Karadeniz Pet

Kuşumun Gözüne İlaç Geldi, -Çok Şükür Gözleri Düzeldi!

Hepimiz burada birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz . Yardımcı olabildiysem ne mutlu .

Veterinerden tavsiye almanız en uygunu olacaktır

Lcs 3 çok önerilen bir ürün böyle bi sıkıntı yaşamanıza şaşırdım doğrusu

Bu arada 5 yavrusu 2 yumurtası varmış kuşunuzun bu haliyle bakmakta zorlanabilir . Malum sayılarıda çok Maşaallah. Kursaklarını kontrol edin ara ara . Boş olduğunu görürseniz ve bu şekilde devam ederse kendiniz takviye yapmalısınız yavrulara aklınızda bulunsun.

Bir de ben etiketlemeye çalışayım
@Ayhan OTÇUOĞLU @Selçuk YÜKSEL siz de bakabilir misiniz konuya ? ( Bende de olmuyor )

Tekrardan Vakit Ayırıp İlgilendiğiniz için çok teşekkürler.

Evet LCS-3'ü almamın sebebi kuşlara zarar vermeden en doğal yöntemler ile pireler den kurtulmaktı.
Maalesef kuş Gözünü ilaca sürünce ve ben de bir akıl tutulması yaşayarak müdahale etmeyince olanlar oldu.

Yavruların Kursakları Dolu Maşallah. Babaları da besliyor olabilir. Baba sürekli ama sürekli ne bulursa yiyor ve kuşların sesini duyunca yuvalığa giriyor. Anneyi de o besliyor zaten.
Yumurtalar olduğundan beridir annenin yem yediğini görmedim hep baba kusuyor ona da.

Yine de her gün Sabah, Akşam, Gece Kontrol ediyorum Yavruları. Kursaklar da bir sorun görürsem ben müdahale ederim dediğiniz gibi.

Tekrar dan teşekkür ediyorum destekleriniz için.

Hepimiz burada birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz . Yardımcı olabildiysem ne mutlu .

Veterinerden tavsiye almanız en uygunu olacaktır

Lcs 3 çok önerilen bir ürün böyle bi sıkıntı yaşamanıza şaşırdım doğrusu

Bu arada 5 yavrusu 2 yumurtası varmış kuşunuzun bu haliyle bakmakta zorlanabilir . Malum sayılarıda çok Maşaallah. Kursaklarını kontrol edin ara ara . Boş olduğunu görürseniz ve bu şekilde devam ederse kendiniz takviye yapmalısınız yavrulara aklınızda bulunsun.

Bir de ben etiketlemeye çalışayım
@Ayhan OTÇUOĞLU @Selçuk YÜKSEL siz de bakabilir misiniz konuya ? ( Bende de olmuyor )

Evet LCS-3'ü almamın sebebi kuşlara zarar vermeden en doğal yöntemler ile pireler den kurtulmaktı.
Maalesef kuş Gözünü ilaca sürünce ve ben de bir akıl tutulması yaşayarak müdahale etmeyince olanlar oldu.

Yavruların Kursakları Dolu Maşallah. Babaları da besliyor olabilir. Baba sürekli ama sürekli ne bulursa yiyor ve kuşların sesini duyunca yuvalığa giriyor. Anneyi de o besliyor zaten.
Yumurtalar olduğundan beridir annenin yem yediğini görmedim hep baba kusuyor ona da.

Yine de her gün Sabah, Akşam, Gece Kontrol ediyorum Yavruları. Kursaklar da bir sorun görürsem ben müdahale ederim dediğiniz gibi.

Arkadaşlar merhaba, az önce veterinerden çıktım kızımın resimlerini gösterdim gayet iyiye gittiğini söyledi. Göz damlası ve papatya çayı pansumanina iki gün daha devam etmemi söyledi.
ilacı yemiş olabileceğinden bahsettim ishali onunlada alakalı olabilir ilacı vücudundan atar bu sekil de dedi. Üç gün boyunca kuşum genel durumunu takip edelim halsizleşirse ve genel durumu kötüye giderse o zaman tekrar konuşuruz dedi. şimdilik aspur ve probiyotikle devam etmemi söyledi.

