Karadeniz Pet

Kuşumun cinsiyeti ne ?

• Konbuyu başlatan Tayfun Güneş
  • Başlangıç tarihi
T

Tayfun Güneş

Guest
Merhaba arkadaşlar hepinize iyi forumlar acaba resimdeki kuşumun cinsiyeti nedir acaba ? PetShop'dan erkek diye aldım fakat gagaya göre cinsiyet anlaşıldığında dişiye benziyor gaga rengi mor gibi bişey. Yardımcı olursanız sevinirim.

npezid.jpg

2nvau0p.jpg

2rggqap.jpg

addoop.jpg

Teşekkür ederim.. Muhabbet kuşum şu sıralar çok saldırgan özellikle de bu gece elimi falan ısırmaya başladı. Başını şişirip elime saldırıyor. Öpeyim sakinleşir dedim dudağımı da ısırdı :D Bunun nedenini bilen var mı acaba ? Birde kardeşim kuşu avucunun içine alıyor acaba bu neden olabilir mi ? Çünkü artık ele de gelmemeye başladı. Korkuyor sanki biraz. Acil cevap bekliyorum..

ele alıp avuçlamayın güveni azalır birde kur yapıyorda olabilir elinize kafasını şişirip vurması kur göstergesi :D

kuşunuz erkek, dişi muhabbet kuşlarının cere rengi beyaz ve açık tonlar olur.merak etmeyin:)

Siz gine şanslısınız benim kuşum aynı renkteler :) öpim dedim burnumdan tuttu bırakmadı zor bırakdı :) elimi felan ısırıyordu kanatıyordu hep dışarıda bulmuştum :) bu arada saçı havadamı biraz tepeliler gibi :) tepeli kırması sanki :) birde ısırması biraz alışsın gine ısırcak ama sert değil
sert olsada az ısıracak bendeki şimdi az ısırıyor elime alıyordum ısırıyo bırakmıyor du :)

Buda benim dişi ile erkek , sarı olan dişi kameraya merakla yaklaşan erkek :)
66vEjN.jpg

Siz gine şanslısınız benim kuşum aynı renkteler :) öpim dedim burnumdan tuttu bırakmadı zor bırakdı :) elimi felan ısırıyordu kanatıyordu hep dışarıda bulmuştum :) bu arada saçı havadamı biraz tepeliler gibi :) tepeli kırması sanki :) birde ısırması biraz alışsın gine ısırcak ama sert değil
sert olsada az ısıracak bendeki şimdi az ısırıyor elime alıyordum ısırıyo bırakmıyor du :)

Buda benim dişi ile erkek , sarı olan dişi kameraya merakla yaklaşan erkek :)
66vEjN.jpg

Evet saçı biraz havada ama tepeli mi falan bu olayları bilmiyorum kusura bakmayın, ne farkı var ki ? :) Sizinki de az değilmiş :D

ele alıp avuçlamayın güveni azalır birde kur yapıyorda olabilir elinize kafasını şişirip vurması kur göstergesi :D

Bizimki kur yapmıyor bildiğin savaşıyor benimle :D Kuş resmen evde çay içerken hükümdarlık sürüyor :D Krakeri de çok seviyor kimin elinde ağzında kraker görürse direk uçup yanımıza gelip krakeri yedirtmiyor :D Hayvan yüzünden krakeri saklayarak yiyoruz :D

Erkek bence. Maşallah bu arada. umarım en kısa zamanda alışır.

Evet saçı biraz havada ama tepeli mi falan bu olayları bilmiyorum kusura bakmayın, ne farkı var ki ? :) Sizinki de az değilmiş :D

Bizimki kur yapmıyor bildiğin savaşıyor benimle :D Kuş resmen evde çay içerken hükümdarlık sürüyor :D Krakeri de çok seviyor kimin elinde ağzında kraker görürse direk uçup yanımıza gelip krakeri yedirtmiyor :D Hayvan yüzünden krakeri saklayarak yiyoruz :D

Varya Gülmekten sandalyeden düşüyordum :D bazen o olayı düşünüyorum birden burnumdan ısırıyormuş gibi oluyor kuş tutmuş burnumdan :) bu arada tepeli kuş özel kuşlar oluyor tür yani güzel para eden tür ama sizdeki tepeli kırması o da fazla etki etmez yani az havada bakın bu tepeli bu oluyor

tepelimuhabbetkusu4.jpg

Son düzenleme:
Varya Gülmekten sandalyeden düşüyordum :D bazen o olayı düşünüyorum birden burnumdan ısırıyormuş gibi oluyor kuş tutmuş burnumdan :) bu arada tepeli kuş özel kuşlar oluyor tür yani güzel para eden tür ama sizdeki tepeli kırması o da fazla etki etmez yani az havada bakın bu tepeli bu oluyor

tepelimuhabbetkusu4.jpg

Benim kuşumun kafasındaki tüyler bu kadar yok :D yani bu avuç içine alma olayını bırakırsak acaba kuşumun saldırganlığı veyahut ele gelmemeye başlaması durur mu ?

durur da zaman zaman her şey :D ele alıştırmaya başlarsanız daha iyi olur :)

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim :) İyi geceler, iyi forumlar :)

Geri