Karadeniz Pet

Kuşumun gözünde belirleyemediğim hastalık

• Konbuyu başlatan hsyngrz
  • Başlangıç tarihi
Bilinçli üretici demek hekim kontrolünde üretim yapan bilinçli kimseler demektir

Lütfen sizi suçladigimi düşünmeyin

Ama yanliş yol izlediginizi de kabul edin

Bir kuşa igne yapilmaz ve bunu üretici yapiyorsa zaten tamamiyle kuşun hayatini tehlikeye atmak olur bu

Benim kuşum talihsiz diye siz neden kuşunuzu talihsizlige itiyorsunuz??

Bir veteriner kötü diye genelleme yapmayin

Üretici hekim kontrolünde üretim yapar ; hekim ise tedavi eder

Kuşunuza gerçekten çok üzüldüm bu yüzden hatalari iyi niyetimle düzeltmeyi kendime borç biliyorum

Başka kuşunuz yada bir başka kuş böyle yok yere ölmesin diye

Nasil ki anne babaniza evladiniza ezbere ilaç kullanmazsaniz kuşunuza da ayni muameleyi yapmayin nolur

Öncelik hekimdir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:39 -->-> Daha önceki mesaj 04:37 --

Kuş sahibi siz degilsiniz ama ben uyarimi genele yaptim dogru bilgilere lütfen muhalefet etmeyelim insanlar bilinçlensin diye ugraşiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:43 -->-> Daha önceki mesaj 04:39 --

Kuşu geç teşhisle ölmüş birisi olarak bne dahi hekimde israr ediyorsam demek ki dogru olan tek bişey var,,,,

Semiha hanım amacım kesinlikle sizinle tartışmak değil,siz de beni yanlış anlamayın. Ama herkes biliyor ve tecrübe ediyor ki BAZI veterinerler kuşlara üreticiler kadar değer vermiyorlar. Arkadaş belirtmiş zaten ilk mesajında iğneyi AMATÖR olarak kuş besleyen birine yaptırdığını. Profesyoneller bu işten ekmek yedikleri için bir çok hastalığı tanımak ve tedavisini bilmek zorunda hissdiyorlar kendilerini. Sıfır bilgiyle bu işin altından asla kalkamazlar. Benim demek istediğim güvenilecek üreticiler de vardır bu ülkede. Dermanın nereden geleceği belli olmuyor bazen.

Speedy kardeşim; zaten benim derdim kuşlarin aci çekmesini engellemek yine sen gibi
Tartişmayi ikimiz de istemiyoruz biliyorum
Kuşlari gerçekten seven helal süt emmiş insaniyetli üreticiler vardir ben yok demiyorum ki.

Ama bu forumda sık sık karşilaştigim hata da şudur ki insanlar bilinçsiz ilaç tavsiyesi ve kullanimi yapiyor,bunu elbirligiyle düzeltmemiz gerek.

Öncelik hekimdir,, hekim bulamayan profesyonel birilerinden hekim ismi bulsun
Olan zavalli kuşlara oluyor
İnan ki feci üzüldüm konu sahibinin ölen kuşuna
İçim parça parça oldu
Hem de hiç yere ölmüş zavalli hayvan
Yanlişliklari düzeltmek lazim,
İnşallah başka kuşlar,hayvanlar bu şekilde ölmez :(

Benim de derdim kuşları illaki üreticilere götürün değil; kuştan anlayan birisi ya da veteriner farketmez derman nerdeyse oraya götürün,önemli olan sonuç kuşlar kurtulsun.

Gerçekten öyle, yani ezbere ilaç ismi paylaşarak burada kimsenin kuşa faydasi olmaz,,
Hekime ,, hekim bulamazsa da ondan sonra gelen en bilgili kişiye gösterilmeli

Hatta insanlar memnun kaldiklari hekim isimlerini de buradan bolca paylaşsin ki birbirimize kuşlarimiza faydamiz dokunsun
Zavallilarin agzi yok dili yok bari bizler onlara derman bulalim

