petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun cinsiyeti ve yaşı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve barut24 tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. barut24

barut24 Guest

selamın aleyküm arkadaşlar kuşumun cinsiyeti ve yaşını öğrenebilirmiyim acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:00 -->-> Daha önceki mesaj 10:54 --

Yokmu bilen arkadaşlar :(

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    en fazla 3-4 aylık bir dişi

3. barut24

barut24 Guest

birde konuşsa hiç konuşmuyor ya sizin gibi nasıl eğitebilirim bende elimi soksam korkuyorum ısrır diye çok acıtıyormuş diyorlar :)

#3 barut24, 7 Nisan 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Nisan 2014
  4. Orkun Yener

acıtmaz ya kim dıyor bunu :) ufacık kuştan bırsey olmaz. bu arada dişi gibi duruyor ..forumlardan araştırdıgım bılgılere gorede 3 aylık filan ..

5. barut24

barut24 Guest

hocam ısırıyor çok kötü birde konuşturmam için ne yapmam lazım çok korkak elime falanda gelmiyor :(

6. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Nane alın elinize uzatın gagasına doğru , dalını kemirbeye başlayınca parmağınızla gögüs kısmına doğru ilerleyin eğer kaçar veya çırpınırsa sadece nane yedirin . İleride kaçmamaya başlayacaktır . :)

7. Orkun Yener

bende aldım.. 2 haftada alıştı elime... cıkarıyorum kucagımda duruyor. havuc yedırıyorum marul yedırıyorum.. bır ıkı gunle olacak iş degıl bırkac hafta gecmesı lazım size alısması ıcın. ılk olarak kafes ıcıne elınızı uzatın fakat yavas hareketlerle. sevdıgı yıyeceklerı uzatın ona dogru.. zamanla bırsey yapmadıgınızı gorecek ve sıze olan guvenı artacaktır.

8. barut24

barut24 Guest

hocam 1 ay oldu benimkisi ya çok korkak şu nane olayını tam anlamadım naneyi severmiki kuş yani ço korkuyorum ilk defa kuş besliyorum onu da çok seviyorum zarar gelmesini hiç istemiyorum :)

9. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Siz naneyi bir verin o zaman görüceksiniz nasıl bayıla bayıla kemiriyor. :D Korkmanıza hiç gerek yok artık benim kuşlar nane ile odaya girdiğimi görünce kafes yapışıyorlar o derece keyif verici yani .:)

10. barut24

barut24 Guest

yaş nanemi kuru nanemi

11. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Yaş nane bildiğimiz marketlerde maydanozun bulunduğu yerdekinden . :)

12. barut24

barut24 Guest

Bi zararı falan dokunmaz değil mi elimi falan da ısırmaz :D

13. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Yok merak etmeyin zaten dal kısmını uzatıcaksınız önce . :) Ben veriyorum benim kuşlara hiç bir şey olmuyor. :) Hem denemekten başka bir çıkar yolunuz yok . :D Deneyin beğenmezseniz başka yol bulalım size. :)

14. barut24

barut24 Guest

Saol kardeşim bugün denicem konuşması için ne yapabilirim peki :)

15. Orkun Yener

kuru naneyı verıp hayvanı bayıltma kardeş aman :) yaş olanından ver.. alışma konusunada gelınce dedıgım gıbı guvenını kazanmak cok onemlı.. elınle bırseyler yedırmeye calıs. üzerine gıtme bırak o uzansın alsın :)

16. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Konuşması için sürekli ilgilenmenize gerek yok , günde 1-2 saat kısık sesle konuşun yeterli bence. :)

17. barut24

barut24 Guest

tamam yaş nane alcam orkun kardeş saol aziz kardeş birşeyler söylüyor ama anlamıyorumki ötüyor ötüyor ama ne dediğini anlamıyorum :D

18. Orkun Yener

:) birlikten kuvvet doğar:) naneyi bende vermedim bugün deneyim bir :) aziz daha tecrübeli bu konuda :)

19. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Valla nane konusunda şiddetle tavsiye ediyorum ama konuşturma da nerdeyse hiç tecrübem yok . :)

20. Orkun Yener

çift zor kardeş zaten... ben tek denicem...ya tutarsa :)

Sayfayı Paylaş