Karadeniz Pet

Kusumun Gagasi Koptu

WhatsApp grubu kuruldu.
Bilgisini ve tecrübesini paylaşmak isteyen arkadaşlar Konuyu açan “Faruk Talha” isimli kullanıcıya özel mesaj yoluyla telefon numarasını gönderip gruba dahil olabilirler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bu kuşun hayatta olması bile mucize bence helal olsun yaşatmayı başardın inşallah gagası uzarda kurtulur hayvan.

• Beğen
Tepkiler: cey
Aradan Aylar Gecti. Bulut Yasadi. Uyutmayin diyenler beni umitlendirdi. Sizlere cok tesekkur ediyorum. Alt gagasinin yarisi düştü yarısı kaldı. Kalan yer uzadı. Size şöyle soyleyeyim. Eger gagasi kokten koparsa bir daha uzamaz. Ancak kırılırsa da kopmazsa gagasi uzar. Şimdiki durumunu merak edenler icin de fotograf paylasacagım. Biliyorum biraz fazla uzadı :) Kestirteceğim. Bunu okuyan herhangi birinin de kusunun gagası kopmuşsa , pes etmeyin. Bir gunde 4 kez veterinere goturdum. 1. sinde gaga dusmemisti duser dediler kan durdurucu agri kesici vurup gonderdiler. 2. sinde agzindan tukuruk kivaminda sivi damladi , artik gagasi olmadigindan hep olur dediler (ki oyle bir sey yok bir daha olmadi). 3. Sünde kanama oldu tekrar kan durdurucu vurdular. 4. Sünde de kanama oldu ve son çare gagayı yaktılar. Simsiyah olmustu o bolge. 2 gun sonra tamamen o kucuk kalan yer de dustu yerini et aldı. Yaklasik 1 ay mamayla besledim( sabah öğle akşam şırınga ile). 1 buçuk ay kadar da elimle kabuksuz yem verdim. Artik normal olarak kendi yemliğinden yiyebiliyor ve tuy dokme donemi atlattı :D Buraya kadar okuduysaniz hepinize tesekkur ederim.
IMG-20190129-WA0002.jpeg

canım bulut :rolleyes: nasıldı tutundu yaşama. tabi senin desteklerini de unutmamak lazım. Helal olsun ikinize de :cool: nasıl yem yiyebiliyo peki kabuksuz mu ? Bi de kendini didekleyebiliyo mu

• Beğen
canım bulut :rolleyes: nasıldı tutundu yaşama. tabi senin desteklerini de unutmamak lazım. Helal olsun ikinize de :cool: nasıl yem yiyebiliyo peki kabuksuz mu ? Bi de kendini didekleyebiliyo mu
Yem kabuksuz yiyor kabukluyu ayıklayamıyor maalesef. Tüyleri de normal olarak daha cansız eskisine gore. Pek fazla didiklenemiyor. Bir de anusunde dıskı birikiyor. Sebebini anlayamadım

Yem kabuksuz yiyor kabukluyu ayıklayamıyor maalesef. Tüyleri de normal olarak daha cansız eskisine gore. Pek fazla didiklenemiyor. Bir de anusunde dıskı birikiyor. Sebebini anlayamadım
Anüsünde dışkı birikmesi ishal kaynaklı olabilir genelde suyuna 4 damla elma sirkesi katılır ve kuşa haşlanmış patates yedirilir ve dışkı normale döner. İshal değilse kendiliğinden 1-2 güne toparlar dışkısı.

Anüsünde dışkı birikmesi ishal kaynaklı olabilir genelde suyuna 4 damla elma sirkesi katılır ve kuşa haşlanmış patates yedirilir ve dışkı normale döner. İshal değilse kendiliğinden 1-2 güne toparlar dışkısı.
Ancak iki üç gunluk degil bu durum. Baya oldu. Diskisinda da ishallik yok. Ama yine de sirkeli denerim.

Faruk helal olsun! Kucuk cana ne kadar kiymet verip ilgilenmissin. Insallah uzun omrunuz olur, senin de onun da.

• Beğen
Gerçekten mükemmel bir sahipsiniz... Çok büyük saygım var size. O küçücük canı beslediniz hayatta tuttunuz ümitvar oldunuz. Şuan bunları yazarken ağlıyorum... Tüylerim diken diken oldu.Konunuzu yeni gördüm ve içime işledi resmen. Hayvanları bir eşya gibi görüp kendi elleriyle hırpalayanlara, onların biçare kalplerini olabildiği kadar zorlamaya yeltenen canilere bir tokat atmış gibi rahatladım ve büyülendim hikayenizle. Ne kocaman kalbiniz var sizin öyle, kalbinizin içine bir canı daha sığdıracak kadar kocaman hem de... Daha ne diyeyim ki... Ömrü bol olsun, huzurlu yaşasın, başka derdi olmasın inşallah. O kadar şaşıyorum ki elime aldığımda kuşumu. Minicik sıcacık bir CAN. Ve size muhtaç. İşte insanlara bunu öğretmeniz gerekiyor. Ve siz ona olan ilginizle yeteri kadar dersini verdiniz onlara. Helal olsun. Bulut, çok yaşa mutlu yaşa, seni seviyoruz tüm kalbimizle... (Yardım eden tüm arkadaşların önünde de saygıyla eğiliyorum... )

Son düzenleme:
Süper süper süper alkışlıyorum her ikinizde sağlıklı mutlu beraberce nice zamanlarınız olur inşaallah

• Beğen
Geri