Karadeniz Pet

Kuşumun Gözü Şişti :(

• Konbuyu başlatan sinantolu
  • Başlangıç tarihi
S

sinantolu

Guest
Merhaba.Ben tüy döktüğünü sanıyordum göz çevrelerinde kaşıntı vardı sağ gözünü çok fazla sürttü ve tüylerini döktü sandım ama sağ gözünün şiştiğini fark ettim.Forumda terramycin in iyi geldiğini okuyup sürdüm.yardım edebilecek var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Anneeem mikrop kapmis gibi duruyor. Çokta kaşınır o şimdi. Terramycin kullanılabilir ama kuş kaşiyorsa önlem almak gerek.

bit parazit spreyi felan sıktınızmı yakın zamanda ? Bu çok zor geçen bir hastalık ben antibiyotik tedavisi yaptım anca geçti . Veterinere götürmeniz gerekiyor.

şişince ciddi bir sıkıntı olduğunu anladım.umarım pazar günü veteriner bulabilirim.antibiyotik suya katılanlardan mı?

bit parazit spreyi sıkmadım yakınlarda,sıksam faydası olmaz sanırım bu saatten sonra

kuş tek göz hastalığı denilen papağan ateşi hastalığına yakalanmış, forumda daha önce de yazdığım gibi bu hastalığın tek çözümü ornimix, internette 5-10 gr satan yerler var, hemen temin edin, hastalık çok bulaşıcıdır ve ölümcül bir hastalıktır, terramycin gibi kremler ile baytril geçici tedavi eder, hastalık sonra tekrar nükseder, ne terramycin, vitaform gibi antibiyotikler hiç bir fayda sağlamaz.

Geçmiş olsun.Umarım kuşunuz sağlığına kavuşur çok üzüldüm :(

kuş tek göz hastalığı denilen papağan ateşi hastalığına yakalanmış, forumda daha önce de yazdığım gibi bu hastalığın tek çözümü ornimix, internette 5-10 gr satan yerler var, hemen temin edin, hastalık çok bulaşıcıdır ve ölümcül bir hastalıktır, terramycin gibi kremler ile baytril geçici tedavi eder, hastalık sonra tekrar nükseder, ne terramycin, vitaform gibi antibiyotikler hiç bir fayda sağlamaz.

Veterinere götürdüm kendi hazırladığı bi antibiyotigi enjektörle verdi ağzına damlatmam için. Bi de tobrex kullanmami söyledi. Kullanıyorum bakalım umarım gecer.

Geri