Karadeniz Pet

Kuşumun durumu kötü bakarmısınıx

Dışkısı nasıl ?

Hangi yemi kullanıyorsunuz ? başka neler yiyor ? Su olarak çeşme suyu mu içiyor ?

Hangi yemi kullanıyorsunuz ? başka neler yiyor ? Su olarak çeşme suyu mu içiyor ?
Sürekli olarak göz kısmını kaşıyor ve kızartıyor. Bu arada çok yem yiyip çok dışkı yapmakta.
c4ea5d5634c98b505a6a72333f020798.jpg

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dışkı paylaşın bir bakayım..
Kuşu veterinere yatırdık hocam. Röntgen çekildi ve bağzı yollarda tıkanıklık var dediler enfeksiyon var dediler. Burda oksijen makinasıyla baytrili buhar olarak verecekler ayriyeten ventolin verecekler. Tıkanan yollardaki sıvılar atılacak dediler. İlginiz ve alakanız için sonsuz teşekkür ederim. Borcunuzu ödeyemeyiz. Hakkınızı helal edin.

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dışkı paylaşın bir bakayım..

Hocam kuş tamamen düzeldi. 1 hafta kadar veterinerde tedavi gördükten sonra düzeldi. Geleli 1 hafta oluyor ve hiçbir sorun yok şuan. Sorun solunum yolu enfeksiyonuymuş Burundaki et benzeri tıkanıklıklar ise ondan kaynaklanıyormuş.

Burundaki et gibi olan tıkanıkları vicks sürünce küçülmüş olarak görmemizin nedeni vicks in sıvılığından ötürü öyle görmüşüz. Aslında küçülmüyormuş.

Trikomonas dışkısına benziyor Eğer
1- Yeşil renkte kimi zaman sıvı kimi zaman puding kıvamında dışkı Trikomonas belirtisidir. Hatta rengi Bezelye rengine benzer biraz daha koyudur.
2- Trikomonas hastalığında Enfeksiyona neden olan Protozoalar Solunum yolunu da tıkayarak kuşun nefes almasını güçleştirir ve dolayısıyla da Kuşta aynen soğuk algınlığı ve Bronşitte olduğu gibi Tıksırmasına tıs tıs'lar gibi sesler çıkarmasına ve yine rahat nefes alamadığı için ağzını açmasına ve kusarcasına hareketler yapmasına neden olur.
3- Hastalığın ileri aşamasında ise Kusma görülür hatta beyaz renkte köpürmüş kusmuk görülür.
4- Yine ileri aşamada Protozoalar bağırsağı sardığı için Dışkıya bulaşır ve dışkıyı yeşil renge boyar.
5- Ayrıca Barsakta enfeksiyona neden olduğu için yine ileri aşamada kuş Yediklerini sindiremez dolayısıyla dışkıda sindirilmemiş yem görülebilir.
6- Yine barsaktaki enfeksiyon nedeniyle Barsakta kanama ve dolayısıyla da dışkıda kan görülebilir.
7- Kuş yediklerini tam sindiremediğinden Zayıflar hatta önce yağları erir sonra da kasları Dolayısıyla da göğüs kemiği üzerinde sadece deri kaldığından kemik bıçak sırtı gibi olur.
Bu belirtilerden en az ikisi ve zayıflama varsa ayrıca ağzında kötü koku varsa Flagyl alın Çeyrek suluğa 6 damla şeklinde 5 gün kullanın.
Merabalar. Benim kuşumda da kabarma vardı süreklü yem kabına gidiyordu. Yemi yiyor ama sanki hiç yemiyormuş gibi çok zayıfladı . Kuşlardan pek anlaöadığını düşündüğüm veteriner megabakteri dedi flozole verdi 5 gündür günde 3 kez veriyorum bi gelişme yok. Kuşumun dışkısı 2 gündür sulu ayrıca. Lütfen yardımcı olur musunuz tedaviyi keseyim mi..bugün baktım burun delikleri de kapalı

Merabalar. Benim kuşumda da kabarma vardı süreklü yem kabına gidiyordu. Yemi yiyor ama sanki hiç yemiyormuş gibi çok zayıfladı . Kuşlardan pek anlaöadığını düşündüğüm veteriner megabakteri dedi flozole verdi 5 gündür günde 3 kez veriyorum bi gelişme yok. Kuşumun dışkısı 2 gündür sulu ayrıca. Lütfen yardımcı olur musunuz tedaviyi keseyim mi..bugün baktım burun delikleri de kapalı
Burın delikleri için öneride bulunayım geri kalanlarına umarım Selçuk bey yorum yapar. 1 çay kaşığı elma sirkesi ile 4 çay kaşığı suyu karıştırın bu karışıma pamuklu çubuğu batırın ve delikleri düzenli olarak silin.(günde iki, açılana kadar)

Son düzenleme:
Geri