Karadeniz Pet

Kuşumun cinsiyeti nedir

volkan.alkan

Yeni Üye
Yavru kuşumun cinsiyeti nedir ?
VgYN2y

Son düzenleme:
erkek maşallah
VgYN2y.jpg

Son düzenleme:
Teşekkür ederim daha 2 gün oldu eve geleli pek bi sessiz şu sıralar kendime alıştırmam için ne yapmam / ne yapmamam lazım bunun bi pratiği varmıdır ?

Teşekkür ederim daha 2 gün oldu eve geleli pek bi sessiz şu sıralar kendime alıştırmam için ne yapmam / ne yapmamam lazım bunun bi pratiği varmıdır ?

zamanla kafesine alışacak ve sizi çileden çıkarana kadar ses çıkaracaktır merak etmeyin :)
alıştırma konusunda sabırlı davranmanız gerekli ve üzerine düşeceksiniz biraz. ben ele alıştırma için elden yem yedirmenin çok faydasını görmüştüm, elinizi kafesin içine sokup çok yavaş hareketlerle kuşa yanaşın parmağınızı tünek gibi yapıp göğsünü okşamaya çalışın, avucunuza yem koyup yedirmeye çalışın hafif bi ses tonuyla konuşun, zamanla mutlaka alışacaktır. eğer elinizi kafese sokunca kaçmıyorsa (ki benim kuşum ilk geldiği zamanlarda kaçmıyordu) ayaklarının altına parmağınızı tünek gibi yapıp bindirmeye çalışın. kuşunuza sert davranmayın bağırmayın(yüksek sesten korkarlar) ısırırsa tepki vermeyin, işe yaramadığını görüp ısırmaktan vazgeçecektir. En önemlisi avuçlamayın.

Elimi soktuğumda ilk başta ürküyor kaçıyor fakat sonrada tünek misali parmağımda duruyor buda iyiye işaret olsa gerek

Kuşunuz erkek maşaallah

Geri