Teracymn merhem ve hastalığı sormayı unuttum. Gerçi ekstra bir durum gerekse veteriner söylerdi zaten herhal de resimleri gösterdim.

Bu arada güncel resimler :

9NGWzk.jpg

qvEQ05.jpg

MDk8QN.jpg

Q2Q85k.jpg

X6d817.jpg

Son düzenleme:
Yere diskilamisti selpak ile resmini cektim.

Diskisi kahverengi olmuş. Hayvani gözüne pansuman yapmak ve damla damlatmak icin elime aldığım icin iyice strese girdi ben elim den bırakınca hemen su gibi diskiliyor.

Ekli dosyalar

• 35761A9F-0643-474F-AFC5-636496D91783.jpeg
    35761A9F-0643-474F-AFC5-636496D91783.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 21
  • EC472828-2E14-4606-BBAE-1347167C11AC.jpeg
    EC472828-2E14-4606-BBAE-1347167C11AC.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 18
Kusun popusu ıslak su gibi diskilamaya devam ediyor ve halsiz gözüküyor.
Veteriner dokunma 3 gün deri fakat bu ishal tehlikeli olmaya başladı. Yarın sera diropur gelince tedaviye başlayacağım. Umarım ishal den kurtarır korkmaya başladım.

Yakın cekim ;

zMnqrB.jpg

Ekli dosyalar

• EDEA2D8A-FDB7-428E-879D-8640DC7B969B.jpeg
    EDEA2D8A-FDB7-428E-879D-8640DC7B969B.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 15
  • 40E8D355-64EB-41DF-9FD1-5EA0DF19F5EC.jpeg
    40E8D355-64EB-41DF-9FD1-5EA0DF19F5EC.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Kusun popusu ıslak su gibi diskilamaya devam ediyor ve halsiz gözüküyor.
Veteriner dokunma 3 gün deri fakat bu ishal tehlikeli olmaya başladı. Yarın sera diropur gelince tedaviye başlayacağım. Umarım ishal den kurtarır korkmaya başladım.

Yakın cekim ;

zMnqrB.jpg
Patatesi veriyorsunuz değil mi? Yağsız ve tuzsuz pişmiş pirinç lapası varsa onu da yedirin. Pirinç yoksa pirinç unundan lapa yapın. Kafese dal darı asın ishale iyi gelir. Bunlar akşamı kurtarmaya yardım edebilir.

Arkadaşlar merhaba,

Yavrular dan en büyüğünün resmini sizinle paylaşıyorum. Ayakların da filan bir sorun yok değil mi? Yavrular konusun da bir bilgim yok.

Ayrıca arkadaşlar anne ishal diye ayırmaya gerek yok dimi ? Yavrulara filan bulaşmaz herhal de ? Bir yakınım anneydi ayır digerlerine de bulaşır diyor ama benim içim el vermiyor böyle bir şeye. Anne yavrularına çok düşkün ayrıca 2 yumurtası var hala. Dolu mu bilmiyorum. İshal olduğu icin yuvaliga bile girip diskilamiyor dışarıda duruyor daha çok. Tunek üzerinde sabit duruyor halsiz gibi

Not; Yumurta donemin de 1 gün bile kafese diskilmadi hep dışarı çıkıp yaptı geri yuvaliga girdi. Yine yuvaliga yapmıyor baktım yuvaliga köselerine yavrular dan uzaya yapmış. Daha çok dışarıda durup yapıyor.

Ekli dosyalar

• B7341935-5079-458C-A30C-2FA275A8EB3B.jpeg
    B7341935-5079-458C-A30C-2FA275A8EB3B.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 20
  • 2BE094C2-491C-40D0-A564-3E9EA1211C8F.jpeg
    2BE094C2-491C-40D0-A564-3E9EA1211C8F.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 20
  • 3F2C986D-2C1A-4B89-B421-DE3C7F212A4C.jpeg
    3F2C986D-2C1A-4B89-B421-DE3C7F212A4C.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 21
  • 87E4D164-E73E-42C5-8439-E770B85DC66D.jpeg
    87E4D164-E73E-42C5-8439-E770B85DC66D.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 21
  • 36B1A66D-25F5-49B0-9ECA-E6583393CFD0.jpeg
    36B1A66D-25F5-49B0-9ECA-E6583393CFD0.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 19
Patatesi veriyorsunuz değil mi? Yağsız ve tuzsuz pişmiş pirinç lapası varsa onu da yedirin. Pirinç yoksa pirinç unundan lapa yapın. Kafese dal darı asın ishale iyi gelir. Bunlar akşamı kurtarmaya yardım edebilir.

