Karadeniz Pet

kuşumun cinsiyeti nedir?

Topiş

Yeni Üye
Bir buçuk yıldır Topişi erkek diye besliyorum ama bugün bazı arkadaslarim dişi dedi kafam çok karıştı:eek: lütfen yardım edin

:D görmeden ne diyelim istersin :D fotoyu hızlıresim.com a yükle linkini buraya yapıştır.

Çok teşekkür ederim ilginiz için ama resim yüklemeyi bilmiyordum :( şimdi geliyor :))

Müjdeyi vereyim mubişin dişi :) :)

işte benim Topişim cinsiyetiyle ilgili kafam karıştı 18 aylık 3 aylıkken aldık ilk aldığımızda çeresi açık pembeydi kuşçu erkek olduğunu söylemişti. Konuşuyor ve oldukça hareketli bir kuş.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:28 -->-> Daha önceki mesaj 20:25 --

erkek sandığım oğlum oğlum diye sevdiğim Topişim dişi mi şimdi buna alışmak zor olacak :))) bu arada çok teşekkür ederim arkadaşlar :)

Gerçekten güzel kuş maşallah olsun ne çıkar. cinsiyert değişikliğini yaşayan çok kışi var :) küçükken %100 emin olunamıyor bazen

Gerçekten güzel kuş maşallah olsun ne çıkar. cinsiyert değişikliğini yaşayan çok kışi var :) küçükken %100 emin olunamıyor bazen

bir buçuk yıldır erkek sanıyordum birden dişi olduğunu öğrendim tuhaf bir durum dilim oğlum demeye alıştı şimdi kızım demek garip oluyor :) ama ben onu her haliyle çok seviyorum. Bu aralar çiftleşmek istiyor sanırım sizce çiftleştirmelimiyiz daha önceki kuşum yumurtladıktan sonra ölmüştü erkeğiyle beraber :( O yüzden şimdi korkuyorum çiftleştirmek istemiyorum :( çftleşme dişi kuşa zarar veriyor mu ?

Tabulaştırmana gerek yok zarar verir mi hiç? P zaman dikkatli bir bakım yapamamışsındır yeterince bilgin yoktur o yüzden böyle bir kayıp yaşamış olabilirsin. Yanına eş alırsan daha canlı bir kuş olabilir :) tabi bunlarda sıkıntılı süreç ama nerede ne yapman gerektiğini iyice öğrenirsen muhtemel sorunları kolay aşarsın.

Kuśun avcuna gelmene izin verdimi çok iyi bir kuş evcil masallah

kuş kızışmaya başlamış yanına bir erkek almanı tavsiye ederim

Geri