Karadeniz Pet

Kuşumun Gagası

Onur SÜSLÜ

Meraklı Üye
Arkadaşlar Merhaba ;

Kuşuma yaklaşık 1 aydır dikkat etmiyorum yavrusu var sürekli dişiye yem verdiği için ellemedim ve gözden kaçtı.Aşağıda ki resimde gördüğünüz gibi resmen gagası eriyor :( gözünde de var sıçramış gibi sanki 2. fotoğraf da veterinere götürmedim şu an benim müdahale edebileceğim basit bir şey veya uygulamam gereken bir tedavi varsa lütfen paylaşın teşekkürler.

abi çok ilerlemiş eğer başlarda falan olsaydı günde 2 kez vazelin sür derdim ama şuan veterinere götürmen gerekiyor

veterinerde vazelın yapacağı işlevi gören bir krem verecek travazol gibi lakın vazelın çok daha çabuk etkı edecek uygulayın ..

acaba antıbıyotık tedavisi fungal bir hastalığa nasıl çare olacak çok merak ettim doğrusu cevaplarsanız sevinirim bedirhan bey..

ben veterinerin yaptığı şeyi söyledim sadece ancak vazelin mantar dışarıdayken kullanılıyor içeri sıçramış ise antibiyotik veriyorlar Hüseyin abi

kardeşim mantar hastalığı antifungal ilaçlarla tedavi edilir antibiyotik kullanılmaz hiçbir yararı olmaz eğer mantar ağız dan veya burundan içeri geçtiği görülürse nistatin etken maddeli daha çok ilerlemiş ise fungizone kullanılır saygılarımla....

Teşekkürler cevaplariniz için bir kaç fotoğraf inceledim beninkinin de ilerlediğine kanaat getirdim veteriner e goturucem sağolun.

veterinerden geldikten sonra veterinerin sorun için nasıl bir tedavi önerdiğini yazarmısınız böylelikle bundan sonraki arkadaşlarda faydalanabilir.

kardeşim mantar hastalığı antifungal ilaçlarla tedavi edilir antibiyotik kullanılmaz hiçbir yararı olmaz eğer mantar ağız dan veya burundan içeri geçtiği görülürse nistatin etken maddeli daha çok ilerlemiş ise fungizone kullanılır saygılarımla....

abi hiçbir şey anlamadım kusura bakma :)
sadece veterinerin söylediğini söyledim ben o halde antibiyotik değilde başka bir ilaç da verebilir antibiyotiği temsilen söylemiştim sadece :)

temsilen ilaçmı söylenir sonuçta bu forumu okuyan insanlar var kardeşim arkadaştan da rica ettim veterinerden gelince sorunun çözümü nü paylaşırsa ne demek istediğimi anlarsın hep birlikte öğrenmiş oluruz bu durumda ne yapacağımızı.

veterinerden geldikten sonra veterinerin sorun için nasıl bir tedavi önerdiğini yazarmısınız böylelikle bundan sonraki arkadaşlarda faydalanabilir.

Foruma anca girme şansı buldum veteriner travazol verdi tesadüf ya arkadaşım çıktı :)
Hüseyin bey yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim bedirhan kardeşim sana da sağolun :)

öncelikle ben pek tecrübeli değilim 6 aydır bir tane french moult muhabbet bakıyorum benim kuştada seninkinin gözündekii gibi bir şey çıktı gagasının yanındada çıkıyordu kafasını kaşıtırken oralarına parmağımla zeytin yağı sürdüm geçti şuanda. deneyebilirsin parmağının ucuyla az miktarda yaraları yumuşatır kuşta rahatlar biraz zeytin yağının zararı olacağını sanmıyorum.

Geri