semiha hanım öncelikle burdaki herkes yaşadığı tecrübelerine göre burada yardımcı oluyor ayrıca kuşa iğne vurulmıcağını ilk sizden duyuyorum üretimhane de sıralı ölümler varken 1 veteriner 2 üretici arkadaş 2 farklı ilaç önerip iğne yapmamızı tavsiye etmişlerdi. bu iğne sizin anladığınız gibi insanlara vurulan değil daha küçük ve daha ince iğnelerdir bu arada sıralı ölümlerde iğnelerden sonra kesildi. burdan ne anlıyoruz konuşmalarınızla üretici arkadaşların yaşadığı tecrübeleri ve araştırmalarını hiçe saydığınızı anlıyoruz. ayrıca kimse sevmediği işi yapmaz kuş seven kuş balık seven balık üretir . tek kelimeyle genelleme yapmayınız yapacaksanızda lütfen KONU AÇ butonunu kullanınız tavsiyenizi daha çok arkadaş duyabilir :) kuşumu gelince ben zaten hastalıklı olduğunu bile bile aldım. gözünden dolayı petshopta kalıp ölüceği bariz ortadaydı ben arkadaşım ve internet sayesinde tedavi edebileceğini düşündüm. hastalığı tek göz nezlesi araştırırsanız ölümcül olup tedavi edilme ihtimalinin olduğunuda görürsünüz ama çok görülen bi hastalık olmadığı için pek bilen yok. ben arkadaşların önerdiği ilaçları maliyetli bulup ornimix adlı toz güvercin ilacını alıcaktım bu hastalık için fakat vaktim yoktu en son kuşu yıkayıp fön makinesiyle çok kısık sıcak rüzgarıyla kurutarak kendi göz damlalarımı kullanmayı denedim .2 gün sabah ve akşam okacin damla ve merhem ile tedaviyi denedim sadece iltihap'ı kesti akıntı devam ediyordu sonra bıraktım kuş 3-4 gün sorunsuz yaşadı gayet iyiydi hatta ele kendi gelmezdi kafesinden çıkmazdı ne olduysa elime gelir oldu kafesten çıkmak için heveslenir oldu kapısını açtığımda kendi kendine gezip yanıma geliyordu. şaşırtıcı bi gelişme vardı dediğim gibi 3-4 gün iyiydi bir anda kötüledi aynı akşamda dışkılarını karıştırdığını gördüm hemen altını temizledim ertesi gün öğleden sonra okuldan geldim hareket hantallaşmış kötülemişti elime alıp kursağına baktım boştu zaten ölceğini anlamıştım daha önce sıralı ölümleri yaşarkende elimde kötülemiş ve ölen kuş olmuştu . bir kaç damla suyu baş üstüne damlattım belki bi faydası olur diye ama çoktan ölmüştü. ayrıntılı anlattım şimdi bi problem varmı??

semiha hanım öncelikle burdaki herkes yaşadığı tecrübelerine göre burada yardımcı oluyor ayrıca kuşa iğne vurulmıcağını ilk sizden duyuyorum üretimhane de sıralı ölümler varken 1 veteriner 2 üretici arkadaş 2 farklı ilaç önerip iğne yapmamızı tavsiye etmişlerdi. bu iğne sizin anladığınız gibi insanlara vurulan değil daha küçük ve daha ince iğnelerdir bu arada sıralı ölümlerde iğnelerden sonra kesildi. burdan ne anlıyoruz konuşmalarınızla üretici arkadaşların yaşadığı tecrübeleri ve araştırmalarını hiçe saydığınızı anlıyoruz. ayrıca kimse sevmediği işi yapmaz kuş seven kuş balık seven balık üretir . tek kelimeyle genelleme yapmayınız yapacaksanızda lütfen KONU AÇ butonunu kullanınız tavsiyenizi daha çok arkadaş duyabilir :) kuşumu gelince ben zaten hastalıklı olduğunu bile bile aldım. gözünden dolayı petshopta kalıp ölüceği bariz ortadaydı ben arkadaşım ve internet sayesinde tedavi edebileceğini düşündüm. hastalığı tek göz nezlesi araştırırsanız ölümcül olup tedavi edilme ihtimalinin olduğunuda görürsünüz ama çok görülen bi hastalık olmadığı için pek bilen yok. ben arkadaşların önerdiği ilaçları maliyetli bulup ornimix adlı toz güvercin ilacını alıcaktım bu hastalık için fakat vaktim yoktu en son kuşu yıkayıp fön makinesiyle çok kısık sıcak rüzgarıyla kurutarak kendi göz damlalarımı kullanmayı denedim .2 gün sabah ve akşam okacin damla ve merhem ile tedaviyi denedim sadece iltihap'ı kesti akıntı devam ediyordu sonra bıraktım kuş 3-4 gün sorunsuz yaşadı gayet iyiydi hatta ele kendi gelmezdi kafesinden çıkmazdı ne olduysa elime gelir oldu kafesten çıkmak için heveslenir oldu kapısını açtığımda kendi kendine gezip yanıma geliyordu. şaşırtıcı bi gelişme vardı dediğim gibi 3-4 gün iyiydi bir anda kötüledi aynı akşamda dışkılarını karıştırdığını gördüm hemen altını temizledim ertesi gün öğleden sonra okuldan geldim hareket hantallaşmış kötülemişti elime alıp kursağına baktım boştu zaten ölceğini anlamıştım daha önce sıralı ölümleri yaşarkende elimde kötülemiş ve ölen kuş olmuştu . bir kaç damla suyu baş üstüne damlattım belki bi faydası olur diye ama çoktan ölmüştü. ayrıntılı anlattım şimdi bi problem varmı??
Ben sizin niyetinize bir laf söyledim mi ??HAYİR
Eminim ki iyi niyetlisiniz ve bu yüzden de çare ariyorsunuz
Ancak öncelik siralamasinda hekimler üreticiden önce gelir yine söylüyorum bunu kabul edin
Bir konu açtiysaniz ben burada size yanlişinizi göstermek durumundayim ayri bir konu açip da X arkadaş böyle yapmiş yanliş yapmiş demem çok saçma olur,
İyi niyetimden de şüpheniz olmasin lütfen
Kuşunuza o kadar üzüldüm ki konuyu okudugum gece mideme oturdu
Kuşlara igne yapilmaz evet; tecrübeli bir hekimdir sürekli gittigim veteriner
Kuşum hastalandiginda söylemişti,,
Üreticilere burada laf söyleyen yok neden burada üretici diye hop oturup kalkiyorsunuz durduk yere anlamiyorum
Tecrübeli üreticiye tahmin yürütür evet ; ancak bir kuş, hayvan rahatsizlandigi zaman ilk götürülecek kişi de VETERİNER HEKİM'dir.Üreticiler veterinerlerle baglantili çalişiyor zaten eger bilinçliyse,,
Ama kuş hastalandi diye önce bi üreticiye göstereyim mantigi dogru bir yol degil kabul edin lütfen
Bu dünyanin her yerinde kesin ve net bir gerçek,,
Ben daha fazla kuş ölmesin diye çabaliyorum,, okuyanlar da yanliş yol izlemesin diye...
Yanliş mesaj vererek buradan vebal alabilirsiniz ancak,,dogrular degişmez
Tekrar başiniz sagolsun kaybiniza üzüldüm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:39 -->-> Daha önceki mesaj 01:27 --

