petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun Cinsine Tam Bilmiyorum Yardım Edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Huriye Akman tarafından 17 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Huriye Akman

Merhaba arkadaşlar , bir kuşum vardı muhhabet kuşu yanına dişi aldım bir tane daha aldığımda burun kısmı tamamen beyazdı şuan burun kısmının etrafı hafif bir kahveringi tonuna büründü bu neden oldu ve kuşum dişi kuş mudur ?

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    tarife göre kuş dişi kızışmaya başladığı için burnu dönmüştür

3. Huriye Akman

Ama kuş daha diğerine göre küçük gözlerinin etrafında falan daha yeni belli olmaya başladı beyaz çizgiler erkek olanın gözlerinin etrafında beyaz çizgi var ve gözleri gelişmiş ama kız olan daha küçük ona göre sizce erken değil mi kızışmaya başlaması kuş tahminime göre 3 aylık falan.

4. tornado25

tornado25 New Member

Beğenileri:
    0
  5. Huriye Akman

6. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    merak etmeyin kuş dişi ve kızgınlaşmaya başlamış :) Tahminen 4-5 aylık fotolara bakılırsa :)

#6 Resul OZYAMAN, 17 Kasım 2014
    Son düzenleme: 17 Kasım 2014
  7. Huriye Akman

Teşekkürler , peki bu dönemde ne yapmalıyım erkek kuş çiftleşmeye çalışıyor ama dişi izin vermiyor görüyorum hep dişi kuş ise elime aldığımda hep ısırmaya çalışıyor sadece elimi değil ne bulsa ağzı ile ısırıyor kafestede demirleri ısırıyor.

8. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    normal dişi biraz daha büyüsün kızgınlaşsın 2-3 aya çifleşme olur tahminen sizin dişi erken kızgınlaşıyor anlaşılan o yüzden nijer veriyorsanız kesin (az verin) kuş daha küçük 9 aylık olunca çiftleştirin.

9. Huriye Akman

Ben sadece yem veriyorum 6 tl paketi burda bittiğinde alıyorum sadece ondan veriyorum başka bişey vermiyorum yem olarak yem içerisinde renkli yemler var küçük yuvarlak cips`e benzeyen yemlerde var.Karışık bir yem türü vitaminli yazıyordu ambalajında hep ondan alıyorum onun için.

yemde bu ;

#9 Huriye Akman, 17 Kasım 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 17 Kasım 2014
  10. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    tamam ayriyetten nijer alıp vermeyin bir şey olmaz karışık yemden. çips gibi dedikleriniz vitamin oluyor :)
    Bu arada kullandığınız yem kaliteli iyi yem :)

#10 Resul OZYAMAN, 17 Kasım 2014
    Son düzenleme: 17 Kasım 2014
  11. Huriye Akman

Zaten sadece yem veriyorum peki erken kızışması sorun çıkartır mı ?

12. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Hayır birşey olmaz, eğer anlaşıyorlarsa bir kaç hafta sonra yuvalık takın, kalamar kemiği kum ve ağaç tüneği eksik etmeyin, ilerde Allah kısmet ederse bebek mubislere sahip olursunuz

Sayfayı Paylaş