petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun gagasında mantar var mı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Salih Özdemir tarafından 14 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Salih Özdemir

Salih Özdemir New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese iyi akşamlar, bugün mini pilotla ilgilenirken gagasının kenarları bir farklı geldi nedense. Ben de endişelendim biraz. Bir de ağzı hamur gibi kokunca ( bundan tam emin değilim o anlık bir şey de olabilir.) şüpheye düştüm. Fotoğraflara bakarak bir yorum yapabilirseniz çok sevinirim. Bir de yaklaşık 16 gündür bende yere de yemesi için kanarya yemi döküyordum yani taban ızgarası takılı değildi. Bugün taktım.

#1 Salih Özdemir, 14 Ekim 2014
    Son düzenleme: 14 Ekim 2014
  2. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    bana göre bir şey yok gibigeldi bendede erkektekide öyle beyazlık var 2 senedir azcıcık bence taşa bir yere degerek yontmadan oluyor

3. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bir sorun yok gibi

4. Ufuk Can ACAR

bi sorun yok merak etme

5. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    merak etmeyin benim kuşumda öyle mantar yok sadece biraz kısımlar fazla aşınmış gibi benim kuşum oyuncakları kemire kemire kenarları aşındı artık bir sorun yok bence

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Vitaminsizlikten olur bu. Mantar değil. Meyve sebze yedirin. Gagasına da badem yağı sürün

7. Salih Özdemir

Salih Özdemir New Member

Beğenileri:
    0
    Benimki de tüneğine sürtüyor arada onun da etkisi olmuş olabilir.
    İçim rahatladı sağolun.
    Sağolun stres yaptım bir şeyi varsa diye.
    Benimki de baya kemirgen ve yaramaz dışarıda ne bulsa ki telefonlar dahil kenarlarıyla uğraşıyor.
    Haftada 1 vitaminini veriyorum. 2 defa oldu daha. Sera marka vitamin aldım ilk defa yarın kullanacağım. Badem yağını alırım en kısa zamanda. Meyve olarak bu akşam az bir miktar ayva verdim ufak ufak onları yedi. Başka yemesini önerdiğiniz bir meyve var mı acaba ? Teşekkürler yorumunuz için.

8. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Meyveye geçirdikten sonra vitamin vermeyin. Soğan, patlıcan, avokado, maydonoz(sapı yenilebilir) hariç her meyveyiverebilirsiniz

9. Tunç ÇAĞATAY

Tüye girmiş kuşunuz.

gaga taşı felan kemiriyor ise o yüzdendir.

10. Salih Özdemir

Salih Özdemir New Member

Beğenileri:
    0
    Benim de aklıma geldi zira başında tüy kapsülleri çıkmaya başladı ve biraz hırçınlaştı durup dururken elimi hafif ısırması durumu ortaya çıktı ama daha yeni 2 aylık olduğu için erken sanıyordum. Bu durumda ne yapmalıyım vitamin günü yarın, kullanayım mı yoksa başka bir takviye mi yapmalıyım rahat ve çabuk geçirmesi için tüy sürecini ?

11. Tunç ÇAĞATAY

Vitamin verin iyi olur bekleyin 1 hafta ya kadar atlatır zaten son evrede sanırım.

12. Salih Özdemir

Salih Özdemir New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim yardımınız için, sadece başında kapsüllenmeler var başka türlü öyle tüy dökmedi. Yarın vitaminini vereceğim.

13. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Salihçim durumu çok iyi Maşallah.
    Eksik tüyü tamamlamış olabilir. Asıl 1-2 ay sonra değişecek tüyü, o biraz ağır geçer işte.

14. Salih Özdemir

Salih Özdemir New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim abi rahat ettirmeye uğraşıyorum elimden geldiğince. :)Ben de o zamana karşı hazırlıklı olacağım. Fazla yıpranmadan geçirmesi için elimden gelenin en iyisini yapacağım inşallah.

Sayfayı Paylaş