petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun Gözü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Esxi tarafından 18 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Esxi
    Gizli

Esxi Guest

Selamun Aleyküm, Dostlar.

2 Yumurtalı çift almıştım, yumurtaları kırdılar. Sonrasında farkettiğimde dişinin poposu çok şiş gözüküyordu, ilk bakdığımda yumurta var zannettim ama şişlik yumuşaktı. Yağmı var, hastalıkmı var bilemiyorum, 1 haftaya kadar ölür dediler ama Maşalllah 3 Aydır bendeler.

Neyse erkeğe yeni bir eş aldım, dişim ayrı tek başına kalıyor.

Resime bakarsanız gözünün sağ altında bir iltihapmı desem parazitmi desem işi bilenler daha iyi anlarlar kötü bir yara var.

Nasıl tedavi ederim ? ne yapmalıyım ? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Cümleten hayırı üretimler.

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    hiç böyle birşeye rastlamamıştım umarım daha deneyimli olanlar yardımcı olurlar , yumurtalı kuşu kimse satmaz zaten ancak kuştan umudu kestiyse satar ileride daha dikkatli olun insanları kazıklamak için herşeyi yapıyorlar

3. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam bu göz nezlesi olmus suan benım bı kusumda var eczaneden aldıgım göz damlası ıle gunde 3 sefer sıkarak tedavi ediyorum fiyatı 4,5 tl gidip sende alabılırsın

4. zeren

zeren New Member

Beğenileri:
    0
    Gagasıda, göz çevreside (çok açık tüysüz) ve göz yarasıda dahil biraz sağlık sorunları var gibi, siz en iyisi kafes kuşlarından anlayan bir veterinere götürmeye çalışın kuşunuzu, uzaktan teşhis koymak zor, veterinerler ücrete ilaç tedavisinide dahil ediyorlar genellikle..

5. İrem Tatar
    Gizli

Merhaba.. Tanıdık bir durum olunca fikir vermek istedim.. Benim önceki kuşumun da gözü aynı bu şekilde oldu, sulanıp çevresindeki tüyler dökülüyordu.. Araştırdığım kadarıyla thiociline göz merhemi ve genta göz damlasını sabah akşam uyguladım.. Pek çok kişi bu tedaviden sonuç almış.. Be yazık ki ben kuşumu kaybettim, herhalde geç kaldığım için.. :( umarım sizinki iyileşir, geçmiş olsun..

6. Esxi
    Gizli

Esxi Guest

kuşunuz için üzüldüm, merhem ve damlayı eczaneden mi temin ediyoruz ? Ortalama ücretleri ne kadar ?

7. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    Eczaneden göz nezlesi için ismi t ile başlayan mor kaplı bir damla var üzerinde 0,5 yazıyo formulunde ondan alıp kullanın fıyatı 4,5 tl

8. İrem Tatar
    Gizli

Evet eczaneden.. Fiyatları toplam 5-6 lira gibi olmalı..

9. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    geçmiş olsun inşallah düzelir

10. Batur ARIŞ

Batur ARIŞ New Member

Beğenileri:
    0
    g0rky06 adlı arkadaş tedavi yöntemini paylaşmıştı bende bu şekilde çözdüm,

1. Teramycin göz melhemini göz etrafına günlük pansuman yapmamız gerekiyor.
    2.Mikostatin şurup agızdan 3 damla suyuna 0.5ml (yarım suluk) 7 gün
    3.Nidazol surup suluguna 0.5ml (yarım suluk) agızdan 1 kez 2 damla 7 gün

Ek olarak neocord göz damlası ( veterinerde satılıyor ) gidip alın hayvanlar için kortizonlu antibiyotik.günde 3 defa damlatın.benim kuşumun göz kapağı fındık kadar şişmiş gözü kapanmıştı veteriner en ufak şırınga ile delip iltahabı çekti,ancak bu durum çok riskli kendinize güveniyosanız ve eğer elleriniz titremiyosa ileri derecede şişlik olur ve göz kapanırsa sadece bunu yapın.

Sayfayı Paylaş