petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun cinsiyeti ve ırkı nedir arkadaşlar bakabilir misiniz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve BirdMan tarafından 8 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. BirdMan

BirdMan Guest

Yeni sayılır yavru aldım 1.5 ay falan oldu.
    Irkı ve cinsiyeti konusunda emin olamadım dişi gibi de duruyor erkek gibi de profesyonel arkadaşlara bırakıyorum ben artık işi :)

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

#1 BirdMan, 8 Haziran 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Haziran 2013
  2. bekir

bekir Guest

dişi gibi görünüyo burdan

3. BirdMan

BirdMan Guest

Bu fotoğraflar yeni az önce çektim çeresindeki deliklerin rengi beyaz ama dış kısımlara doğru mavimsi, mor bir renk alıyor. Elimde birkaç fotoğraf daha var ilk aldığımda çekilmişti onları da upload ediyorum şuan.

4. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Soldaki erkek sağdaki dişi :)

5. Işıl KEGEÇ

soldaki dişi sağdaki dişi kesin :)

6. BirdMan

BirdMan Guest

Irkı nedir peki bunların? Soldaki erkek olan dün öldü maalesef :/ Mantar olmuştu göz ve gagasının üst tarafındaki tüyleri dökülüyordu mantar merhemi aldım sürüyordum günlük. İyiydi birşey yoktu 1 saat içinde öldü. Dişi yalnız kaldı şuan gidip erkeğiyle değiştirmeyi düşünüyorum tek kuş besleyeceğim için.

Nasıl yani ikisi de mi dişi?

7. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Başınız sağolsun :/ Eğer dişi kuşunuzu sevdiyseniz değiştirmeyin ama eğitmek istiyorsanız erkek ve yavru alın dişiler birazdaha zor konuşuyor ve eğitilmesi biraz daha zor.

8. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    dişi erkeklı tek resimliler dişi 2li çekilmişlerdeki soldaki erkek

9. BirdMan

BirdMan Guest

Sağol :( Ya sevdim ama evde yeğenler biraz uğraşmışlar kuşla ve ürküyor korkup kaçıyor elini uzattığın zaman. Yavru erkek alıp hiç elimi sürmeden, eve ve kafesine alışması için sadece 1-2 ay yem ve suyunu değiştirmeyi düşünüyorum daha sonra yavaş yavaş alıştırma aşamasına geçmeyi planlıyorum.

10. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    1-2 ay ele almama olayı uzun değilmi 1 hafta yeter bence ben ilk geldiği gün çıkarmıştım ki alışmada ve eğitmede bir sorun olmadı bu arada plastik tünekler yerine tahta kullansanız iyi olur

11. BirdMan

BirdMan Guest

Henüz yavru ve yeni bir ortam olduğu için bırakırsam evde sağa sola çarpıp kendini yaralayabilir diye korkuyorum sonuçta acemi ve daha uçmayı pek iyi bilmiyor olacak yavru olduğu için :) 1 ay kadar gelip gidip konuşacağım güvenini sağlamak amaçla bekleyeyim diyorum. Plastiklerden de kurtulayım tamam.

Sayfayı Paylaş