Karadeniz Pet

Kuşumun cinsiyeti ve ırkı nedir arkadaşlar bakabilir misiniz?

• Konbuyu başlatan BirdMan
  • Başlangıç tarihi
B

BirdMan

Guest
Yeni sayılır yavru aldım 1.5 ay falan oldu.
Irkı ve cinsiyeti konusunda emin olamadım dişi gibi de duruyor erkek gibi de profesyonel arkadaşlara bırakıyorum ben artık işi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu fotoğraflar yeni az önce çektim çeresindeki deliklerin rengi beyaz ama dış kısımlara doğru mavimsi, mor bir renk alıyor. Elimde birkaç fotoğraf daha var ilk aldığımda çekilmişti onları da upload ediyorum şuan.

Soldaki erkek sağdaki dişi :)

Irkı nedir peki bunların? Soldaki erkek olan dün öldü maalesef :/ Mantar olmuştu göz ve gagasının üst tarafındaki tüyleri dökülüyordu mantar merhemi aldım sürüyordum günlük. İyiydi birşey yoktu 1 saat içinde öldü. Dişi yalnız kaldı şuan gidip erkeğiyle değiştirmeyi düşünüyorum tek kuş besleyeceğim için.

soldaki dişi sağdaki dişi kesin :)

Nasıl yani ikisi de mi dişi?

Başınız sağolsun :/ Eğer dişi kuşunuzu sevdiyseniz değiştirmeyin ama eğitmek istiyorsanız erkek ve yavru alın dişiler birazdaha zor konuşuyor ve eğitilmesi biraz daha zor.

dişi erkeklı tek resimliler dişi 2li çekilmişlerdeki soldaki erkek

Sağol :( Ya sevdim ama evde yeğenler biraz uğraşmışlar kuşla ve ürküyor korkup kaçıyor elini uzattığın zaman. Yavru erkek alıp hiç elimi sürmeden, eve ve kafesine alışması için sadece 1-2 ay yem ve suyunu değiştirmeyi düşünüyorum daha sonra yavaş yavaş alıştırma aşamasına geçmeyi planlıyorum.

1-2 ay ele almama olayı uzun değilmi 1 hafta yeter bence ben ilk geldiği gün çıkarmıştım ki alışmada ve eğitmede bir sorun olmadı bu arada plastik tünekler yerine tahta kullansanız iyi olur

Henüz yavru ve yeni bir ortam olduğu için bırakırsam evde sağa sola çarpıp kendini yaralayabilir diye korkuyorum sonuçta acemi ve daha uçmayı pek iyi bilmiyor olacak yavru olduğu için :) 1 ay kadar gelip gidip konuşacağım güvenini sağlamak amaçla bekleyeyim diyorum. Plastiklerden de kurtulayım tamam.

Geri