Karadeniz Pet

Kuşumun gagasında ete benzer bir şey var. Resimli bir bakabilir misiniz?

C.ecer41

Yeni Üye
Arkadaşlar resimler işaretledim. Ne olduğu hakkında fikri olan var mı acaba??
Üstatlardan yardım bekliyorum..

hocam cevabı malesef ben veremicem ama verdiginiz şey nedir kuşa

Yok sorun olmaz hatta çok büyük yararı var, elma yedirebilirsiniz, hiç mantar hastalığı geçirdi mi? Resim tam net gözükmüyor, mantar olabilir...

Son düzenleme:
kuşum daha 4 aylık şimdiye kadar mantar hastalığı geçirmedi. 2 hafta önce kanadının altından yaralanmıştı bizde batikon sürüp ardından kantoron yağı sürmüştük şimdi iyi ama bu resimdeki et gibi bir şey var gagasında.. Biraz araştırdım bende mantar olmasından şüpheleniyorum.

kuşum daha 4 aylık şimdiye kadar mantar hastalığı geçirmedi. 2 hafta önce kanadının altından yaralanmıştı bizde batikon sürüp ardından kantoron yağı sürmüştük şimdi iyi ama bu resimdeki et gibi bir şey var gagasında.. Biraz araştırdım bende mantar olmasından şüpheleniyorum.

Kanatla alakalı değil ama büyük ihtimalle mantar, gagasına trosyd krem sürün, ilk önce o bölgeyi iyice temizleyip kuruduktan sonra süreceksiniz...

Peki kremi yemesi bir sorun olur mu kuş için çünkü tam alt ve üst gaganın birleştiği noktada ??

Peki kremi yemesi bir sorun olur mu kuş için çünkü tam alt ve üst gaganın birleştiği noktada ??

Kremi yemesi elbette sorun olabilir, fakat bir çözüm bulabilirseniz sorun olmaz...

Vazeline tavsiyesi okudum bir konuda acaba hangisi daha iyi olur kuş için?

Edit: Araştırma yaparken AVİPOM adlı bir merhem buldum bu merhemi kullanmak istiyorum. Başka bir tavsiyesi olan var mı acaba?

AVİPOM merhem: Kafes kuşları için siğil ve benzeri yüz hastalıkları, kirecimsi ayak ve mantar hastalıklarına karşı merhemdir.

Nedeni kafes kuşlarının zeminde nemli ortamda bulunan dışkılarının kuşun ayak ve gagasıyla temasından oluşan bir mantar türürdür.

Bulaşıcı olabilir.Tedavi edilmezse parmak kopmaları ve gaga düşmesine kadar ilerleyebilir.

Özellikle gaga kopmaları hayvan yem yiyemediğinden ölümle sonuçlanır.

KULLANIMI:Hastalık görüldüğü anda hastalığın oluştuğu bölgelere direkt olarak pamuk yardımıyla sürülür.3-5 gün içerisinde tedavi sonuç verir.

Son düzenleme:
Geri