Karadeniz Pet

Kuşumun durumu kötü bakarmısınıx

Mantar hastalıklarında uygulanan tedaviye paralel mantarlar öldükçe içlerinde barındırdıkları oksit maddeler de açığa çıkar dolayısıyla kuşu bir miktar zehirler. Oyüzdendir ki kısa sürede iyileşme gözlemlenmez. Siz tedaviye devam edin. Uzun sürecek ama iyileşecektir.
Hocam göğsündeki kemik çıkmış. Sivri gibi böyle

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok halsiz değilse korkmayın ve dediğim gibi sabırlı olun. Daha çabuk toparlanması için probiyotik ve eczaneden immu 44 alın. İlaçlı suya 5-6 damla kadar katın. Tedaviden sonra yine probiyotik ve immu 44'e 3-4 gün devam edin. Sonra sadece probiyotik 1 ay kadar sürekli.

Çok halsiz değilse korkmayın ve dediğim gibi sabırlı olun. Daha çabuk toparlanmadı için probiyotik ve eczaneden immu 44 alın. İlaçlı suya 5-6 damla kadar katın. Tedaviden sonra yine probiyotik ve immu 44'e 3-4 gün devam edin. Sonra sadece probiyotik 1 ay kadar sürekli.
Halsizlik var hocam.

Sürekli uyukluyor mu ? Veya sürekli kabarma ve kafasını kanat altı yapma olayı var mı ?

Hocam dediklerim varsa silkelenmeye bile hali olmaz bir video paylaşın. İlk güne göre hiç gelişme yok mu diyosunuz yani ?

Hocam dediklerim varsa silkelenmeye bile hali olmaz bir video paylaşın. İlk güne göre hiç gelişme yok mu diyosunuz yani ?
Hocam videolar yükleniyor şuan. Uyuyacağı zaman kafasını gömüyor. Ve sürekli gözleri kapalı arada açıyor.

Uyuyacağı zaman gömer akşamları. Gün içinde ne kadar sık yapıyor bunu ??

Video1:
Video2:

Gögüsünde sivri bi kemik var bunun nedeni ne olabilir?

Kuşta ciddi anlamda iyileşme var. Neden halsizlik var kafayı kanat altı yapıp uyuma var. Vs diyorsunuz. Videoyu görmesem beni yanılttığınız için tedaviyi değiştirecektim. Halbuki Kuş iyiye gidiyor. Gögüsteki sivrilik de hastalıktan mantarlar yemden yararlanmasını engelliyor. Kuruma ( megabakter ) şüpheniz var tahmin ediyorum. Ama değil. Kaç gün oldu tedaviye başlayalı ?

Kuşta ciddi anlamda iyileşme var. Neden halsizlik var kafayı kanat altı yapıp uyuma var. Vs diyorsunuz. Videoyu görmesem beni yanılttığınız için tedaviyi değiştirecektim. Halbuki Kuş iyiye gidiyor. Gögüsteki sivrilik de hastalıktan mantarlar yemden yararlanmasını engelliyor. Kuruma ( megabakter ) şüpheniz var tahmin ediyorum. Ama değil. Kaç gün oldu tedaviye başlayalı ?
Evet kuruma şüphesi var. Suluğa damlayı 7 gün, ağıza damlayı 4 gündür uyguluyorum.

Dokunmanıza rağmen tepki vermeyen kuşun en fazla bir gün ömrü kalmış demektir. Bu hale gelmiş hala şüpheli ve sabırsız davranıyorsunuz.

Dokunmanıza rağmen tepki vermeyen kuşun en fazla bir gün ömrü kalmış demektir. Bu hale gelmiş hala şüpheli ve sabırsız davranıyorsunuz.
Haklısınız. Kuş normal bir kuş degildi. Sevdirirdi kendini böyle oluncada ister istemez böyle oluyorum. Teşekkürler herşey için.

O zaman size yardımcı olamayacağım malesef siz şüpheleriniz doğrultusunda veteriner yardımı alın veya tedavi yöntemleri araştırıp o yönlü tedavi başlayın.

O zaman size yardımcı olamayacağım malesef siz şüpheleriniz doğrultusunda veteriner yardımı alın veya tedavi yöntemleri araştırıp o yönlü tedavi başlayın.
Yanlış anladınız hocam kusuruma bakmayın. Size güvenmesem tedaviye başlamazdım.

Bana güvenmek zorunda değilsiniz ki.. Ama sonuçta doğru ve olumlu bir tedavi başlamışız. O kadar anlatmama rağmen internette okuduklarınız üzerine kuruma teşhisi koymuşsunuz ve benden onay bekliyorsunuz. Kuş megabakter değil. Göğüs zayıflaması mevcut hastalığından ve ilaç göğsünü yağla veya kasla doldurmaz. Zamana ihtiyacı var. Mantar bittikten 15 gün kadar sonra göğsü de düzelecek. Ağza damlatmayı kesebilirsiniz artık. Suya katmaya devam.

Bana güvenmek zorunda değilsiniz ki.. Ama sonuçta doğru ve olumlu bir tedavi başlamışız. O kadar anlatmama rağmen internette okuduklarınız üzerine kuruma teşhisi koymuşsunuz ve benden onay bekliyorsunuz. Kuş megabakter değil. Göğüs zayıflaması mevcut hastalığından ve ilaç göğsünü yağla veya kasla doldurmaz. Zamana ihtiyacı var. Mantar bittikten 15 gün kadar sonra göğsü de düzelecek. Ağza damlatmayı kesebilirsiniz artık. Suya katmaya devam.
Tamam hocam. Teşekkürler tekrardan.

Geri