Karadeniz Pet

Kusumun Gagasi Koptu

Sakın Çeşme altında yıkama, kendi bu durumdayken yıkanabileceğini de sanmıyorum. Parmağını ıslatıp kanlı tüylerin olduğu bölgeleri yıkatabilirsin.
Kan kurudukça o bölgeler hava almıyacak. Tüy sorunları ile uğraşmamak için parmağını ıslatıp ıslatıp o bögeleri temizleyebilirsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sakın Çeşme altında yıkama, kendi bu durumdayken yıkanabileceğini de sanmıyorum. Parmağını ıslatıp kanlı tüylerin olduğu bölgeleri yıkatabilirsin.
Kan kurudukça o bölgeler hava almıyacak. Tüy sorunları ile uğraşmamak için parmağını ıslatıp ıslatıp o bögeleri temizleyebilirsin.

Teşekkürler. Birde normal bir şiringayi ağzına dayayarak verebilir miyim mamayı? Yoksa kursağına kadar götürmeli miyim?

İkisi de olabilir kuşun vereceği tepkiye bağlı. Şırınga ile kursağa basıcaksan kursak kuşun solunda kalır ki zaten bunu normal şırınga ile yapamazsın ucu uzun olması lazım.
Petshoplarda bulunuyor besleme şırıngası ordan temin ettiğinde satıcıya rica et yavru bir kuş üstünde uygulamalı olarak göstersin sana.
Ancak belki de gerek kalmaz kuşun tepki göstermeden yutabilir de mamayı.

İkisi de olabilir kuşun vereceği tepkiye bağlı. Şırınga ile kursağa basıcaksan kursak kuşun solunda kalır ki zaten bunu normal şırınga ile yapamazsın ucu uzun olması lazım.
Petshoplarda bulunuyor besleme şırıngası ordan temin ettiğinde satıcıya rica et yavru bir kuş üstünde uygulamalı olarak göstersin sana.

Kafasını sallıyor yarisini geri cikartiyor. Nedense yikanmaktan da nefret ediyor. Petshopcunun böyle birşey yapacağını hiç sanmıyorum. Yinede deneyeceğim.

Ağzın sağ tarafından verip sol tarafından sokuyoruz degil mi?

Ağzın sağ tarafından verip sol tarafından sokuyoruz degil mi?

Ağzın sağından solundan olması mühim değil.
Kursağa inmesi için kuşun soluna doğru gitmesi gerekiyor.
Zaten kursağa indiğini anlarsın.
Kursağa inince ağır ağır basman gerekiyor şırıngayı.

Kafasını sallıyor yarisini geri cikartiyor. Nedense yikanmaktan da nefret ediyor. Petshopcunun böyle birşey yapacağını hiç sanmıyorum. Yinede deneyeceğim.

Üst gagası olmadığı için mamayı ağzında toplayamıyor e bir de alışkın değil böyle beslenmeye ve bu duruma o yüzden kafasını sallaması normal. Petshopçuya durumunu anlat belki yardımcı olur.
Eğer yardımcı olmaz ise tanıdığın bi kuşçuya ya da hobiciye gidebilirsin.

Ağzın sağından solundan olması mühim değil.
Kursağa inmesi için kuşun soluna doğru gitmesi gerekiyor.
Zaten kursağa indiğini anlarsın.
Kursağa inince ağır ağır basman gerekiyor şırıngayı.

Tamam çok teşekkürler. Bir de ağzının yanındaki kanlar baya katılaşmış . Ellerimi süre süre geçecek gibi değil. Tüyler birbirine yapışmış iyice. Onları kesebilir miyim? Uzar mı tekrardan?

Üst gagası olmadığı için mamayı ağzında toplayamıyor e bir de alışkın değil böyle beslenmeye ve bu duruma o yüzden kafasını sallaması normal. Petshopçuya durumunu anlat belki yardımcı olur.
Eğer yardımcı olmaz ise tanıdığın bi kuşçuya ya da hobiciye gidebilirsin.

Bir sorarım petshopcuya ama tanıdığım kuşçu yok maalesef.

Yıkama yapmayın şimdilik. Çünkü kuşlar yıkandığında tüylerine çok özen gösterirler ister istemez kafasını çevireceği için tüylerini düzeltmek için gagasıda olmadığı için temas halinde sırtına vs. Canı acıyabilir şimdilik böyle dursun ileri ki günler de 2 3 fısfıs sıkarak olabilir. O bölgeye mümkün oldukça gerekli şeyleri uygulayın. Muhakkak enfeksiyon kapmaması için önlemlerinizi alın.

