petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun cinsi ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve doco1907 tarafından 19 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. doco1907

doco1907 Guest

Arkadaşlar benim dişi muhabbet kuşum var üreme döneminde diye yanına erkek getirdik bunlar her türlü kuru felan yapıyo üstüne bile çıkıyo ama işi bitiremediler bi türlü . neyse asıl konumuza gelirsek resimlere bakarmısınız arkadaşlar çoğu yakınım dişi diyip duruyo ben araştırmıştım bu türde pembe çereliler erkek oluyo diyolar yardımcı olur musunuz?

#1 doco1907, 19 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 19 Şubat 2014
  2. Burak YİĞİT

cinsiyet mi cins mi soruyosunz ?

3. doco1907

doco1907 Guest

cinsiyetini bro

4. Burak YİĞİT

bende dişi ye benzettim dişi gibi. ayrıca kızgın bir kusda değil. ustalar birazdan yanıtlar.

5. doco1907

doco1907 Guest

eyvallah ama şuda var eğer dişiyse ki saçma olur yani benim dişinin üstüne felan çıkıyo erkek kurları yapıyo neyse bekleyelim ustaları

6. Burak YİĞİT

bende merak ettim gercekten. ama kızıstırıcı yı unutma sürec hızlansın.

7. doco1907

doco1907 Guest

her türlü takviyeyi yapıyorum ya :D

8. Abdurrahman CENGİZ

ceresini yakından çeker korsanız daha net bir yorum yapabiliriz duruş itibariyle erkek gibi görünüyor.

9. Burak YİĞİT

usta geldi , ustam erkek se de daha yavru degil mi kızgın degil zaten be gaga cok acık durus erkek kanatlar gövde ama gaga neden öyle

10. Abdurrahman CENGİZ

evet yavru daha gagası yavru olduğu için öyle kızışsa ya koyu mavi olur yada dişiyse kahverengi olur

11. Burak YİĞİT

evet ustam cifteşlemesi zaman alacak gibi

12. Abdurrahman CENGİZ

yavru olmasıda ayaklarından tırnaklarından başının üstündeki çizgilerden anlaşılır

13. doco1907

doco1907 Guest

14. Abdurrahman CENGİZ

kardeş bu kuş dişi biraz önceki gösterdiğiniz kuşla bu kuşun resimleri aynı değil

15. doco1907

doco1907 Guest

ama bu diğer dişimin üstüne çıkıyo felan yani çiftleşme belirtileri tutuyo nasıl dişi oluyo sanırım bunda tür değişikliği var bu türde erkekler pembe çereli oluyor

16. Abdurrahman CENGİZ

canlı görmekle fotoğraftan görmek çok farklı fotoğraf bazen yanıltabiliyor bu kuşunuzun çeresi beyaz burun deliklerinin etrafı beyaz tamamen dişilik belirtisi ama benim anlamadığım üstüne çıkıp çiftleşiyorsa erkektir bunun başka türlü tanımı yok şuda var diğer kuşa ayağıyla vurarak yemde istiyor olabilir

17. doco1907

doco1907 Guest

haklı olabilirsiniz ama şuda var benim dişi afedersiniz (domalıyor)arkasını kaldırıyor yani gel bin diyor bu resimdeki kuşum üstüne çıkıyor bişeyler yapmaya çalışıyolar daha sonra uzun süredir deneme yapıyolar bu şekilde bir türlü anlamadım gitti

18. Abdurrahman CENGİZ

ikisini yan yana çekip resmini koyabilirmisiniz

19. Anıl kaygn

konunuzu okudum fotoğrafı bide gün ışığında flaşsız çekipte koyarmısınız.

20. doco1907

doco1907 Guest

Sayfayı Paylaş