Karadeniz Pet

Kuşumun Gözüne İlaç Geldi, -Çok Şükür Gözleri Düzeldi!

Siz çok su içtiği için böyle olduğunu düşünüyorsunuz sanırım, Fakat bugün pek su içmemiş yine de durum bu.

Ben de kızıma ilaç dayamaktan yana değilim. Fakat onun için en iyisini ve sağlıklı olmasını istiyorum. Özellikle Gözüne damla ve pansuman yaparken kahroluyorum.

Yarın Akşama kadar Sera Diropur kullanmaya devam edeceğim. Daha sonrasın Sera diropuru bırakarak, 1 2 gün dozajı arttırarak Dizayme 256 Probiyotik ile devam edeceğim.

İshali ve genel tavrını takip ederek en sonun da ya Veterinerin verdiği İlacı kullanacağım yada inşallah bir sorunu olmayacak ve ilaçsız devam edeceğiz.

@Mustafacakmak Yardımlarınız için teşekkürler. Yarın da ilacı kullanıp probiyotiğe döneceğim.

Gözlerine pansuman yaptıktan sonra göz tüyleri ıslandığı için yarası daha çok belli oluyor. Maalesef Tek gözün de çok fazla hasar var düzelmedi hala. Hem kızarıklık var hem de et beni gibi bir parça oluşmuş. Canım yavruma ne kadar zarar verdim böyle ne yapacağım hiç bilmiyorum.
Denmiş ben de yineleyeyim. Veterinerin verdiği ilaç değil probiyotik prebiyotik karışımı. Diazyme 256 da probiyotik. Siz son çare veterinerin verdiği ilaç demişsiniz ama o ilaç değil. Diazyme mi daha iyidir veterinerin verdiği mi onu bilemem ancak ikisi de ilaç değil takviye.

Geçmiş olsun. Veteriner götürün veya bilgi alınması gereken durum bit ilaçları gibi ilaçlar kullanmayın kuşların zaten küçük canları var onlar gerektiğinde işlerini kendileri silkenerek görürler çok rahatsız ederse daha farklı davranır. Konuya gelirsek yuvalık ve kafes son derece temiz tutun bu pirenin gelmesini engelleyebilirsiniz.

Ayrıca yuvalıkta pire bir sorundur bu çoğu kuş besleyende sıkıntı yaşamıştır ve bundan kurtulmak çok kolaydır bu da temizliğe bakar kullandığınız talaş varsa değiştirin çam talaşı kullanmanızı tavsiye ederim bit gelmesini engelliyor ve temizlemeside kolay oluyor.

Siz çok su içtiği için böyle olduğunu düşünüyorsunuz sanırım, Fakat bugün pek su içmemiş yine de durum bu.

Ben de kızıma ilaç dayamaktan yana değilim. Fakat onun için en iyisini ve sağlıklı olmasını istiyorum. Özellikle Gözüne damla ve pansuman yaparken kahroluyorum.

Yarın Akşama kadar Sera Diropur kullanmaya devam edeceğim. Daha sonrasın Sera diropuru bırakarak, 1 2 gün dozajı arttırarak Dizayme 256 Probiyotik ile devam edeceğim.

İshali ve genel tavrını takip ederek en sonun da ya Veterinerin verdiği İlacı kullanacağım yada inşallah bir sorunu olmayacak ve ilaçsız devam edeceğiz.

@Mustafacakmak Yardımlarınız için teşekkürler. Yarın da ilacı kullanıp probiyotiğe döneceğim.

Gözlerine pansuman yaptıktan sonra göz tüyleri ıslandığı için yarası daha çok belli oluyor. Maalesef Tek gözün de çok fazla hasar var düzelmedi hala. Hem kızarıklık var hem de et beni gibi bir parça oluşmuş. Canım yavruma ne kadar zarar verdim böyle ne yapacağım hiç bilmiyorum.
Çok su tükettiğini siz söylediniz, ayrıca başka hastalık belirtisinden bahsetmediniz, ben de buna dayanarak fikrimi söyledim. Özellikle de belirttim kuşun durumunu ve huyunu bilen, gören sizsiniz. Veterinerin size verdiği, bir ilaç değil. Bunu ben ve diğer arkadaşlar birkaç defa söyledik. İshali tedavi edecek bir ilaç değil, yalnızca probiyotik. Eğer ilaç kullanmaya karar verdiyseniz eczaneden ercefuryl alıp kullanabilirsiniz.