Yıkama yapmayın şimdilik. Çünkü kuşlar yıkandığında tüylerine çok özen gösterirler ister istemez kafasını çevireceği için tüylerini düzeltmek için gagasıda olmadığı için temas halinde sırtına vs. Canı acıyabilir şimdilik böyle dursun ileri ki günler de 2 3 fısfıs sıkarak olabilir. O bölgeye mümkün oldukça gerekli şeyleri uygulayın. Muhakkak enfeksiyon kapmaması için önlemlerinizi alın.
Ne gibi önlemler? Kuruyan kanlar ağzının kenarlarında.

Yarayı krem öncesi oksijenli suyla temizlemek gibi.
Vitamin aldim. İsmi Ax-vitamin. Sizce nasıl? Birde kursaga yem bırakmak için olan alet ile normal bir şırınga 25 TL idi. Bana küçücuk bir demir için fazla geldi . Normalde fiyat lari böyle mi?

Öncelikle geçmiş olsun. Konumuza dönecek olursak eğer kanama durdu ise kuş bir kabarma sürecine ve köşeye çekilme sürecine girer. Telaş etmeyin bu korktuğu içindir yani ortalama 2 saat içinde ölmediyse kanamadan yaşatabilme ihtimaliniz var. Bir diğeri açlık konusunda yapmanız gereken sıvı mamalar aracılığıyla kuşunuzu enjektörle beslemek olacaktır. Alıştıktan sonra çok basit bir süreç korkulacak birşey yok. Bir enjektör almakla işe başlayın ve günde 4 öğün olacak şekilde kuşunuzu elle besleyin. Yavru besler gibi. Daha sonrasında zaten kuş kendini toparlayacak ve yaşamaya devam edecektir. Gaga konusunda ise gagalar uzayabilen ve yenilenebilen şeyler ve düzelme ihtimali var. İlk 5 gün zorlu bir süreç olacak fakat burada tek püf nokta zamanınızın olması ve kuşla hep ilgilenebilmek. Eğer okul iş ve benzeri zorunlu aktiviteleriniz var ise Kuşunuza acı çektirmeden uyutmanızı tavsiye ederim. Eğer yapabilecekseniz Elle besleme aparatını temin edip ağrı kesici takviyesi yapıp ve gerektiğinde kalsiyum ve ek vitaminler ile kuşunuzu yaşatabilir ve mutlu anlar geçirebilirsiniz. Unutmayın doğada veya evde olsa bile bu tarz olaylar gerçekleşebiliyor ve daha kötüleri bile olabiliyor. Yırtıcı kuşlar tarafından saldırılan ve çok daha kötü durumdayken hayata dönen kuşlar var. Sadece pozitif olmak profesyonelce davranmak ve zaman ayırmak gerekiyor. Gerisi Allah'a Kalmış. :) İyi akşamlar dilerim. Umutsuzluğa kapılmayın düzelmeyecek bir şey yok. :)
Fazlasıyla uyuyor. Köşeye cekilmek derken bundan mı bahsediyordunuz?

Vitamin aldim. İsmi Ax-vitamin. Sizce nasıl? Birde kursaga yem bırakmak için olan alet ile normal bir şırınga 25 TL idi. Bana küçücuk bir demir için fazla geldi . Normalde fiyat lari böyle mi?

Bu vitamini hiç kullanmadım yorum yapamıyorum.
Almak zorunda kaldığımız şeylere maalesef petshop dükkanların böyle bir fiyat politikası uyguluyor.

İnternet üzerinden yapılan pet alışverişlerinde de böyle

Terramycn sürüyorum ama ne sıklıkla Sürmeliyim? Maalesef tam koptu. Normalde kopmamisti ama çok oynadı. Şimdi mama yedirecegim :) sizce vitamin mi probiyotik mi vermeliyim ? Bir de veteriner uzamaz dedi gagasina. Bilmiyorum daha profesyonel bir yere mi gitmeliyim?
Yara iyileşene kadar kullanabilirsiniz. İkisini de verebilirsiniz. Mümkünse profosyonel bir yerden de teyit alın. İçiniz rahatlar.

Geri