Karadeniz Pet

Kuşumun gagasının yanlarında şişler var yardım

veterinere goturun mutlaka. suraya da sorun isterseniz. Anasayfa ucretsiz danismanlik veriyolarmis. resim gonderirsiniz whatsappten .fikir almis olursunuz en azindan. burdan yapilacak pek bisey yok malesef :( umarim kotu biseyi yoktur.

İlginiz için teşekkür ederim. Malesef yakın yerimdeki veterinerler anlamıyor. İl Merkezine gidene kadar 2 saat donar o yavrucak. Kendi şahsi aracımda yok. Dün halsizdi ama bugün viraz daha iyi. Sonu ne olacak bilmiyorum. Ayrınca buradan demişsiniz de link nerede acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 16:44 --

@gamze arat çok teşekkür ederim verdiginiz site üzerinden veteriner ile görüştüm bunun A vitamini eksikliginde ortaya cıktıgını söyledi. Antibiyotik, merhem ve A vit alacagım o veterinerden kargo yolu ile . Normalde cerrahi müdahale ile alınsa çok daha hızlı iyileşme gösterirmiş fakat. Onlar Adanada ben K.Maraş olunca olmadı. Uzun sürer ama yavaş yavaş tedavi ile küçülür dedi. Bi kaç ay sürer belki. Yeterki kuşum iyi olsun Allahın izniyle. Emekleriniz içinde çok teşekkür ederim.

İlginiz için teşekkür ederim. Malesef yakın yerimdeki veterinerler anlamıyor. İl Merkezine gidene kadar 2 saat donar o yavrucak. Kendi şahsi aracımda yok. Dün halsizdi ama bugün viraz daha iyi. Sonu ne olacak bilmiyorum. Ayrınca buradan demişsiniz de link nerede acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 16:44 --

@gamze arat çok teşekkür ederim verdiginiz site üzerinden veteriner ile görüştüm bunun A vitamini eksikliginde ortaya cıktıgını söyledi. Antibiyotik, merhem ve A vit alacagım o veterinerden kargo yolu ile . Normalde cerrahi müdahale ile alınsa çok daha hızlı iyileşme gösterirmiş fakat. Onlar Adanada ben K.Maraş olunca olmadı. Uzun sürer ama yavaş yavaş tedavi ile küçülür dedi. Bi kaç ay sürer belki. Yeterki kuşum iyi olsun Allahın izniyle. Emekleriniz içinde çok teşekkür ederim.

hangi ilaclari verdi size, kac gun kullanacaksiniz merak ettim. 4 5 gun sonra tekrardan yazin burdan durumunu kusun. su gaganin kararmasini karaciger probleminden oldugunu soylemisler bi yerde. size ilac satmis olmaya calismasin telefondaki kisi. o yuzden emin olamadim. bikac gun sonra durumunda ilerleme gormezseniz daha dogrusu gerileme gorurseniz soyleyin. en sonda linkleri biraz inceleyin, resimlere bakin. kesinlikle uzman, elinden cok kus gecmis biri degilim. ama sizin kusun problemi vitamin eksikliginden gibi durmuyo sanki :(

link: Dark spot on beak - Talk Budgies Forums

Information on liver disease - Talk Budgies Forums

hangi ilaclari verdi size, kac gun kullanacaksiniz merak ettim. 4 5 gun sonra tekrardan yazin burdan durumunu kusun. su gaganin kararmasini karaciger probleminden oldugunu soylemisler bi yerde. size ilac satmis olmaya calismasin telefondaki kisi. o yuzden emin olamadim. bikac gun sonra durumunda ilerleme gormezseniz daha dogrusu gerileme gorurseniz soyleyin. en sonda linkleri biraz inceleyin, resimlere bakin. kesinlikle uzman, elinden cok kus gecmis biri degilim. ama sizin kusun problemi vitamin eksikliginden gibi durmuyo sanki :(

link: Dark spot on beak - Talk Budgies Forums

Information on liver disease - Talk Budgies Forums

[MENTION=14533]gamze arat[/MENTION] kuşumun gagasındaki siyahlamalar oluşması normalmiş ve zamanla geçiyormuş ve öylede oldu çok az benekler kaldı.

Tümör benzeri yapılara gelince sol tarafındaki o tümörümsü yapı bayagı büyüdü sonunda siyahlaşarak karardı ve kurudu ilacı vermeden bunlar olmuştu.

Veteriner Bana A Vitamini, Antibiyotik, Organik Asit ve Bir çeşit merhem gönderdi. Evet para verdim ama pişman degilim yıllardır elimde olan kuş için hiç bir şey yapmadan bekleyemezdim.

ilk gün organik asiti o şişliklere sürdüm zaten büyük olan kuruyor gibi gözüküyordu. Bir kaç dakika sonra merhemi sürdüm, Veteriner düşmesinin uzun sürebilecegini söylemişti ama zaten 2 haftalık araştırma süreci ile birlikte 3 hafta geçmiş oldu o şişliklerle. İshal ve Bitkinlik te olunca cok korktum hemen verdim ilaç sparişlerini. Geceden saat 12 gibi sulugunu aldım sabaha kadar takmadım

Sabah mercimek kadar antibiyotik koyup suluguna karıştırdım. 3 gün daha devam edecegim. Oğleden sonra işten geldiğimde büyük olan şişlik düşmüştü. Allaha şükür

Diğer tarafında küçük şişler hala mevcut onlar için organik asit ve merhem sürüp 3 gün daha antibiyotige devam edecegim ardından 3 gün sonra haftada 2 kez A vitamin vereceğim. onlarda kayboldugunda sorun tamamen Çözülmüş olacak.

Emeğiniz ve Yardımlarınız için size çok teşekkür ederim :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:00 -->-> Daha önceki mesaj 13:55 --

Gamze Arat mesajlara cevap atamıyorum Hala 25 mesajım yok. Mesaj içinde spam yapmak istemedim forumun düzenini bozulmasın. Kusura bakmayın inşaAllah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:02 -->-> Daha önceki mesaj 14:00 --

Gagasındaki siyahlıklar için de sizin dediğiniz gibi karacigerinde sorun oluşmaması açısından haftada 1 veya 2 kez suyuna katılan ilaç varmış ondan kullanırsanız kuşunuz uzun yıllar rahat eder dedi ben öncelikle şişlik sorununun Hallolmasını daha sonra gelecek ay ise karacigeri hakkında önlemler almak istedigimi söyledim. Karaciger için yani o siyahlıklar için ilaç almadım.

iyi gelismeler var ne guzel :) umarim daha da toparlar kusunuz. karaciger rahatsizligi olmasin diye haftada bir iki damla ilac demissiniz ama ege bu sislikler a vit. eksikliginden kaynaklaniyosa bence diger ilaci kullanmayin bosuna. bazi ilaclari koruyucu olarak veriyolar ama ayda bir gibi falan. haftada bir iki kere ilac fazla gibi geldi.yine de belirttigim gibi profesyonel degilim. kusun durumuna gore ilerleyen zamanlarda ihtiyac duyarsaniz kullanirsiniz. antibiyotikten sonra vitamin ve probiyotik verin mutlaka. beslenmesine dikkat edin, cabucak duzelsin. cokk gecmis olsun.

Geri