Merhaba,

Firma yetkilisiyim.Bir müşterimiz tarafından mesaj gösterildi. Öncellikle şunu belirtmek isterim , bunu bakanlık onayı ilede gösterebiliriz bu ürün yüzde yüz diatom toprağı yani doğal. Bu ürünü biz videolarımızda bile kafa bölgesi, gözlerden uzak tutun tahrişe sebeb olabilir diyoruz. Ne kadar doğal olursa olsun toz sonuçta. Ben kendim Yük ziraat müh. ‘yim ve bu ürünün tek zararı yürüyen haşerelere. Buğün size ulaşıp birebirde konuşmak isterim. Tekrardan geçmiş olsun ama şunu bilin ürün doğal ve sonuçları çok iyi. Bilmem belki biliyorsunuzdur Virkon s de üreten firmayız.Kuşunuzun iyileşmesini dilerim. Böyle düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz , çünkü biz yüz bölgesine gelmemesi için çok uyarı yaptık , bu en azından bir örnek olmuştur. İyi günler dileriz..

Merhaba,

Firma yetkilisiyim.Bir müşterimiz tarafından mesaj gösterildi. Öncellikle şunu belirtmek isterim , bunu bakanlık onayı ilede gösterebiliriz bu ürün yüzde yüz diatom toprağı yani doğal. Bu ürünü biz videolarımızda bile kafa bölgesi, gözlerden uzak tutun tahrişe sebeb olabilir diyoruz. Ne kadar doğal olursa olsun toz sonuçta. Ben kendim Yük ziraat müh. ‘yim ve bu ürünün tek zararı yürüyen haşerelere. Buğün size ulaşıp birebirde konuşmak isterim. Tekrardan geçmiş olsun ama şunu bilin ürün doğal ve sonuçları çok iyi. Bilmem belki biliyorsunuzdur Virkon s de üreten firmayız.Kuşunuzun iyileşmesini dilerim. Böyle düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz , çünkü biz yüz bölgesine gelmemesi için çok uyarı yaptık , bu en azından bir örnek olmuştur. İyi günler dileriz..

Sabah Volkan bey ile görüştük. Telefon da kendisine de söyledim ben bir suçlu aramıyorum. Zaten konunun başın dan beri hiç bir firma adı vermedim, kimseyi karalamadım sadece olanları anlattım.

Yanlız bu mesaj dan sonra açıklama yapma gereği hissediyorum.

Benim bu ürünü Temin Ettiğim site de Hiç bir şekilde: Yüz, Göz ve solunum yollarına gelmemesi için dikkatli olun tarzın da bir uyarı yoktu. Ben ürüne yorum olarak olanları yazdıkdan sonra uyarılar eklendi.
İlgili yetkililer de bu konu da uyarı yapmadı. Ürünün %100 Doğal olduğu için rahatlıkla folluklar da ve kuşların üzerin de kullanılabileceği söylendi.
Kaldı ki ben bu ürünü Kızımın üzerinde de kullanmadım. Tüneğine bir parça geldi ve o tüneğe gözünü sürmesi sonucun da bu yaşananlar yaşandı.
Bura da Hatanın büyüğü ben de. Bir akıl tutulmasıyla gerekli an da kuşa müdahale yapmadım. Bunu da zaten en başta belirtim.

Fakat her ne olursa olsun bu ürünü kuş üzerin de kullanılmasını ŞAHSEN Tavsiye etmiyorum.

Eğer Kuş üzerin de kullansaydım, kuş doğal kaşınma ihtiyacı gereği kafasını vücuduna sürecekti ve bir şekil de gözüne veya solunum yollarına bu ürün temas edecekti. Teması sonucu ne olduğunu da hepimiz gördük.

