petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşumun görünür birincil uçuş tüyleri hakkında.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Orkun Yener tarafından 15 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Orkun Yener

arkadaşlar kuşumun 2 aylık olmasına karşın uçamadıgını gözlemledim.görünür birincil uçuş tüyleri ve kuyruguda yok henüz. sizce bir sıkıntımı var?.. kuşum yerli..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:33 -->-> Daha önceki mesaj 09:48 --

yokmu beyler anlayan birileri?

#1 Orkun Yener, 15 Nisan 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Nisan 2014
  2. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam kanatları normalinde kısa ondan dolayı uçamıyordur + kuyrugu yok oda uçmasına engel değil zaten. Anca kanatları uzadığı zamanda uçar.

3. Orkun Yener

kardeşim 2 ayı doldurmuş kuş.. kanatlarının bu kadar geç uzaması nırmalmi. 2 aylık nette kuşlara bakıyorum masallahı var hepsının. acaba dıyorum kesmıs filan olabılırlermı kanatlarını? petshoptan aldım..

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    kendi yavrun mu satın mı aldın ?

5. Orkun Yener

satın aldım...

6. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    muhtemel tüylerini cekmişler yaklaşık 3 aylık iken tüy degişimine gırecek kuş o zman cıkar .

7. Orkun Yener

kısa sürede uzarmı yoksa zamanmı alır uzaması.. 1 hafta oldu alalı..

#7 Orkun Yener, 15 Nisan 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Nisan 2014
  8. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    valla fransız tüy dökomu hastalıgı var ama ona pek benzemıyor.dedıgım gibi kontrol edın kusu altdan gelmeye başlamışmı tüyler bır bakın bıraz zaman alır cıkması dedıgım gıbı ılk tür degışımı 3 aylıkken falan olur ozman yavaş yavaş cıkar

9. Orkun Yener

yok biliyorum o hastalıgı.. Bir önceki kuşumda o hastalık vardı... Kuşlardan yana şansızım biraz. Bu kuşta yok fakat dediğim gıbı tuylerının kısalıgı benı şüphelendiriyor..bıraz beklıcem olmadı gıdıp petshoptakılerle gorusurum tekrardan...sağol verdıgın bılgıler ıcın.

10. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    bence vitamin ve mama takviyesi yapın düzelecektir. Ayrıca kanama yoksa sorun yok . Bira mayası öneririm

11. Orkun Yener

vitamın takvıyesı yapıyorumda anlamadıgım alalı daha bır hafta olmus petshop bunu gormuyormu bılmıyormu..ınsanlara guvenmek oldukca zor..

12. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Sana kim dedi orkun git petshoptan kuş al diye. :) Geçen bir petshop a gittim bir tane kuş felçli kafa da uçmuş kafesin tabanında dönüyordu adama dedim bu akşama çıkmaz diye , adamın cevabı şu "Akşama kadar o kuş burda kalmaz sahibinin evine gider " dedi. Dedim bar vitamin ver yok banane diyor bir de para mu harcayayım bu hayvana diyor , mantık bu yani petshop cularda. Onun için artık alma petshoptan kuş .:) Gelelim sorununa kanatlarının dibinde kan pıhtısı veya deri tamamen görünüyorsa tüy bir daha çıkmaz ama benim gözlemlediğim kadarıyla kanatlar hafif hafif oluşmaya başlamış , kanatlarına vazelin sür , vitamin olarakta avisol-a al , daha canlandırır kuşu. Uçmasına gelince de sen yerde ararken gökte bulmuşsun uçamayan kuşu , eğit güzelce uçtuğu zamanda sana alıştığı için direkt sana gelir. Benim tosunu geçen saldım odanın içinde kafama geliyor direkt ne alıp veremediği varsa kafamla.:D

13. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunu uçmaya zorlama bence kanat tüyleri tamamlanana kadar, yeni yeni filizlenmeye başlayınca uçduğu taktirde filizlerde kanama olabilir, 1 ay civarında uzar die tahmin ediyorum

14. Orkun Yener

wallahı hıc sormayın yaaa.. tam alısmadan yarın goturup verım en ıyısı.. Allahın hakkı 3tür.. :) kuşlardan cok ıyı anlayan bır arkadas var onunla gıdecegım... bundada olmazsa artık yapacak bırsey yok:)

15. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Orkun bence bu kuşu verme kanat dediğin nedir ki çıkar ilerde hazır buna alışmışken ve bunun da sana muhtaç olduğunu görmüşken verme . Ama yine de senin görüşün senin fikrin zaten yalama oldu kafes kuş değiştire değiştire.:D

16. Orkun Yener

ya sağlıklı oldugunu ,kanatlarının kuyrugunun uzayacagını bılsem vermıcem... erkek ıstedım ıkıdır dişi geldı şu sansımı kırmak ıstıyorum aslında:):):)

17. ibrahin01

ibrahin01 New Member

Beğenileri:
    0
    Nekton bio diye bi ürün var ondam kullan benim kustada uçuş tuyleri uzamiyordu bir haftador kullaniyorum her iki taraftanda 3 tane uzun tüy çıktı daha çıkacak gibi

Sayfayı Paylaş