Karadeniz Pet

kuşumun cinsi

BARIŞ ERAYDIN

Yeni Üye
..................................
1.jpg
2.jpg
3.jpg
2.jpg
3.jpg

vasıfsız jumbo- show jumbo mu diye soruyorsanız show yavru benim avatar resmimdeki yavrum.
siz ne olarak aldınız?

...........................................................................

Son düzenleme:
ingiliz ve jumbo aynı şey değilmi. bu jumbo kırığı mı sade jumbomu
ben size farklı bir soru sordum siz bunu es geçip ingiliz jumbo aynı değilmi demişsiniz.
türkiye için farklı yabancı ülkelerde jumbo kavramıda yok sadece show var.türkiyede ingiliz yavru sorun düşündüğünüzle alakası olmayacak. Siz bu kuşu ne olarak aldınız kaça aldınız bunların önemi var biz burada koyduğunuz 3 tane resme göre yorum yapabiliyoruz, resimlere bakarak jumbo kanı gördüm ama kırıktır değildir ben kuşu elime almadan net birşey söyleyemem aldığınız kuş 150 tl nin altında ise o kuşa show diyemezsiniz ki show kuşlar vasıfa göre 3000 euroya kadar yükselir sizin kuş kırmadır baba showdur mesela anne jumbodur babaya çeker görünüm olarak ama kanı kırılmış olur show kuş işi farklıdır. Siz ne olarak kaça aldığınızı annesini babasını resim olarak paylaşmaz iseniz bizimkisi sadece tahminin önüne geçemez kimi kuşlar vardır kamerayı kuşun ağzına kadar sokarlar bir resim çekerler dersinizki bu yerli kuş nasıl yerli kuş kocaman vs .vs. gibi.

ben size farklı bir soru sordum siz bunu es geçip ingiliz jumbo aynı değilmi demişsiniz.
türkiye için farklı yabancı ülkelerde jumbo kavramıda yok sadece show var.türkiyede ingiliz yavru sorun düşündüğünüzle alakası olmayacak. Siz bu kuşu ne olarak aldınız kaça aldınız bunların önemi var biz burada koyduğunuz 3 tane resme göre yorum yapabiliyoruz, resimlere bakarak jumbo kanı gördüm ama kırıktır değildir ben kuşu elime almadan net birşey söyleyemem aldığınız kuş 150 tl nin altında ise o kuşa show diyemezsiniz ki show kuşlar vasıfa göre 3000 euroya kadar yükselir sizin kuş kırmadır baba showdur mesela anne jumbodur babaya çeker görünüm olarak ama kanı kırılmış olur show kuş işi farklıdır. Siz ne olarak kaça aldığınızı annesini babasını resim olarak paylaşmaz iseniz bizimkisi sadece tahminin önüne geçemez kimi kuşlar vardır kamerayı kuşun ağzına kadar sokarlar bir resim çekerler dersinizki bu yerli kuş nasıl yerli kuş kocaman vs .vs. gibi.

EVET. Show olmadığını biliyorum onlar 150den başlıyor. Zaten 75 tl ye aldım. İngiliz Jumbo kırması dendi bana. Kuş daha yavru ama iri. Bu renk jumbolar elimize fazla gelmiyor genelde koyu mavi ve yeşil çok bulunur dendi. Zaten sırtı kanadı da daha saydam Pullu (Spangle) tipinde diğer jumboların kanatları daha koyu ve belirgin saydam pullu değildi. Yani show olmadığını biliyorum. sadece saf jumbomu bir başka türle kırmamı sormak istedim. anne babasını görmedim ama gidince sorarım. Ama dediği kırma jumbo.sordum yerli ile jumbo yavrusumu. Dedi yerli ile jumbo eşe atılsa yavrusu jumbo yavrusu gibi iri olmaz. Bu ingiliz jumbo kırması dedi. Daha önceki kuşum yerliydi bana alışmadı o yüzden değiştirdim konuşsun diye. jumboların birçoğu konuşur dedi. Banada alıştı daha insancıl.

Geri