Sonuç olarak: Ben ürün doğal değil demiyorum zaten. Bu ürün Kuşlar için tehlike arz ediyor, hayvanlar üzerin de ve temas edebilecekleri yerler de kullanılmamalı diyorum.
Az Kalsın Kızım kör olacaktı. Şu süreçte Kaç gündür neler çektiğimizi bir ben bir Allah bilir.

Şuan da ürünü ben de aktif olarak kullanıyorum. Fakat Yuvalık tabanın da çok az bir şekil de hiç bir hayvanın temas edemeyeceği şekil de kullanıyorum.

Not: Mesajınız da yazdığınız '' biz yüz bölgesine gelmemesi için çok uyarı yaptık , bu en azından bir örnek olmuştur. '' Bu hiç hoş bir ifade değil. Çok yanlış yerlere çekilebilir fakat o niyetle yazmadığınızı düşünerek bir tepki vermiyorum. Bu ifadenizi de düzeltin.

Son düzenleme:
Edit: Etiketleme yapınca sunucu hatası veriyor site. O yüzden etiketleme yapamadım.

Süleyman YERLİ
Hayvansever03

Arkadaşlar yorgunlukla veterinerin verdiği probiyotiği ilaç diye yazmışım. Probiyotik olduğunun farkındayım İlgi alakanıza vakit ayırıp yardımcı olmaya çalışmanıza da tekrar dan teşekkür ediyorum.

Süleyman YERLİ Destekleriniz için teşekkür ederim. Şuan da sadece Sera Diropur adlı ishal ilacını kullanıyorum. Düzelme mevcut, Ben de kuşun ağır bir ishal olduğunu düşünmüyorum. Hareketleri hali keyfi yerin de çoğu zaman. Yarın da Elektrolit takviyesi ve probiyotik takviyesi yapacağım. Eğer halsizleşir ve ishali devam ederse o zaman ercefurly kullanmaya başlayacağım. Teşekkürler.

Sezgin Güler Merhaba, Konu uzun olduğu için başından sonuna okuma şansınız olmadı sanırım. Veterinere götürdüm ( Resimlerini gösterdim)
Şuan da tedavisi devam etmekte, Bu akşam tekrar dan veteriner ile görüşeceğim. Gün gün her akşam gidip bilgi aldım kendisinden zaten.

Daha önce den tavsiye üzerine hamster talaşı kullanıyordum. Bu olay dan sonra Çam talaşına geçtim ve aynı yuvalık dan 1 adet daha satın aldım. Her gün Komple yuvalığı yenisi ile değiştiriyorum. Sirkeli su ile temizliyorum bütün mazemelerini yeniliyorum. Şuan da bit ile ilgili bir sorunum yok allaha şükür.

Edit: Etiketleme yapınca sunucu hatası veriyor site. O yüzden etiketleme yapamadım.

Süleyman YERLİ
Hayvansever03

Arkadaşlar yorgunlukla veterinerin verdiği probiyotiği ilaç diye yazmışım. Probiyotik olduğunun farkındayım İlgi alakanıza vakit ayırıp yardımcı olmaya çalışmanıza da tekrar dan teşekkür ediyorum.

Süleyman YERLİ Destekleriniz için teşekkür ederim. Şuan da sadece Sera Diropur adlı ishal ilacını kullanıyorum. Düzelme mevcut, Ben de kuşun ağır bir ishal olduğunu düşünmüyorum. Hareketleri hali keyfi yerin de çoğu zaman. Yarın da Elektrolit takviyesi ve probiyotik takviyesi yapacağım. Eğer halsizleşir ve ishali devam ederse o zaman ercefurly kullanmaya başlayacağım. Teşekkürler.

Sezgin Güler Merhaba, Konu uzun olduğu için başından sonuna okuma şansınız olmadı sanırım. Veterinere götürdüm ( Resimlerini gösterdim)
Şuan da tedavisi devam etmekte, Bu akşam tekrar dan veteriner ile görüşeceğim. Gün gün her akşam gidip bilgi aldım kendisinden zaten.

