Karadeniz Pet

Kuşumun eşyalarının...

• Konbuyu başlatan sibel
  • Başlangıç tarihi
S

sibel

Guest
Kuşumun kafesteki tüm eşyalarını iki günde bir yıkıyorum tümünü sizce bu yeterli mi? Temizlik açısından?

Ben haftada bir, kafes dahil ne var ne yok sıcak suyla yıkıyorum.

Haftada bir kafesi sıcak suyla temizleyip her akşam altlığına biriken yem kabukları ve dışkıları temizleseniz yeterlidir :) Kuşları sürekli çıkarıp kafes yıkayarak hem rahatsız etmiş hemde siz yorulmuş olursunuz

Haftada bir kafesi sıcak suyla temizleyip her akşam altlığına biriken yem kabukları ve dışkıları temizleseniz yeterlidir :) Kuşları sürekli çıkarıp kafes yıkayarak hem rahatsız etmiş hemde siz yorulmuş olursunuz

Hayır o kafesten çıkınca uçmak için bende kafesi hallediyorum o sırada zaten hergün en az 1 saat kafesinin dısında olmasını dogru buluyorum bu sayede iki yönden iyi oluyor bence.. Eğer onu aldıysam temiz olmasını da hergun saglamam gerekirrr ^^

Tam kaç aylık senin kuş benimki 50 gunluk maviş beyaz kanatli beyaz kafali beyaz kuyruk senin kuşuda çok begendim rengi harika benimki simdiden omzuma kafama konuyo elede alışkın kafeste durmak istemiyo çıkar beni diye kafeste kendisini oraya buraya atiyo ben ne tarafa gitsem o taraf geliyo dışarda genelde monitorun ustune konuyo beni izliyo paso 1 ay sonra falan konusmaya baslar 3 gundur bende daha çok akıllı böylesini ilk kez goruyorum 10 sene önce damızlık besliyodum çok yavru aldim hiç böylesine denk gelmemistim hiperaktif valla .)

Hiç gerek yok bir kuş iki günde ne kadar kirletebilir ki haftada bir temizleseniz yeter.

5 gün veya haftada bir kere bile yapsanızda olur , yine iyi yapıyorsunuz ama bu sizi yıpratır :)

Geri