Karadeniz Pet

Kuşumun durumu kötü bakarmısınıx

Olabilir tabi. Ama burun deliğindekine ilk defa rastlıyorum.
Hastalık durumu ne diğer şikayetleri bitti mi ?
Videodaki ses gitti. Ama şu tıkanıklık rahatsız etmekte. Uyuyamıyor sanırsam sürekli esniyor ve uyukluyor. Hiç uyuduğunu görmüyorum.

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olabilir tabi. Ama burun deliğindekine ilk defa rastlıyorum.
Hastalık durumu ne diğer şikayetleri bitti mi ?
Hocam merhabalar. Bugün kuşu başka bir veterinere götürdük. Solunum yolu enfeksiyonu tanısı koydu kuyruk atması için. Burundaki şeyleri ise polip diye isimlendirdi ve tıkanmak üzere olan burun deliğindekini uğraşarak çıkardı. Biraz kanama oldu ama iltihap çıktı bir miktarda. Dış taraftan olanları alırız ama içtekilere bir şey yapamayız dedi. Sizin önerebileceğiniz bir şey var mı?

Başka ilaç verdiyse başlama bence kuyruk sallaması mantardan büyük ihtimalle. Flagyl sabah akşam birer damla devam etmeni öneriyorum. Flagyl hem antifungal hem antibiyotik zaten. Solunum yolu problemini de çözer .
Ama o veteriner onun önüne geçemem tercih sizin.

Başka ilaç verdiyse başlama bence kuyruk sallaması mantardan büyük ihtimalle. Flagyl sabah akşam birer damla devam etmeni öneriyorum. Flagyl hem antifungal hem antibiyotik zaten. Solunum yolu problemini de çözer .
Ama o veteriner onun önüne geçemem tercih sizin.
Tamam hocam. Ama sıkıntı olan şu burun deliği. Cımbızla birşey çıkardı iltahap dedi ve kanadı. Ama şuan tamamen tıkalı burnu. Vazelin sürüyoruz.

Burna vazelin sürülmez hocam. Nefesini tıkar. Veteriner mi sürün dedi ?

Kuş nasıl şuan öğrenebilrmiyim merak ettim??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Diğer hastalıkları geçti mi ?

Hocam merhabalar.

Solunum sıkıntısı devam ediyor. Sesinde bozulma var. Burundaki tıkanık olayı şöyle. Sol taraf tamamen tıkanmıştı. Hatta o kadar çok büyüdü ki o et gibi olan şey, burun dışına taşmaya başlamıştı. Sağ tarafta tıkanmak üzereydi. Uğraştık ama et gibiydi çıkaramadık. Baktık olacak gibi değil, cuma günü İÜ Veterinerlik Fakültesi'ne götürdük. Burun taşı dediler. Serum yazdılar. 1 hafta serumu damlatın orayı yumuşatsın sonra keserek alacağız dediler. Solunum için Baytril'i ağzına günde bir damla damlatın dediler. Ama ben Flagly kullanmaya devam ediyorum. Baytril'in önceden de faydası olmamıştı. Serumu cumadan bugüne kadar uyguladık ama hiçbir faydası olmadı. Baktık olacak gibi değil, bu sabah Facebook muhabbet kuşu gruplarından birinde paylaştık burun fotoğrafını. Oradan bir arkadaş vix sürün dedi. Sabahtan beri 2 kere vix sürdük burnuna. Tamamen tıkalı olan burun deliğinin neredeyse yarısı açıldı. 1-2 güne vix sayesinde tamamen açılacak gibi.

Kuşun Ense derisine Avimec veya vilmectin damlatın 1 damla. 10 gün sonra yenileyin. Solunum sorunu devam ederse ayrı ilaç başlarız.

Hocam merhabalar.

Solunum sıkıntısı devam ediyor. Sesinde bozulma var. Burundaki tıkanık olayı şöyle. Sol taraf tamamen tıkanmıştı. Hatta o kadar çok büyüdü ki o et gibi olan şey, burun dışına taşmaya başlamıştı. Sağ tarafta tıkanmak üzereydi. Uğraştık ama et gibiydi çıkaramadık. Baktık olacak gibi değil, cuma günü İÜ Veterinerlik Fakültesi'ne götürdük. Burun taşı dediler. Serum yazdılar. 1 hafta serumu damlatın orayı yumuşatsın sonra keserek alacağız dediler. Solunum için Baytril'i ağzına günde bir damla damlatın dediler. Ama ben Flagly kullanmaya devam ediyorum. Baytril'in önceden de faydası olmamıştı. Serumu cumadan bugüne kadar uyguladık ama hiçbir faydası olmadı. Baktık olacak gibi değil, bu sabah Facebook muhabbet kuşu gruplarından birinde paylaştık burun fotoğrafını. Oradan bir arkadaş vix sürün dedi. Sabahtan beri 2 kere vix sürdük burnuna. Tamamen tıkalı olan burun deliğinin neredeyse yarısı açıldı. 1-2 güne vix sayesinde tamamen açılacak gibi.
Bu arada vicks fikri iyiymiş bana da tecrübe oldu. Ben sizin kuştaki burun tıkanıklığına hiç rastlamamıştım.

Geri