Daha önce den tavsiye üzerine hamster talaşı kullanıyordum. Bu olay dan sonra Çam talaşına geçtim ve aynı yuvalık dan 1 adet daha satın aldım. Her gün Komple yuvalığı yenisi ile değiştiriyorum. Sirkeli su ile temizliyorum bütün mazemelerini yeniliyorum. Şuan da bit ile ilgili bir sorunum yok allaha şükür.
Hergun yuvaligi degisturmek kusunuzu strese sokabilir onun yerin tek takim icin bir tane pvc yuvalik ve 2 tane plastik folluk alin yuvaligin tabanina bit tozu dokersiniz az miktarda folluk icine de misir granulu cam talasi kedi kumu koyabilir ve her gun folluk degisini yapabilirsibiz boylece yuvalik degisturmek zorunda kalmazsiniz

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Hergun yuvaligi degisturmek kusunuzu strese sokabilir onun yerin tek takim icin bir tane pvc yuvalik ve 2 tane plastik folluk alin yuvaligin tabanina bit tozu dokersiniz az miktarda folluk icine de misir granulu cam talasi kedi kumu koyabilir ve her gun folluk degisini yapabilirsibiz boylece yuvalik degisturmek zorunda kalmazsiniz

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

PVC yuvalık mantıklı geldi bana da diğer kuluçkalar da PVC yuvalığa geçeceğim teşekkür ediyorum.

Şuan da aynı yuvalık ve folluk dan 2 adet var, Kuş dışarı çıkınca o görme den anın da değişimleri yapıyorum farketmiyor sıkıntı olmuyor. Ama yuvalığı 2 gün de bir. Folluğu da her gün değiştirmek daha mantıklı olabilir. İlgi ve alakanız için Teşekkür ederim.

Süleyman YERLİ
Hayvansever03

Sirkeli su yerine dezenfektan olarak Virkon S tavsiye ederim. Parazit için chrysamed vet kullanabilirsiniz. Kuşlara temas etmesinde, aşırı olmamak kaydıyla, herhangi bir sakınca yoktur

Sirkeli su yerine dezenfektan olarak Virkon S tavsiye ederim. Parazit için chrysamed vet kullanabilirsiniz. Kuşlara temas etmesinde, aşırı olmamak kaydıyla, herhangi bir sakınca yoktur

Hocam bu son olaylar dan sonra ilaçlar konusun da çok temkinliyim. Bir daha böyle bir şeyi ne ben ne kızım kaldıramaz.
Mümkün olduğu kadar bir şey kullanmak istemiyorum. Şimdilik Elma sirkesi ile devam edeceğim. Yetersiz kalır ise diğer ürünleri denerim. Çok teşekkürler.

Bu arada dün akşam ve sabah çektiğim resimleri de paylaşıyorum. Akşam pansuman yapınca gözünün etrafın da ki tuyler ıslandığı icin hasar çok belli oluyordu. Sabah pansuman yaparken gözünü pek ıslatmadık kızarıklık duruyor mu tam göremedim görünüş olarak daha iyi gibi geldi bana. İnsallah bir hasar kalmamıştır.

