Karadeniz Pet

kuşumun cinsiyeti nedir

merve ölmez

Yeni Üye
merhaba, iki gün önce erkek yavru aldım. cere rengi mor ve burun deliklerinin etrafında mora çalan parlak renkli beyazımsı bir kısım var. bu sebeple acaba dişi mi diyerek şüpheye düştüm yardımcı olabilir misiniz?

o3M6QQ.jpg

ZkyONg.jpg

ljgbYB.jpg

VaJ3py.jpg

nMqJP5.jpg

erkek gibi

Kac aylik suan bu hali ile disi gorunuyor :) MaşaALLAH

Sent from my SM-G313HY using Tapatalk

henüz kırk günlük. fotoğraflarda da normalde olduğundan daha açık göründü cere rengi, gün ışığında mosmor renkli ve dediğim gibi burun deliklerinin yanında mora bakan beyazımsı parlak renk mevcut

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:25 -->-> Daha önceki mesaj 20:25 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:25 --

inşallah dediğiniz gibidir. teşekkürler cevabınız için

Son düzenleme:
Belki yasindan dolayi tam belli olmamistir. Ama dediginiz gibi gun isiginda.oyleyse erkek diyebiliriz gun isiginda fotografini atabilirmisiniz.

Sent from my SM-G313HY using Tapatalk

yarın yeniden çeker yüklerim umarım daha net görüntü olur. aslında bugün de flash kullanmadan gün ışında çekmeye çalıştım ancak bu kadar oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:37 --

gün ışığında yeniden çektim kuşumun resimlerini. bakıp cevap verir misiniz lütfen?
XkzrRk.jpg

bDod7b.jpg

d3VAgX.jpg

57O16L.jpg

Son düzenleme:
burun deliklerinin etrafında beyazlık var dişi gibi duruyor. ama işi tecrubelilere bırakmalıyız :) MaşaALLAH çok tatlı :))

teşekkürler ilginiz ve yardımınız için. tecrübeli, işinin ehli olanlar da inşallah bakar ve cevap verir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:44 -->-> Daha önceki mesaj 14:42 --

teşekkürler alper bey. bu beyazlıklar normal mi oluyor o zaman?

Bu sıpa bana dişi gibi geldi. Çünkü beyazlık sanki cerenin üst tarafında da belirginleşmeye başlamış gibi. Sadece delik etrafında değil. Fotograftan anladığım kadarıyla dişi.

cihat ergün aniye katılıyorum burun deliklerinin etrafındaki beyazlık yayılmyaya başlamış buda dişi olduğunu gösteriyo.

Biraz daha zaman geçtikten sonra bir şey söylemek daha uygun olur.Bir fotoğrafta cere tamamrn mor dişerinde hafif beyazlık var.Ben erkek diyorum ama dediğim gibi zamanla anlaşılır.

kuşunuz yaşı çok küçük gibi, cinsiyeti anlamak zor bir 5-6 aylık olunca net olarak anlaşılır. Ama büyük ihtimalle dişi olabilir.

NOT: Çok tatlı.. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:05 -->-> Daha önceki mesaj 18:41 --

Son düzenleme:
bilen bir kişiye birebir göstererek net cevap alabildim. erkekmiş. teşekkürler cevap verip ilgilendiğiniz için.

%100 erkek

Dişi olma ihtimali çok yüksek çünkü aynı duruma bende düştüm bu4run çevresi beyaz dı 3 4 kuşçuya gosterdım dişi dediler ve aldığım yerden değiştirip güzel bi erkek kus aldım sizde değiştirebilirsiniz kuşunuzun ırkı çekoslovakya sanırım ama kusunuz çok güzel maşallah

Geri