsiyeti, yaşı?

• Konbuyu başlatan bigudi
  • Başlangıç tarihi
B

bigudi

Guest
Herkese merhaba dün bir kuş aldık satan yer 2 aylık erkek dedi? Doğru mu acaba? Birde cinsi hakkında cevap verebilir misiniz? 4-5 ay sonra eş alabilirsiniz dediler alırken. Gaga taşı da almak istedim daha erken biraz büyüsün dediler doğru mu acaba?

Fotosunu nasıl ekliyebilirim.
ju6t6.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın bigudi siteden isim soy isim konu başlıklı yerden kullanıcı adınızı düzenleme yapmanızı rica edicem.kuşunuz erkek bence rahat 4 aylık var okuş yerli ve erkek.gagataşı almanız tavsiye ederim nerden aldınız kuşu

Erkek 3 aylık iri yerli galiba birkaç görüntüsünü daha çekerseniz (yandan vs.) daha sağlıklı bilgiler verebiliriz. Kuşunuz ithal bir kuş. Ayrıca kafesinizi keşke köşeli alsaydınız yuvarlak kafesi tavsip etmiyoruz.

kafasındaki boyadan şüphelendim onun için sordum bende nereden aldı die

yurt dışı kesinde arada büyük işler dönüyor.sayı olarak binlerce kuş geliyo ordan

Doğrudur ustam.. Ne kadarı sağlıklıdır meçhul..

2-3aylık erkek ama cinsiyet değişebilir tam değişim aylarında.Kafasındaki boyada büyük ihtimalle yurtdışından geldiğini gösteriyor,iyi bakın dayanıklılığı düşük olur genellikle çünkü binlerce kuş gelir yurt dışından :)

Ayy vallahi kafam iyice karıştı. Kuşu samsundan aldık. Satıcı kuşun istanbuldan geldiğini hollanda cinsi olduğunu söylemiş eşime. Biz de burnun ordaki kırmızı şeyi merak ettik açıkçası. Bir kaç fotoğraf daha ekliyorum. Düzenlerseniz sevinirim.
juj99.jpg

jujcp.jpg

jujkv.jpg

jujrp.jpg

jujss.jpg

juju5.jpg

Evet erkek. Yaklaşık bir 6-7 aya sağlıklı birşekilde eşe atılabilir :)

İstanbul' a da nerden gelmiş aca :)
Kuş 2-3 aylık bana erkek gibi geldi fakat ceresinin rengi değişebilir :) ayrıca ırk olarak sanki iri yerli gibi.

Burnunun oradaki kırmızılığın bir zararı olur mu acaba? Bide kuş kumu ve gagataşı alıcaz yarın. Çok fazla ötmüyor hareketlendi biraz. Sağlıklı gibi şimdilik ama bakalım. Adını paşa koyduk :D inşallah sağlıklıdır. Rengini çok sevdik çünkü. Ama ırkını anlayamadık hollanda cinsi değil demekki. Bir de diğer yavru kuşlar 20tl idi bu 30 tl ye aldık.

Erkektir :) boyanın zararı olmaz :) Kırma olabilir o yüzden 30a vermiştir.

Ama 2 aylık değil mi? Biraz büyük gibi ama :) Bir de 50tl ye yuvarlak büyük pirinç kafes aldık rahat hareket etsin diye. Hatta iki kapılı tekine ileride yuvalık takarız diye ama köşeli kafes iyiyimiş pişman olduk şimdi gidip değiştirme şansımız yok çünkü başka bir yerde yaşıyoruz gezmeye gitmiştik samsuna,burada bir tane kuşçu var ve kuşları çok çirkin bi de hepsi dişi. Neyse kısmet buymuş napalım. Bir de bu pirinç kafes sanki paslanacak gibi bunu orjinal haline boyayabilir miyiz tekrar?

Boyayabilirsiniz fakat pirinç kafes boyalı değildir bildiğim kadarıyla, paslanmaz, evladiyeliktir. İşte bu yüzden pirinç kafes çok çok daha iyidir.

Evet gayet güzel fakat bu tür kafesler genellikle kanarya saka kuşları için idealdir. Ama muhabbetler için de olabilir tabi. Gerçi muhabbetlerde biraz tahta kemirme huyu olduğundan pek tavsiye etmiyorum :)

Peki teşekkür ederim. Vazgeçtim. Yeni kafes bakıyorum, internetten alacağım, en fazla 50-60 tl verebilirim. Öneriniz varsa memnun olurum. Teşekkürler..

Geri