Karadeniz Pet

kuşumun cinsiyeti?

• Konbuyu başlatan Veysel DUMAN
  • Başlangıç tarihi
V

Veysel DUMAN

Guest

herkese merhaba..arkadaşlar aklıma takılan bazı şeyleri sormak istedim.mavi olan kuşumun adı çıtır ve kendisi 1yıldır benimle.kuşumu dişi? olmasına rağmen severek aldım ve bir yıl boyunca yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi.2-3 günde masada beraber yemek yer,her yeri omzumda gezer oldu.3hafta önce yanına genç bir erkek kuş aldım.son 3-4 güne kadar herşey iyi gidiyordu ama son zamanlarda sürekli kavga halindeler.fazla uzatmadan aklıma takılan soruları sorayım maddelerle.

1.kuşum gerçekten dişimi?
2.Dişi kuş ele alışmaz dedikleri halde benimki elimizden ayrılmıyor?
3.Sabahtan akşama kadar erkek kuşuma kur dansları yapıp sürekli besliyor.fakat aynı hareketleri erkek yapmak istediğinde saldırıyor?
4.Daha önce tek erkek kuş besledim hep onların gösterdiği davranışları kuşumda görüyorum.gaga atmalar,kabarıp kabarıp kafasını sallayarak ötüşmeler vs?
5.Kuşumun erkek olma şansı varmı?
6.Kuşumda kişilik bozukluğu olabilirmi?:d

teşekkürler......

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:33 -->-> Daha önceki mesaj 20:32 --

mavi kuşum çıtır(dişi?)

benim kuşumda kız ki bunu bu platformda öğrendim sağolsunlar resimden bakarak söylediler ama elimden ayrılmıyor hiç dişiler ele gelmez die bişey yok yani

evet dişi. dişide ele gelir. zamanla erkekte alışır sıkıntı yok.kuş kesinlikle dişi.

daha önce hiç eş beslemediğim için bilgim yok..sadece duyduğum kadarıyla kuşların birbirlerini sevmesi gerekiyomuş.kuşlarım son zamanlarda yan yana gelince,öpüşürken,yemlenirken,su içerken bi anda kavgaya tutuşuyolar ve bu davranış gözlemlerime göre giderek artıyor bu davranış.bu kuşlar eş tutarmı?

ilk başlarda olur böyle kızgınlaşınca bırakırlar

Geri