Karadeniz Pet

Kuşumun:cinsini, yaşını,hasta olup olmadığını merak ediyorum

• Konbuyu başlatan ilkkuşum
  • Başlangıç tarihi
Kuşun daha çok küçük ilk tüyleri olduğu için biraz boyle idare edeceksin sonra yakışıklı olur merak etme kendini toparlayınca resimden anladığım kadarıyla dişi bir kuş ve yerli uretime benziyor.

Bi kaç gün biraz büzüşük durur ama sonra düzeliralışınca hastalık konusunda ise dışkılamasına dikkat et.

Kuşun daha çok küçük ilk tüyleri olduğu için biraz boyle idare edeceksin sonra yakışıklı olur merak etme kendini toparlayınca resimden anladığım kadarıyla dişi bir kuş ve yerli uretime benziyor.

Bi kaç gün biraz büzüşük durur ama sonra düzeliralışınca hastalık konusunda ise dışkılamasına dikkat et.

yaşı konusunda ne diyorsunuz

2-3 aylık bence. Arkadaşımın kuşu aynı böyle ve 2-3 aylık ordan yol açarak gittim

satıcı da öyle söyledi fakat 2-3 aylık kuşların yanaklarında çizgiler olmaz mı sizin kuşunuzdaki gibi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:54 -->-> Daha önceki mesaj 20:52 --

2-3 aylık bence. Arkadaşımın kuşu aynı böyle ve 2-3 aylık ordan yol açarak gittim

satıcı da öyle söyledi fakat 2-3 aylık kuşların yanaklarında çizgiler olmaz mı sizin kuşunuzdaki gibi?

çizgi bazen yanıltıcı olabilir onemli olan gözlerdeki iris tabakası

0-4 Aylık Arası = Siyah Göz
4-6 Aylık Arası = Koyu Gri İris
6-8 Aylık Arası = Açık Gri İris
8 Aylık Ve Üzeri = Beyaz İris

çizgi bazen yanıltıcı olabilir onemli olan gözlerdeki iris tabakası

0-4 Aylık Arası = Siyah Göz
4-6 Aylık Arası = Koyu Gri İris
6-8 Aylık Arası = Açık Gri İris
8 Aylık Ve Üzeri = Beyaz İris

iris şu gözün içindeki yer fen dersinden hatırladığım kadarıyla :) internetten araştırdım ve haklı olduğunuzu anladım. teşekkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:54 -->-> Daha önceki mesaj 20:52 --

Benim kuşum 1 aylık zaten

En az 5-6 aylık dişi gibi görünüyor. Kuşunuzun gözünün çevresindeki tüyler dikkatimi çekti. emin değilim ama mantar ya da göz hastalığı olabilir gözünün yakından bir fotosunu yükleyebilir misiniz?

4-5 aylık bir dişi yerli kuş
hayırlı olsun güle güle besleyin
ayrıca benimde göz kenarındaki tüyler biraz garibime gitti

hangi ilaçları kullanmalıyım veya nasıl bakmalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri