Karadeniz Pet

Kuşumun garip halleri için yardıma ihtiyacım var. Videolu.

daygrameon

Meraklı Üye
2 gündür şıllıkta çok acayip bi enerji patlaması var. 6 aylık dişi. Acaba kızıştı mı yoksa başka bir derdi mi var anlayamadım. Kızışması için biraz erken diye düşünüyorum. Kafesin kapısını açıp dışarı çıkarınca pek sorun yok. Ama gardolabın üstünde bi bavul var onun tepesine gidiyor hemen. Yer edindi orayı. Artık elimde de pek durmuyor tek tercihi gardolabın üstündeki bavulun tepesi. Kafesteki hallerini videoya çektim.

video 1 : Video0058 - YouTube

video 2 : Video0059 - YouTube

2. videoda daha bi çıldırmış :)

Son düzenleme:
Şahsi fikrim tüm amacı sadece uçmak ve kafes dışında olmak.

Kızışdıysa ceresinin rengi değişiyor fotoğraf koyarsanız ceresinin tecrübeli üyeler söylerler kızışıp kızışmadığını. 2. videoda kafesinde ayna var onun yüzünden sizle pek ilgilenmiyor olabilir.

Kafesinde ayna ilk günden beri vardı. Zaten aynada pek durmuyor böyle kemiriyor kumluğunu aynasını falan. Çözemedim henüz derdini.

Benim kuşumda aynı böyle kafesin içindeyken. Tek istediği dışarı çıkmak. Benimki gün içerisinde sadece birkaç saat kafesin içinde duruyor geri kalanında hep dışarıda.
Bavul konusuna gelicek olursak, yine benim kuş dan örnek veriyim. Benimki de birkaç gün önceye kadar hep kapının üstüne gider di. Her dışarı çıktığında kolumu benim önüme doğru uzatıp parmaklarımı şıklattım ve bir yandan da adını söyledim. Şimdi ne zaman bu hareketi yapsam hemen koluma geliyor :)

Benim kuşumda aynı böyle kafesin içindeyken. Tek istediği dışarı çıkmak. Benimki gün içerisinde sadece birkaç saat kafesin içinde duruyor geri kalanında hep dışarıda.
Bavul konusuna gelicek olursak, yine benim kuş dan örnek veriyim. Benimki de birkaç gün önceye kadar hep kapının üstüne gider di. Her dışarı çıktığında kolumu benim önüme doğru uzatıp parmaklarımı şıklattım ve bir yandan da adını söyledim. Şimdi ne zaman bu hareketi yapsam hemen koluma geliyor :)

Teşekkür ederim hocam. Bunu deneyeceğim.

Geri