Ekli dosyalar

• 0E126A6C-ED3A-4614-919C-C2010BD9F67E.jpeg
    0E126A6C-ED3A-4614-919C-C2010BD9F67E.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 29
  • 8FDFC098-D64E-4A43-A4D7-9E5151217F67.jpeg
    8FDFC098-D64E-4A43-A4D7-9E5151217F67.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 26
  • 4D5A0EE3-815D-4300-91CE-2D2587015341.jpeg
    4D5A0EE3-815D-4300-91CE-2D2587015341.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 21
  • B53D3A5F-B687-4958-B31B-85F0751E44C2.jpeg
    B53D3A5F-B687-4958-B31B-85F0751E44C2.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 24
  • AB719D60-0294-4624-9E06-5C25F10F41E4.jpeg
    AB719D60-0294-4624-9E06-5C25F10F41E4.jpeg
    854.9 KB · Görüntüleme: 23
  • C614EB69-C984-4141-A81A-9E97BA94D770.jpeg
    C614EB69-C984-4141-A81A-9E97BA94D770.jpeg
    748.5 KB · Görüntüleme: 22
  • 3AC93A7F-7999-48B3-A47C-1C13CC760FC3.jpeg
    3AC93A7F-7999-48B3-A47C-1C13CC760FC3.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 23
  • A2CDAB03-39E2-4E06-8693-58A3445834D0.jpeg
    A2CDAB03-39E2-4E06-8693-58A3445834D0.jpeg
    939.6 KB · Görüntüleme: 21
  • 4CB158D6-F68E-403B-A063-2B9986456DC7.jpeg
    4CB158D6-F68E-403B-A063-2B9986456DC7.jpeg
    846.9 KB · Görüntüleme: 18
  • 536286AA-B89D-4D3D-B0C8-6AC5B1B94CA6.jpeg
    536286AA-B89D-4D3D-B0C8-6AC5B1B94CA6.jpeg
    831.1 KB · Görüntüleme: 19
Hocam bu son olaylar dan sonra ilaçlar konusun da çok temkinliyim. Bir daha böyle bir şeyi ne ben ne kızım kaldıramaz.
Mümkün olduğu kadar bir şey kullanmak istemiyorum. Şimdilik Elma sirkesi ile devam edeceğim. Yetersiz kalır ise diğer ürünleri denerim. Çok teşekkürler.

Bu arada dün akşam ve sabah çektiğim resimleri de paylaşıyorum. Akşam pansuman yapınca gözünün etrafın da ki tuyler ıslandığı icin hasar çok belli oluyordu. Sabah pansuman yaparken gözünü pek ıslatmadık kızarıklık duruyor mu tam göremedim görünüş olarak daha iyi gibi geldi bana. İnsallah bir hasar kalmamıştır.
Kendim denemediğim ürünleri kesinlikle tavsiye etmem. Virkon S, haftada iki defa olmak üzere yaklaşık 2 yıldır kullandigim bir ürün ve kullanmaya başladıktan sonra hicbir hastalık yaşamadık çok şükür

Kendim denemediğim ürünleri kesinlikle tavsiye etmem. Virkon S, haftada iki defa olmak üzere yaklaşık 2 yıldır kullandigim bir ürün ve kullanmaya başladıktan sonra hicbir hastalık yaşamadık çok şükür

Maşallah hocam, Fakat dediğim gibi bu olay dan sonra aşırı korumacı ve temkinliyim. Kolay kolay bu tarz şeyleri kuşun temas ettiği yerler de kullanmam. Elma sirkesi ile çözemediğim bir durum olursa anca o zaman deneyebilirim. Teşekkür ederim.

Dostlar merhaba.

Yavruların daha doğrusu bu en büyük yavrum 14 günlük. Ayağın da herhangi bir sorun yok değil mi ? Çarpık bacak gibi. Daha önce bir yakınımın yavrusu çarpık bacak oldu çok korkuyorum o yüzden. Bunlar 2 gün önceki fotolar akşam güncel fotoğrafları göndereceğim. Folluklari büyük ve ortası boşluk ama 6 tane yavru olduğu icin ne kadar etkilidir bilemiyorum. Bana ayakları fazla ayrık gibi geliyor follukdayken. Ayrıca nette izlediğim kuşlar neredeyse yürüyor benimkisi ayakta zor duruyor gibi. Bu akşam video de çekeceğim durumu göstermek için.

Eğer Allah Korusun çarpık bacak ise 14 -15 günlük yavru da ayak kelepçesi işe yarar mı ?
Edit: Facebook da tunca Gecü ile görüştüm resimleri gösterdim. Maalesef çarpık bacak olduğunu belirti. Çok üzüldüm. Kuşlarımı gözüm den sakınmama rağmen olabilecek bütün sorunlar beni buluyor nasıl oluyorsa. Kelepçe sipariş edeceğim inşallah kurtarabilirim.

