Karadeniz Pet

Kuşumun Cinsine Tam Bilmiyorum Yardım Edin

• Konbuyu başlatan Huriye Akman
  • Başlangıç tarihi
H

Huriye Akman

Guest
Merhaba arkadaşlar , bir kuşum vardı muhhabet kuşu yanına dişi aldım bir tane daha aldığımda burun kısmı tamamen beyazdı şuan burun kısmının etrafı hafif bir kahveringi tonuna büründü bu neden oldu ve kuşum dişi kuş mudur ?

tarife göre kuş dişi kızışmaya başladığı için burnu dönmüştür

Ama kuş daha diğerine göre küçük gözlerinin etrafında falan daha yeni belli olmaya başladı beyaz çizgiler erkek olanın gözlerinin etrafında beyaz çizgi var ve gözleri gelişmiş ama kız olan daha küçük ona göre sizce erken değil mi kızışmaya başlaması kuş tahminime göre 3 aylık falan.

fotografini cekip koyarsaniz burdan daha net yayit verilebilir

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

zEX63Y.jpg

G1VdB2.jpg

ynQBEL.jpg

66Oo9P.jpg

Wr5N0Y.jpg

3R0m7A.jpg

Pc kamerası ile böyle çekebildim yine az çok belli oluyor :)

merak etmeyin kuş dişi ve kızgınlaşmaya başlamış :) Tahminen 4-5 aylık fotolara bakılırsa :)

Son düzenleme:
merak etmeyin kuş dişi ve kızgınlaşmaya başlamış :) Tahminen 4-5 aylık fotolara bakılırsa :)

Teşekkürler , peki bu dönemde ne yapmalıyım erkek kuş çiftleşmeye çalışıyor ama dişi izin vermiyor görüyorum hep dişi kuş ise elime aldığımda hep ısırmaya çalışıyor sadece elimi değil ne bulsa ağzı ile ısırıyor kafestede demirleri ısırıyor.

normal dişi biraz daha büyüsün kızgınlaşsın 2-3 aya çifleşme olur tahminen sizin dişi erken kızgınlaşıyor anlaşılan o yüzden nijer veriyorsanız kesin (az verin) kuş daha küçük 9 aylık olunca çiftleştirin.

normal dişi biraz daha büyüsün kızgınlaşsın 2-3 aya çifleşme olur tahminen sizin dişi erken kızgınlaşıyor anlaşılan o yüzden nijer veriyorsanız kesin (az verin) kuş daha küçük 9 aylık olunca çiftleştirin.

Ben sadece yem veriyorum 6 tl paketi burda bittiğinde alıyorum sadece ondan veriyorum başka bişey vermiyorum yem olarak yem içerisinde renkli yemler var küçük yuvarlak cips`e benzeyen yemlerde var.Karışık bir yem türü vitaminli yazıyordu ambalajında hep ondan alıyorum onun için.

yemde bu ;

images

Moderatör tarafında düzenlendi:
tamam ayriyetten nijer alıp vermeyin bir şey olmaz karışık yemden. çips gibi dedikleriniz vitamin oluyor :)
Bu arada kullandığınız yem kaliteli iyi yem :)

Son düzenleme:
Hayır birşey olmaz, eğer anlaşıyorlarsa bir kaç hafta sonra yuvalık takın, kalamar kemiği kum ve ağaç tüneği eksik etmeyin, ilerde Allah kısmet ederse bebek mubislere sahip olursunuz

Geri