Sabah patates verdik akşam patates kuruyunca aldım. Patates yemedi zaten. Dal darı sürekli asili ishal başladığından beri yiyor fakat pek fayda etmedi. Aspur ve pirinç lapası da veriyorum.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 18
Yarın petshop ya da veterinere elektrolit sorun, kullanmanızda yarar var. Kendini toparlamasına yardımcı olacaktır.

Yarın petshop ya da veterinere elektrolit sorun, kullanmanızda yarar var. Kendini toparlamasına yardımcı olacaktır.

Tavsiye ettiğiniz bir marka var mi ? En iyisi neyse almak isterim. Sera diropur ile birlikte mi kullanayım ? Ayrıca 200ml büyük suluklar dan kullanıyorum bu sera diropur filan kaç Damla’yı kullanmalıyım ?

Edit : Bir de üstadım siz ve anneyi ayırmalı miyiz ? Yavrulara bulaşma ihtimali var mi ? Ayırmak istemiyorum açıkçası. Kuş kati da diskiliyor ama hiç olmadığı kadar çok sıvı geliyor. Aşırı fazla su var diskisin da. Allahtan su da içiyor geri.

Son düzenleme:
Marka onemli değil. Bulabilirseniz herhangi bir marka kullanabilirsiniz. Bahsettiğiniz ilaç hakkında bir bilgim yok, prospektüse uygun şekilde kullanın. Ben annenin hasta olduğunu düşünmüyorum. Ama karar sizin

Marka onemli değil. Bulabilirseniz herhangi bir marka kullanabilirsiniz. Bahsettiğiniz ilaç hakkında bir bilgim yok, prospektüse uygun şekilde kullanın. Ben annenin hasta olduğunu düşünmüyorum. Ama karar sizin

Ben zaten kuşu ayırmak istemiyorum hocam. Bir yakınım öyle diyince danışmak istedim.

Sizin böyle düşünmenize çok sevindim. Annenin hasta olmadığı kanısına nereden vardınız? Ben de kendimi rahatlatmak icin soruyorum lütfen yanlış anlamayın.

Elektrolit alacağım yarın. Peki bunu 200ml büyük suluga ne kadar koymaliyiz ?

Güncel diskilar;

Ekli dosyalar

• 938DA971-C02A-40C5-B839-5B2FC8B95C90.jpeg
    938DA971-C02A-40C5-B839-5B2FC8B95C90.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 16
Anlattiklarinizdan yola çıkarak hasta olduğundan değil, yaşadıklarından dolayı ishal olduğunu düşünüyorum. Ayrıca şu içtiğini söylüyorsunuz, normal şartlarda evde besledigimiz kuşların su içtiğini pek farketmeyiz, şu anki durumdan kaynaklı falza şu tükettiği için de ishal olabilir. Şimdiye kadar ishal olması haricinde hicbir hastalık belirtisi yazmadınız yanlış hatırlamıyorsam.
Alacağınız ürünün üzerinde nasıl kullanmanız gerektiği yazar. Ürünlerin yoğunlukları birbirinden farklı olabiliyor, şimdiden bir şey söylemem yanlış olur

Anlattiklarinizdan yola çıkarak hasta olduğundan değil, yaşadıklarından dolayı ishal olduğunu düşünüyorum. Ayrıca şu içtiğini söylüyorsunuz, normal şartlarda evde besledigimiz kuşların su içtiğini pek farketmeyiz, şu anki durumdan kaynaklı falza şu tükettiği için de ishal olabilir. Şimdiye kadar ishal olması haricinde hicbir hastalık belirtisi yazmadınız yanlış hatırlamıyorsam.
Alacağınız ürünün üzerinde nasıl kullanmanız gerektiği yazar. Ürünlerin yoğunlukları birbirinden farklı olabiliyor, şimdiden bir şey söylemem yanlış olur

