Karadeniz Pet

kuşumun görünür birincil uçuş tüyleri hakkında.

• Konbuyu başlatan Orkun Yener
  • Başlangıç tarihi
O

Orkun Yener

Guest
arkadaşlar kuşumun 2 aylık olmasına karşın uçamadıgını gözlemledim.görünür birincil uçuş tüyleri ve kuyruguda yok henüz. sizce bir sıkıntımı var?.. kuşum yerli..

P3p7n8.png

0V801L.jpg

ydmGEN.jpg

mldX3Z.jpg

W24XQQ.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:33 -->-> Daha önceki mesaj 09:48 --

yokmu beyler anlayan birileri?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam kanatları normalinde kısa ondan dolayı uçamıyordur + kuyrugu yok oda uçmasına engel değil zaten. Anca kanatları uzadığı zamanda uçar.

Hocam kanatları normalinde kısa ondan dolayı uçamıyordur + kuyrugu yok oda uçmasına engel değil zaten. Anca kanatları uzadığı zamanda uçar.

kardeşim 2 ayı doldurmuş kuş.. kanatlarının bu kadar geç uzaması nırmalmi. 2 aylık nette kuşlara bakıyorum masallahı var hepsının. acaba dıyorum kesmıs filan olabılırlermı kanatlarını? petshoptan aldım..

valla fransız tüy dökomu hastalıgı var ama ona pek benzemıyor.dedıgım gibi kontrol edın kusu altdan gelmeye başlamışmı tüyler bır bakın bıraz zaman alır cıkması dedıgım gıbı ılk tür degışımı 3 aylıkken falan olur ozman yavaş yavaş cıkar

valla fransız tüy dökomu hastalıgı var ama ona pek benzemıyor.dedıgım gibi kontrol edın kusu altdan gelmeye başlamışmı tüyler bır bakın bıraz zaman alır cıkması dedıgım gıbı ılk tür degışımı 3 aylıkken falan olur ozman yavaş yavaş cıkar

yok biliyorum o hastalıgı.. Bir önceki kuşumda o hastalık vardı... Kuşlardan yana şansızım biraz. Bu kuşta yok fakat dediğim gıbı tuylerının kısalıgı benı şüphelendiriyor..bıraz beklıcem olmadı gıdıp petshoptakılerle gorusurum tekrardan...sağol verdıgın bılgıler ıcın.

bence vitamin ve mama takviyesi yapın düzelecektir. Ayrıca kanama yoksa sorun yok . Bira mayası öneririm

bence vitamin ve mama takviyesi yapın düzelecektir. Ayrıca kanama yoksa sorun yok . Bira mayası öneririm

vitamın takvıyesı yapıyorumda anlamadıgım alalı daha bır hafta olmus petshop bunu gormuyormu bılmıyormu..ınsanlara guvenmek oldukca zor..

vitamın takvıyesı yapıyorumda anlamadıgım alalı daha bır hafta olmus petshop bunu gormuyormu bılmıyormu..ınsanlara guvenmek oldukca zor..

Sana kim dedi orkun git petshoptan kuş al diye. :) Geçen bir petshop a gittim bir tane kuş felçli kafa da uçmuş kafesin tabanında dönüyordu adama dedim bu akşama çıkmaz diye , adamın cevabı şu "Akşama kadar o kuş burda kalmaz sahibinin evine gider " dedi. Dedim bar vitamin ver yok banane diyor bir de para mu harcayayım bu hayvana diyor , mantık bu yani petshop cularda. Onun için artık alma petshoptan kuş .:) Gelelim sorununa kanatlarının dibinde kan pıhtısı veya deri tamamen görünüyorsa tüy bir daha çıkmaz ama benim gözlemlediğim kadarıyla kanatlar hafif hafif oluşmaya başlamış , kanatlarına vazelin sür , vitamin olarakta avisol-a al , daha canlandırır kuşu. Uçmasına gelince de sen yerde ararken gökte bulmuşsun uçamayan kuşu , eğit güzelce uçtuğu zamanda sana alıştığı için direkt sana gelir. Benim tosunu geçen saldım odanın içinde kafama geliyor direkt ne alıp veremediği varsa kafamla.:D

Kuşunu uçmaya zorlama bence kanat tüyleri tamamlanana kadar, yeni yeni filizlenmeye başlayınca uçduğu taktirde filizlerde kanama olabilir, 1 ay civarında uzar die tahmin ediyorum

wallahı hıc sormayın yaaa.. tam alısmadan yarın goturup verım en ıyısı.. Allahın hakkı 3tür.. :) kuşlardan cok ıyı anlayan bır arkadas var onunla gıdecegım... bundada olmazsa artık yapacak bırsey yok:)

wallahı hıc sormayın yaaa.. tam alısmadan yarın goturup verım en ıyısı.. Allahın hakkı 3tür.. :) kuşlardan cok ıyı anlayan bır arkadas var onunla gıdecegım... bundada olmazsa artık yapacak bırsey yok:)

Orkun bence bu kuşu verme kanat dediğin nedir ki çıkar ilerde hazır buna alışmışken ve bunun da sana muhtaç olduğunu görmüşken verme . Ama yine de senin görüşün senin fikrin zaten yalama oldu kafes kuş değiştire değiştire.:D

Orkun bence bu kuşu verme kanat dediğin nedir ki çıkar ilerde hazır buna alışmışken ve bunun da sana muhtaç olduğunu görmüşken verme . Ama yine de senin görüşün senin fikrin zaten yalama oldu kafes kuş değiştire değiştire.:D

ya sağlıklı oldugunu ,kanatlarının kuyrugunun uzayacagını bılsem vermıcem... erkek ıstedım ıkıdır dişi geldı şu sansımı kırmak ıstıyorum aslında:):):)

Nekton bio diye bi ürün var ondam kullan benim kustada uçuş tuyleri uzamiyordu bir haftador kullaniyorum her iki taraftanda 3 tane uzun tüy çıktı daha çıkacak gibi

Geri