Karadeniz Pet

Kuşumun gagasında ne var?

• Konbuyu başlatan Ali Sami Ünal
  • Başlangıç tarihi
A

Ali Sami Ünal

Guest
s347p.jpg

Kuşumun bir haftadır gagası böyle. Kuşum kafesini çok kemirir ve törpüsüyle çok oynar. Ben, ondan olduğunu düşünüyorum ama emin değilim. Sizce nesi var? Hasta ise tedavisi ne? Benim ne yapmamı önerirsiniz?

gagasına 1 hafta vazelin sürün ayrıca kuş tüye girmiş vitamin verin

Mantar olabilir önlem amaçlı eczaneden cocuk vazelini alın sürün + Avisol marka vitamin kullanın

Kuşum elimden korkuyor. Yine de onu tutup mu sürmeli miyim?

eline alıp tutumasını önermiyorlar ama .. yapacak bişey yok . kuşun güveni kayboluyor size karşı

Kuşunuz tüyde kremi sürerken kafasına dokunmamaya özen gösterin.

benim kuş kafese yabancı bişey girdimmi çırpınmaya başlıyo :)
marulda bile öyle .
Yavaşça yaklaşıp gagasına parmağınla sürebilirsin eline almadan . gagasını okşayarak .. çok yavaş ve onunla nazikçe şeyler konuşarak yaklaşmayı dene bence . canım benim sana zarar vermicem flan diye :) olabildiğince alçk bir sesle ama . bende işe yarıyo yani :)

benim kuş kafese yabancı bişey girdimmi çırpınmaya başlıyo :)
marulda bile öyle .
Yavaşça yaklaşıp gagasına parmağınla sürebilirsin eline almadan . gagasını okşayarak .. çok yavaş ve onunla nazikçe şeyler konuşarak yaklaşmayı dene bence . canım benim sana zarar vermicem flan diye :) olabildiğince alçk bir sesle ama . bende işe yarıyo yani :)
böyle bir şey ilk duyuyorum benim de aklımda bulunsun

geçmiş olsun ama bana sadece tüyde gibi geldi törpü ile çok oynuyuyorsa çürümenin nedeni olabilir

Kusunuza vitamin ve mama yapın verin tüy döneminde oldugu için yararlı olucaktır. Ayrıca gagasına dikkatli bir sekilde vazelin sürün.

Geri