petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun Dışkısı neden böyle?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve e murat tarafından 2 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. e murat

e murat New Member

Beğenileri:
    0
    merhabalar.. 6 aylik disi bir kusum var. Tüye de girmek üzere bi kaç tane tüy dökmeye basladi son günlerde. Kusumun diskisi neden böyle iri ve sulu gibi. Daha öncede kivami civiklasmisti Divitsol kullandim normale döner gibi oldu derken simdide böyle. Ama yemesi içmesi uçmasi ötüsü herseyi normal keyfi yerinde. Nedir bu ne yapmam lazim korkulacak bir durum mudur? Bir de son zamanlarda kus kumunu disari saçiyordu onu çikardim simdi de yemini saçiyor agzina alip püskürtüyor sanki.

2. Tunç ÇAĞATAY

Yuva felan varmı bu dışkı yumurta dışkısı gibi geldi bana çok büyük çünkü

3. e murat

e murat New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşum tek eşi yok yani ama daha küçük 6. ayına yeni girecek. Yuvalık da yok dolayısıyla. Yumurtlama olabilir mi ki?:confused: tekrar divitsol koydum suyuna

4. Özgür+

Özgür+ Guest

aynı dvitsol bende de var ancak hiç bir işe yaramıyor. ishal durumunda kaç kez kullandım bende unuttum ama pek bi etkisini görmedim . veterinerden 10 lira karşılığında ilaç aldım onu kullandım 1 gün sonra düzeldi.

kakanın durumuna gelince bazı kuşlar kızışma yumurtası bırakabilir bu normal bişey içi boş yumurtadır .

kuş kumunu kaldırın ve yemine aspur karıştırın yemin yarısı kadar . genelde aspuru yiyip geri kalanını atıcaktır ama olsun genede yapın yada aspur u ayrı kapda verin .

ilaç için veterinere gidin gitmeden önce mutlaka arayıp fiyat sorun

5. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    kuşunuz için veterinerden aldığınız ilacın adı neydi öğrenebilirmiyim bnm kuş da ishalde

6. e murat

e murat New Member

Beğenileri:
    0
    ilacın adını yazar mısınız dediğiniz gibi divitsol pek bi etki etiyor. Şu an veterinerlik bir şeyi yok gibi sadece ilaçla düzelebilir gibi tüye girmek üzere iki gündür küçük tüyler döküyordu bu gün orta boy kanat tüyü dökmüş bu yüzden dışkısı böyle olmuş olabilir mi?. Aspuru petshoplardan mı alayım yoksa tahıl satan çarşılardan mı alsam daha iyi olur? Bir de pirinç suyu ya da patates vermeli miyim?

7. Samed Akyüzlü

Divitsol evet işe yaramıyor geçmiş olsun

8. Özgür+

Özgür+ Guest

aspur u güvendiğiniz petshop dan alsanız daha iyi olur çünkü tahıl satan yerlerdekiler çuvallar içinde çok uzun süreli beklediği için bayatlamış falan olabiliyor üstelik toz vs. üstüne siniyor.

birkaç gün sonra düzelirdi eğer tüy yüzünden olsaydı pirinç suyu pek etki etmez şimdilik. ancak patates verebilirsiniz.

veteriner ilacın ismini bana söylemedi 1 tane yarım litre şişenin içinde karışımlı su ve ağzına damlatmak için şırınga verdi

#8 Özgür+, 3 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Ekim 2014
  9. e murat

e murat New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam aspuru deneyeceği çok teşekkürler. Devam ederse de veterinere götürmeyi düşünüyorum.

10. Özgür+

Özgür+ Guest

ö.d. yardımcı olabildiysem ne mutlu . veteriner fiyatları biraz el yakıyor ama .

genel olarak muayene ücretleri 20 lira kuş için extra ilaç parası ve lazımsa dışkı testi falan da isterlerse fiyat artıyor .

11. e murat

e murat New Member

Beğenileri:
    0
    Evet bende öğrendim arayıp 25 dediler şimdilik iyi kuşum gerek kalmadı :)

Sayfayı Paylaş