Karadeniz Pet

Kuşumun gözü kapandı yardım:(

Betül

Yeni Üye
Arkadaslar kuşumun gözü kapanmış dün bişeyi yoktu bu sabah farkettim.
Halsizlik falan yok durumu normal. Gözünü arada açıyo sonra geri kapatıyo, tüneğe sürüp temizlemeye çalışıyo.

Ne yapmalıyım neden olmuş olabilir? Son zamanlarda farklı yaptığım tek sey avilin vitamin ve ishali yüzünden aspir vermekti ama onlarla ilgisi olduğunu sanmiyorum:(

kulak temizleyici olan çöpler var 2 ucu beyaz pamuk bulunan ilk ondan alıyorsun ,
gentagut göz damlası var bu ilacı alıyorsun eczaneden ,
terramycan göz kremi alıyorsun ..

ilk önce kulak temizleyicilerle ılık suyla ilk göz etrafını pansuman yapıyorsun ,
mikrop vs. varsa yumuşatır temizletir ,
sonra sabah kalktığında ve akşam yatmadan önce gentagut göz damlasını gözü 2 defa damlatıyorsun ,
her aksam yatmadan önce terramycan göz kreminide sürüyorsun aksam .

bu tedaviyi 5 6 gün uygula gözleri düzenleyecek ve daha sonra göz damlasını 2 3 gün daha sabah aksam kullanmaya devam et ..
sorun kalmaz. geçmiş olsun.

kulak temizleyici olan çöpler var 2 ucu beyaz pamuk bulunan ilk ondan alıyorsun ,
gentagut göz damlası var bu ilacı alıyorsun eczaneden ,
terramycan göz kremi alıyorsun ..

ilk önce kulak temizleyicilerle ılık suyla ilk göz etrafını pansuman yapıyorsun ,
mikrop vs. varsa yumuşatır temizletir ,
sonra sabah kalktığında ve akşam yatmadan önce gentagut göz damlasını gözü 2 defa damlatıyorsun ,
her aksam yatmadan önce terramycan göz kreminide sürüyorsun aksam .

bu tedaviyi 5 6 gün uygula gözleri düzenleyecek ve daha sonra göz damlasını 2 3 gün daha sabah aksam kullanmaya devam et ..
sorun kalmaz. geçmiş olsun.
İlginiz için teşekkürler. Kremi sürerken veya kulak çubuğuyla temizlerken gözünü açıp değerse sorun olur mu?

İlginiz için teşekkürler. Kremi sürerken veya kulak çubuğuyla temizlerken gözünü açıp değerse sorun olur mu?

kulak çöpüyle dikkatli olun zaten göz çevresini temizleyeceksiniz , kreminide göz çevresine sürün kremi sürmenizdeki neden miktroplar göz çevresine toplanmasınlar diye :) keretaya dikkat edin bişeyi kalmaz. ama buun uykuluyken yaparsanız daha iyi olur daha az korkar

kulak çöpüyle dikkatli olun zaten göz çevresini temizleyeceksiniz , kreminide göz çevresine sürün kremi sürmenizdeki neden miktroplar göz çevresine toplanmasınlar diye :) keretaya dikkat edin bişeyi kalmaz. ama buun uykuluyken yaparsanız daha iyi olur daha az korkar
Çok tesekkur ederim, zaten fransız tüy dökümü hastalığı yüzünden kanadı kuyruğu yok. Mantar oldu, tam o iyileşirken şiddetli ishal geçirdi, daha ishali tam iyileşmemişken bi de bu göz olayı :( çok üzülüyorum haline herşey üst-üste geldi :(

fransız tüy dökümü vücudlarının salisik aside karşı aşırı kullanımından dolayı kaynaklanıyor , ona bir çağre nedir inan bilemiyorum , ama çeşitli vitaminli yiyecek mama takviyesi vs. kullnarak salisik asite karşı bağışıklık kazandırabilirsin,

mantar için size kızacağım kuşunuza daha dikkatli davranın , devamlı temiz bir ortam da bulunsun 3 4 günde bir kafes altlığını temizleyin , mantar kremi alıp mantarı temizleyebilirsiniz , ishal için leblebi tozunu kullanabilirsiniz ishalde yardımcı olacaktır . büyük ihitmal cereyanda kalıyor kuşunuz ona dikkat etmelisiniz.

geçmiş olsun :).

fransız tüy dökümü vücudlarının salisik aside karşı aşırı kullanımından dolayı kaynaklanıyor , ona bir çağre nedir inan bilemiyorum , ama çeşitli vitaminli yiyecek mama takviyesi vs. kullnarak salisik asite karşı bağışıklık kazandırabilirsin,

mantar için size kızacağım kuşunuza daha dikkatli davranın , devamlı temiz bir ortam da bulunsun 3 4 günde bir kafes altlığını temizleyin , mantar kremi alıp mantarı temizleyebilirsiniz , ishal için leblebi tozunu kullanabilirsiniz ishalde yardımcı olacaktır . büyük ihitmal cereyanda kalıyor kuşunuz ona dikkat etmelisiniz.

geçmiş olsun :).
20 yıldır muhabbet kuşu bakıyoruz ilk kez mantarla karşılaştık neyse ki kremle geçti. İshali de iyi durumda aspur sayesinde, vitaminle kendini toparladı bayağı gözü de iyileşirse biz de rahatlayacagiz o da :D

Geri