Karadeniz Pet

kuşumun cinsiyetini , cinsini , yaşını öğrenmek istiyorum

• Konbuyu başlatan Durdu DURAN
  • Başlangıç tarihi
D

Durdu DURAN

Guest
jx49b.jpg

jx4c1.jpg

jx4d8.jpg

jx4fn.jpg

jx4h9.jpg

jx4k3.jpg

jx4ld.jpg

jx4mk.jpg

4veya 5 aylık resme göre erkek diyorum resim çok parlak gagada açık mavilik varmı

flaşdandır o kardeş
burun deliklerinin çevresinde var aşağısı pembeye benziyo

düzgün çekiyim bi dk

Bana da erkek gibi geldi flaşsız bir resim olursa iyi olur. Çekoslavak gibi ..

buyur kardeş bi bak

dışarı çıkarınca direk üstüme atlıyo sonra pc ye atlıyo ne bulursa kemiriyo kulaklık telefon bilgisayar bardak fln :)

kardeş bişi sorucam aynayı açsam zararı olurmu önceden açıktı bizle ilgilenmiyodu hep aynadakiyle ilgileniyodu aynayı kapattım bizimle ilgilenmeye başladı.

Kuşunuz erkek.

Ayna sakın koymayın sizinle ilişkiyi keser. Mümkünse ortamında ayna bile bulundurmayın.

Kafesteki tüneğe tutunup takla atıyor çok hareketli bir kuş bu kuşu diğer kuşum ölmüştü onun yerine aldım

peki bunu nasıl konuşturabilirim bir bilginiz varmı sürekli cicikuş cicikuş diyorum bazen söylemeye çalışıyor ama söyleyemiyor

Sabır gerektirir siz devam edin gerisi gelecektir.. Birkaç kelime söyledikten sonra dilleri çözülüyor devamı gelir özellikle ilgilenin hergün aynı saatlerde mümkün oldukça uzun uzun konuşun söylemesini istediğiniz bir kelime bulup sürekli söyleyin kelimeyi değiştirmeyin zamanla dili döner.

MaşAllah gerçekten hareketli baya, güzel bi' kuş. Normaldir lâkin alıştırmayın belki huy edinmiş olabilir.
O da olur ama yine de kendinizin söylemenizde fayda var diye düşünüyorum.

eyw kardeş yorumların için saol çok yardımcı oldun

kuşu sinirlendirince ısırıyo bazen

dediğim buydu

normalde ısırmıyo kafesten çıkarıp maydanoz veriyorum lahana felan veriyorum onları yiyor

çok sevimli kuş kafesin kapağını açıyorum kafama geliyor omuzuma geliyor yanağımı yalıyor

normalde ısırmıyo kafesten çıkarıp maydanoz veriyorum lahana felan veriyorum onları yiyor

Horozibriği yaprağı, pancar yaprağı, karambola, pazı, maydanoz ıspanak, şalgam yaprağı. Tüm bu besinler yüksek oksalik asit içerdiğinden aşırı tüketim sonrasında kuşlarda kemik gelişiminde olumsuzluklar doğurabilmektedir. Kimi nadir vakalarda iç organ hasarları gözlemlenmiştir.

elimde telefon görünce direk telefonu kemiriyo :) ne gibi şeyler önerirsin kardeş

ballı krakerin bi zararı olurmu kardeşim

Ballı kraker zararlı yapıştırıcı maddeler olduğundan tasvip etmiyorum usta.

İsim soyisim alabilirmiyim? Siteye nickle üye olunmuyorda

Kuşunuz sevimli bir erkek,kafese parmak atıp durmayın her kuş kızar :)

Ballı kraker kullanmayın kimyasallar oluyor,konuşturmanız için ses kaydı denenebilir ama karşısında gerçekten konuşmaya eşdeğer değildir.Konuşturma ve eğitiminde başarılar :)

Geri