Öncelikle vaktinizi ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Genel olarak durgun ötmüyor dışarda veya kafeste Tunek de sabit duruyor. Öğlen bayagi bi kızıl darı ve yem yedi. Akşam da biraz aspur yedi. Suyu bol içiyor anne de baba da masallah. Suan suyuna probiyotik katmaya da devam ediyorum. Yavrular ötünce yavruların yanına gidiyor. Genel de bu kadar dışarda kalmıyordu yuva da duruyordu. Dün den beri yavruların sesini duymaz ise pek içeri girmiyor. Oglen sağlam yem yemiş. Akşam biraz aspur yedi onun dışındaki bir şey yemedi.

Suyuna bu aksama ilaçlar gelene kadar elma sirkesi mi kursam acaba ? Probiyotik hiç fayda etmedi çünkü. Kati diskinin yanın da çok fazla su var. Haftasonu boyunca nekton s vitamin verdiğim için daha fazla vitamin vermedim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    988.4 KB · Görüntüleme: 11

Rica ederim . Babaları tam bakıcıymış ne güzel hem eşine hem yavrularına bakıyor . Maşaallah yavrunuz sağlıklı kursağı dopdolu gözüküyor.

Anneyi ayırmayın daha da strese girer. Zaten kabarma halsizlik iştahsızlık yoksa öyle önemli bi aağlık sorunu da yoktur zannımca.

Elektrolit bulamazsanız eczanelerde ge oral satılıyor ben bunu 1 litreye 1 ml olarak kullanıyorum . Elektrolit olarak siz de kullanabilirsiniz .

Genel olarak durgun ötmüyor dışarda veya kafeste Tunek de sabit duruyor. Öğlen bayagi bi kızıl darı ve yem yedi. Akşam da biraz aspur yedi. Suyu bol içiyor anne de baba da masallah. Suan suyuna probiyotik katmaya da devam ediyorum. Yavrular ötünce yavruların yanına gidiyor. Genel de bu kadar dışarda kalmıyordu yuva da duruyordu. Dün den beri yavruların sesini duymaz ise pek içeri girmiyor. Oglen sağlam yem yemiş. Akşam biraz aspur yedi onun dışındaki bir şey yemedi.

Suyuna bu aksama ilaçlar gelene kadar elma sirkesi mi kursam acaba ? Probiyotik hiç fayda etmedi çünkü. Kati diskinin yanın da çok fazla su var. Haftasonu boyunca nekton s vitamin verdiğim için daha fazla vitamin vermedim.
Vitamin vermeyin zaten ishal yapar fazlası önlem olarak vermeyin bence şu anlık . Sirke katabilirsiniz bir kaç damla suluğuna .

Ayrıca probiyotik fayda etmediyse eczaneden probiyotik alıp kullanabilirsiniz 1 suluğa 1 mercimek kadar . Eczaneden alınanlar daha kesin sonuç veriyor.

Rica ederim . Babaları tam bakıcıymış ne güzel hem eşine hem yavrularına bakıyor . Maşaallah yavrunuz sağlıklı kursağı dopdolu gözüküyor.

Anneyi ayırmayın daha da strese girer. Zaten kabarma halsizlik iştahsızlık yoksa öyle önemli bi aağlık sorunu da yoktur zannımca.

Elektrolit bulamazsanız eczanelerde ge oral satılıyor ben bunu 1 litreye 1 ml olarak kullanıyorum . Elektrolit olarak siz de kullanabilirsiniz .

Bilgilendirmeler icin çok teşekkürler. Probiyotik maalesef fayda etmedi. Elma sirkesi deneyeceğim. Yarın ishal ilacı sera diropur gelecek zaten elektrolit ve onlarala devam edeceğim insallah ishalden de kurtuluruz. Bugün ishal ile 2. Gün.

Geri