petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kus'umun cinsiyeti ve irki ni ogrenmek istiyorum

Konusu 'Sorularınız ve Cevaplarımız' forumundadır ve halil_uras77 tarafından 3 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. halil_uras77

halil_uras77 New Member

Beğenileri:
    0
    Selamunaleykum. Bir ay oncesi aldigim kusum 2 aylik falan denilmisti birde disi oldugunu soylemisti petshop cu.ayrica cekoslavak yavrusu oldugunuda soylemisti. Sizcede oylemidir degerli bilgi sahibi arkadaslar. Yardimci olup bilgilendirirseniz cok sevinirim. Tesekkurler. Kuyrugunun kisaligina ben sebep oldum tutmaya calisirken. Gagasinda mantar oldugu da soylenildi hastalik mi oluyor bu oyle ise tedavisi nedir. Birde cok kasiniyor spry kullanmams ragmen kasinmasi devam ediyor.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bana kuş yerli erkek gibi geldi Güle güle besleyin güzel kus maşallah

3. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Başlığı açmana sevindim çünkü mantarsa ilerlemesine müsade etmeden tedavisine başlamalısın. Son fotodan da daha net anlaşıldığı üzere bence mantar ve cinsiyeti bana erkek gibi geldi. Tecrübeli yorumları bekle. Kaşıntısının sebebi de mantar olabilir.

4. halil_uras77

halil_uras77 New Member

Beğenileri:
    0
    Tesekkur ederim. Baslik acmayi bilemedigimden yalnislikla olmustu kusuruma bakmayin. Ilgi ve bilgilendirmenizden dolayi cok tesekkur ederim

5. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Rica ederim kusur değil bu öğrendiniz neticede.Aslında ne yapmanız gerektiğini biliyorum ama yanılma payı bıraktığım için başka yorumları bekleyim dedim. Yorum beklerken elinizde vazelin varsa gagasına kulak çöpüyle biraz biraz sürün.

6. halil_uras77

halil_uras77 New Member

Beğenileri:
    0
    Cok tesekkur ederim.yerli olmasi nin eksileri dahami fazla oluyor diger irklara bakarak acaba. Umarim sacma bir soru olmamistir sorum. Birde cok urkek hic ele falan gelmiyor. Alismiycak diye cok uzuluyorum durumuna

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:30 -->-> Daha önceki mesaj 15:25 --

Tamam uygulayacagim. Kemige benzeyen urun alsam oda fayda verirmi gagasindaki mantara

7. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Olur mu hiç sormadan öğrenemezsin. Biraz bilgiye ihtiyacın var ihtiyacın kadarını sitede gezinerek edinebilirsin.Irklar arası fark ilk olarak boyut ebat açısından değerlendirilir. Irk ayrımını daha çok üreticiler takıntılıdır.Çünkü üretim yaptıkları için istedikleri gibi sonuç almak isterler.Üretim niyatin yoksa buna takılma önemli olan kuşa göstereceğin ilgi karşılığında alacağın dönüttür. Yani güzel bakarsan kuşunda bunu karşılıksız bırakmaz.Yerli kuşlar daha oyuncudur. Kuşunun renkleri bence çok hoş. O dediğin kemik kalamar kemiği. Kafeste olmazsa olmazlarımızdan çünkü kuşunun kalsiyum vb ihtiyaçlarını karşılıyor, sürekli bulundurmalısın. Üstelik mubişler kemirmeyi seven hayvanlar olduğundan bu oldukça ilgisini çekecektir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:56 -->-> Daha önceki mesaj 15:51 --

Bir de kuşu avuçlamaya çalışman aranızda güvensizliğe sebep olmuş olabilir. Kuşu mümkün olduğunca avuçlamamalısın. Sana alışması için çeşitli yöntemler var bunları uygulayarak, bakımını düzenli yaparak ve biraz da sabırla size alışacaktır. Yani kuşu alayım öyle kafeste dursun olmuyor, sorumluluk alıyoruz. Bakım koşullarını iyileştirmek adına yapman gereken birkaç şey daha var. Mama veriyor musun? Kabuksuz yulaf al günlük azar azar verirsin. Arada yiyebileceği meyve sebze verirsen de iyi olur.

8. halil_uras77

halil_uras77 New Member

Beğenileri:
    0
    Cok tesekkur ediyorum. Gostermis oldugunuz ilgi ve alakaniz beni cok memnun etti. Bilgilendirmelerinizi kus'uma sevgi ve sabir ile bakacagim insallsh

9. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Rica ederim ne demek keyifli hobiler :)

10. halil_uras77

halil_uras77 New Member

Beğenileri:
    0
    cinsi erkek oldugu ihtimaline kanaatine varirsak yanina es olarak disi kus almak istesem oneriniz ne olabilir.

11. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Yaşına yakın görünüşünde hareketliliğinde sıkıntısı olmayan, kafesinde hasta kuş olmayan dilediğiniz bir kuş olabilir. Eğer yaşadığınız yerde forumdan hobbici varsa güvenle istediğiniz kuşu alabilirsiniz. Yani içinizde şüphe olmadan, sıkılmadan, her zaman doğru fikir alışverişinde bulunabileceğiniz bir alış veriş yapabilirsiniz. Yani işin özü sen isteğini söylersin anlaştığın satıcı istediğini verir, güvenilir ticaret. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:35 -->-> Daha önceki mesaj 17:29 --

Bir de gagadındakini halletmeden yanına kuş alma mantar bulaşıcıdır. Kimse de cevap vermiyor ki emin olalım :/ sitede bir mantar diye arattırın karşınıza çıkan kpnuları bir inceleyin derim. Eczanede satılan trosyd mantar kremi var onun uygulanması lazım :/ da almadan dediğim gibi tecrübeli yorumları bekleyin onlar söyler doğrusunu. Beklerken vazelin sürmenin bir zararı olmaz aksine vazelin mantar için boğucu etki yapar. Geçirir mi emin değilim ama yayıladını durdurur. Cevap gelmezse arada konuya güncel yazıp konuyu gündeme taşıyabilirsin ya da moderatörlerin isimlerini buraya etiketleyip konuya dikkat çekebilirsin. Bunun için isimlerinin başına @ koyup yazmalısın.

12. halil_uras77

halil_uras77 New Member

Beğenileri:
    0
    Evet dogru dediniz. Sizden baska konum ile ilgilenen olmuyor. Yinede ilgilenenlerden de ilgilenmeyenlerden de allah razi olsun. Hic kimse ilgilenmese de siz ilgi ve alakali oldunuz bilgilendirdiniz ya bu bile yeter benim icin. Size nekadar tesekkur etsem azdir << mmerym 15 >>

13. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Rica ederim teşekküre gerek yok. Evet bu aralar pek bir ilgisizler.Konular sürekli tekrarlandığından sıkılıyorlar galiba. Bir de fikri olanlar online olmayabilirler görürlerse yazarlar.Yani kimisi için ilk ama onlar defalarca cevapladılar bu konuları.

14. halil_uras77

halil_uras77 New Member

Beğenileri:
    0
    Haklisiniz

Sayfayı Paylaş