Karadeniz Pet

Kuşumun cinsi ?

• Konbuyu başlatan doco1907
  • Başlangıç tarihi
D

doco1907

Guest
Arkadaşlar benim dişi muhabbet kuşum var üreme döneminde diye yanına erkek getirdik bunlar her türlü kuru felan yapıyo üstüne bile çıkıyo ama işi bitiremediler bi türlü . neyse asıl konumuza gelirsek resimlere bakarmısınız arkadaşlar çoğu yakınım dişi diyip duruyo ben araştırmıştım bu türde pembe çereliler erkek oluyo diyolar yardımcı olur musunuz?

Kny330.jpg

w17llA.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
bende dişi ye benzettim dişi gibi. ayrıca kızgın bir kusda değil. ustalar birazdan yanıtlar.

eyvallah ama şuda var eğer dişiyse ki saçma olur yani benim dişinin üstüne felan çıkıyo erkek kurları yapıyo neyse bekleyelim ustaları

bende merak ettim gercekten. ama kızıstırıcı yı unutma sürec hızlansın.

ceresini yakından çeker korsanız daha net bir yorum yapabiliriz duruş itibariyle erkek gibi görünüyor.

usta geldi , ustam erkek se de daha yavru degil mi kızgın degil zaten be gaga cok acık durus erkek kanatlar gövde ama gaga neden öyle

evet yavru daha gagası yavru olduğu için öyle kızışsa ya koyu mavi olur yada dişiyse kahverengi olur

yavru olmasıda ayaklarından tırnaklarından başının üstündeki çizgilerden anlaşılır

kardeş bu kuş dişi biraz önceki gösterdiğiniz kuşla bu kuşun resimleri aynı değil

ama bu diğer dişimin üstüne çıkıyo felan yani çiftleşme belirtileri tutuyo nasıl dişi oluyo sanırım bunda tür değişikliği var bu türde erkekler pembe çereli oluyor

canlı görmekle fotoğraftan görmek çok farklı fotoğraf bazen yanıltabiliyor bu kuşunuzun çeresi beyaz burun deliklerinin etrafı beyaz tamamen dişilik belirtisi ama benim anlamadığım üstüne çıkıp çiftleşiyorsa erkektir bunun başka türlü tanımı yok şuda var diğer kuşa ayağıyla vurarak yemde istiyor olabilir

haklı olabilirsiniz ama şuda var benim dişi afedersiniz (domalıyor)arkasını kaldırıyor yani gel bin diyor bu resimdeki kuşum üstüne çıkıyor bişeyler yapmaya çalışıyolar daha sonra uzun süredir deneme yapıyolar bu şekilde bir türlü anlamadım gitti

konunuzu okudum fotoğrafı bide gün ışığında flaşsız çekipte koyarmısınız.

Geri