Ayrica hasta bir hayvani tedavi ettirmek amaciyla almaniz sadece alkişlanabilir bunun için kendi adima teşekkür ederim merhametinizden dolayi

hanfendi belki veterineriniz 10de 1 bulunabilicek kuşlardan anlayan ve ilgilenen bir veterinerdir onu bilemem ama şunu söyliyeyim bir üretici bile birçok veterinerden kuş konusunda daha bilgili ve tecrübelidir bunu kesinlikle tartışmaya gerek yok. ülkemizdeki veterinerlerin ticari olayları apaçık ortada. ayrıca benim yanlış bişey yaptığım felan yok burada imkanlarımı kullanabildiğimce kullandım ve iğne konusunda 1 veteriner 2 üretici arkadaşın 2 farklı ilacı iğne ile uygulamamızı önerdiğini söylüyorum. ve bu ilaçları iğne ile uyguladıktan sonra kuşların 0 kayıpla tedavi edildiğini söylüyorum. ben şahit olduklarıma dayanarak iğne yaptırdım ve kuşumun akıntısı 2 günde 1e düştü göz damlası ve merhemi kullandığımda ise akıntıdaki iltihap mikrop komple kesilip su damlası gibi akmaya başladı. tek hatam kuşumun canını yakmaktı okacin speedy arkadaşın dediği gibi gözünü yakmıştır bende kullanmıştım onu akıl edemedim ama kuşa ne iğnenin ne ilacın zararı oldu. iğnenin tahminen 15 gün damla ve merhemin 4 gün sonrasında kuşumu kaybettiğimi söylemiştim. sizin problem gösterdiğiniz şey bilip bilmeden kulaktan duyma bilgilerle tedavi uygulanmaması gerektiği. evet haklısınız bende bir kaç kişinin dediğine bakarak değil herkesin dediği ilaçlarla tedavi uygulamaya çalıştım borik asitli su gibi. gelip benim açtığım konu altında beni suçlarcasına örnek gösterircesine probleminizi dile getirmişsiniz kızdığım şey budur illa böyle birşeyi dile getirmek isterseniz konu açarak üzerinde durarak daha fazla kitleye bunu gösterebilirsiniz.

Ben size karşi bir suçlama yapmiyorum kimseyi karalamaya çalişmiyorum emin olun
Ancak buradan hekimler genelde paracidir bişey bilmez gibi verilen mesajlara da karşiyim
Her meslegin iyisi kötüsü vardir
Siz hekime gitmişsiniz zaten burda size karşi söylenecek bişey yok
Ama bilinçsiz kişileri de tedbirli olmak adina uyarmak durumundayiz bilen kişiler olarak
Kimse sizi eleştirmeye çalişmiyor rahatsiz olmaniza lüzum yok

Geri