petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun cinsi,cinsiyeti, yaşı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve bigudi tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. bigudi

bigudi Guest

Herkese merhaba dün bir kuş aldık satan yer 2 aylık erkek dedi? Doğru mu acaba? Birde cinsi hakkında cevap verebilir misiniz? 4-5 ay sonra eş alabilirsiniz dediler alırken. Gaga taşı da almak istedim daha erken biraz büyüsün dediler doğru mu acaba?

Fotosunu nasıl ekliyebilirim.

#1 bigudi, 6 Şubat 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Şubat 2013
  2. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    sayın bigudi siteden isim soy isim konu başlıklı yerden kullanıcı adınızı düzenleme yapmanızı rica edicem.kuşunuz erkek bence rahat 4 aylık var okuş yerli ve erkek.gagataşı almanız tavsiye ederim nerden aldınız kuşu

3. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Erkek 3 aylık iri yerli galiba birkaç görüntüsünü daha çekerseniz (yandan vs.) daha sağlıklı bilgiler verebiliriz. Kuşunuz ithal bir kuş. Ayrıca kafesinizi keşke köşeli alsaydınız yuvarlak kafesi tavsip etmiyoruz.

4. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    kafasındaki boyadan şüphelendim onun için sordum bende nereden aldı die

5. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Doğrudur ustam. Aldığı hayvan dükkanına sormak lazım nerden getirtiyormuş hangi şartlarda getirtiyormuş aca diye.

6. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    yurt dışı kesinde arada büyük işler dönüyor.sayı olarak binlerce kuş geliyo ordan

7. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Doğrudur ustam.. Ne kadarı sağlıklıdır meçhul..

8. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    2-3aylık erkek ama cinsiyet değişebilir tam değişim aylarında.Kafasındaki boyada büyük ihtimalle yurtdışından geldiğini gösteriyor,iyi bakın dayanıklılığı düşük olur genellikle çünkü binlerce kuş gelir yurt dışından :)

9. bigudi

bigudi Guest

Ayy vallahi kafam iyice karıştı. Kuşu samsundan aldık. Satıcı kuşun istanbuldan geldiğini hollanda cinsi olduğunu söylemiş eşime. Biz de burnun ordaki kırmızı şeyi merak ettik açıkçası. Bir kaç fotoğraf daha ekliyorum. Düzenlerseniz sevinirim.

#9 bigudi, 6 Şubat 2013
  10. Mustafa Karaer

Evet erkek. Yaklaşık bir 6-7 aya sağlıklı birşekilde eşe atılabilir :)

11. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    İstanbul' a da nerden gelmiş aca :)
    Kuş 2-3 aylık bana erkek gibi geldi fakat ceresinin rengi değişebilir :) ayrıca ırk olarak sanki iri yerli gibi.

12. Ali KOÇAK

güle güle besleyin.

13. bigudi

bigudi Guest

Burnunun oradaki kırmızılığın bir zararı olur mu acaba? Bide kuş kumu ve gagataşı alıcaz yarın. Çok fazla ötmüyor hareketlendi biraz. Sağlıklı gibi şimdilik ama bakalım. Adını paşa koyduk :D inşallah sağlıklıdır. Rengini çok sevdik çünkü. Ama ırkını anlayamadık hollanda cinsi değil demekki. Bir de diğer yavru kuşlar 20tl idi bu 30 tl ye aldık.

14. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Erkektir :) boyanın zararı olmaz :) Kırma olabilir o yüzden 30a vermiştir.

15. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
  16. bigudi

bigudi Guest

Ama 2 aylık değil mi? Biraz büyük gibi ama :) Bir de 50tl ye yuvarlak büyük pirinç kafes aldık rahat hareket etsin diye. Hatta iki kapılı tekine ileride yuvalık takarız diye ama köşeli kafes iyiyimiş pişman olduk şimdi gidip değiştirme şansımız yok çünkü başka bir yerde yaşıyoruz gezmeye gitmiştik samsuna,burada bir tane kuşçu var ve kuşları çok çirkin bi de hepsi dişi. Neyse kısmet buymuş napalım. Bir de bu pirinç kafes sanki paslanacak gibi bunu orjinal haline boyayabilir miyiz tekrar?

17. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Boyayabilirsiniz fakat pirinç kafes boyalı değildir bildiğim kadarıyla, paslanmaz, evladiyeliktir. İşte bu yüzden pirinç kafes çok çok daha iyidir.

18. bigudi

bigudi Guest

19. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Evet gayet güzel fakat bu tür kafesler genellikle kanarya saka kuşları için idealdir. Ama muhabbetler için de olabilir tabi. Gerçi muhabbetlerde biraz tahta kemirme huyu olduğundan pek tavsiye etmiyorum :)

20. bigudi

bigudi Guest

Peki teşekkür ederim. Vazgeçtim. Yeni kafes bakıyorum, internetten alacağım, en fazla 50-60 tl verebilirim. Öneriniz varsa memnun olurum. Teşekkürler..

#20 bigudi, 6 Şubat 2013

Sayfayı Paylaş