petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun Gözü Şişti :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sinantolu tarafından 27 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. sinantolu

sinantolu Guest

Merhaba.Ben tüy döktüğünü sanıyordum göz çevrelerinde kaşıntı vardı sağ gözünü çok fazla sürttü ve tüylerini döktü sandım ama sağ gözünün şiştiğini fark ettim.Forumda terramycin in iyi geldiğini okuyup sürdüm.yardım edebilecek var mı?

#1 sinantolu, 27 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Temmuz 2014
  2. Ezgi Yılmaz

Ezgi Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Anneeem mikrop kapmis gibi duruyor. Çokta kaşınır o şimdi. Terramycin kullanılabilir ama kuş kaşiyorsa önlem almak gerek.

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    bit parazit spreyi felan sıktınızmı yakın zamanda ? Bu çok zor geçen bir hastalık ben antibiyotik tedavisi yaptım anca geçti . Veterinere götürmeniz gerekiyor.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  5. sinantolu

sinantolu Guest

şişince ciddi bir sıkıntı olduğunu anladım.umarım pazar günü veteriner bulabilirim.antibiyotik suya katılanlardan mı?

bit parazit spreyi sıkmadım yakınlarda,sıksam faydası olmaz sanırım bu saatten sonra

#5 sinantolu, 27 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Temmuz 2014
  6. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kuş tek göz hastalığı denilen papağan ateşi hastalığına yakalanmış, forumda daha önce de yazdığım gibi bu hastalığın tek çözümü ornimix, internette 5-10 gr satan yerler var, hemen temin edin, hastalık çok bulaşıcıdır ve ölümcül bir hastalıktır, terramycin gibi kremler ile baytril geçici tedavi eder, hastalık sonra tekrar nükseder, ne terramycin, vitaform gibi antibiyotikler hiç bir fayda sağlamaz.

7. esrar06

esrar06 Member

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun

8. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun.Umarım kuşunuz sağlığına kavuşur çok üzüldüm :(

9. Nezih Pekmez

Nezih Pekmez New Member

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun umarım en kısa sürede geçer

10. sinantolu

sinantolu Guest

Veterinere götürdüm kendi hazırladığı bi antibiyotigi enjektörle verdi ağzına damlatmam için. Bi de tobrex kullanmami söyledi. Kullanıyorum bakalım umarım gecer.

#10 sinantolu, 28 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 28 Temmuz 2014

Sayfayı Paylaş