Edit: kullandığım folluk;
r16mPM.jpg

Ekli dosyalar

• EB35631F-C521-4FC9-8034-C06B1E4EC0C3.jpeg
    EB35631F-C521-4FC9-8034-C06B1E4EC0C3.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 20
  • 9909306C-EBB4-4E2E-8E8A-BC448F451A2C.jpeg
    9909306C-EBB4-4E2E-8E8A-BC448F451A2C.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 19
  • 13CE2517-D0BD-4F9B-80C1-D149A1D4C9E6.jpeg
    13CE2517-D0BD-4F9B-80C1-D149A1D4C9E6.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 19
  • AD61836A-BA40-4B2E-AC96-22AD6479C69A.jpeg
    AD61836A-BA40-4B2E-AC96-22AD6479C69A.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Dostlar merhaba.

Yavruların daha doğrusu bu en büyük yavrum 14 günlük. Ayağın da herhangi bir sorun yok değil mi ? Çarpık bacak gibi. Daha önce bir yakınımın yavrusu çarpık bacak oldu çok korkuyorum o yüzden. Bunlar 2 gün önceki fotolar akşam güncel fotoğrafları göndereceğim. Folluklari büyük ve ortası boşluk ama 6 tane yavru olduğu icin ne kadar etkilidir bilemiyorum. Bana ayakları fazla ayrık gibi geliyor follukdayken. Ayrıca nette izlediğim kuşlar neredeyse yürüyor benimkisi ayakta zor duruyor gibi. Bu akşam video de çekeceğim durumu göstermek için.

Eğer Allah Korusun çarpık bacak ise 14 -15 günlük yavru da ayak kelepçesi işe yarar mı ?
Edit: Facebook da tunca Gecü ile görüştüm resimleri gösterdim. Maalesef çarpık bacak olduğunu belirti. Çok üzüldüm. Kuşlarımı gözüm den sakınmama rağmen olabilecek bütün sorunlar beni buluyor nasıl oluyorsa. Kelepçe sipariş edeceğim inşallah kurtarabilirim.

Edit: kullandığım folluk;
r16mPM.jpg
Bence çarpık bacak değil daha net fotoğraf yüklerseniz bir daha bakalım

Dostlar Merhaba,

Size güzel Haberlerim var!

Dün Akşam Veteriner ile görüştüm. Allaha çok şükür gözlerin düzeldiğini artık ilaç ve pansumanı bırakabileceğimizi söyledi. Tedavimiz bitti çok şükür.

Bu süreçte Başın dan sonuna kadar yardımcı olmaya çalışan, iyi dileklerini ileten Herkese Çok Teşekkür Ediyorum. Allah Razı Olsun.

Şuan da Anneyle ilgili Tek sorunumuz İshalin Hala Devam Etmesi.

8.07.2018 Pazar Günün den beridir ishal. Biraz Halsizleşti gibi de sanki, Tüyleri kabartmıyor fakat sürekli uyku modun da. İlk kuluçka olduğu ve 6 yavru 1 yumurtası olduğu içindir diye düşünüyordum fakat bu ishal olayı beni korkutuyor açıkçası.

Gözleri ile yaşadığımız sıkıntı dan ve gün de 4 defa gözlerine pansuman ve ilaç yapmamız dan sonra hayvan strese girdi ishal oldu. Düzeltemiyorum da maalesef.

Bu süreçte Dizazyme 256 Probiyotik, Sera Diopur, Sirkeli su gibi tedaviler uyguladım. Patates haşlaması ve pirnçi yemiyor maalesef. Aspur ve dal darı vermeye devam ediyorum.

Şuan da Sabah Versela Laga Marka Bir Elektrolit temin ettim enerjisi yerine gelsin diye onu kullanıyorum.

Bu akşam dan İtibaren Artık Mecburen Ecerfuly Adlı tavsiye edilen ilaca başlayacağım. Gelişmeleri sizinle de paylaşacağım.

Kursağı dolu annenin fakat kursağından altına doru karın kısmı zayıfladı veya kursağı dolu oldğu için öyle geliyorda olabilir. Bu akşam Güncel Dışkı resimleri ve kuşun resimlerini paylaşacağım.

Kuşu Hala Ayırmadım. Ayırmaya gönlüm el vermiyor. 6 yavrusu ve 1 yumurtası var.

Yavurlarla ilgili de Çarpık bacak sorunum var gibi. Onlar için de ayrı konu açtım linkini paylaşacağım. Bilgisi olanlar dan bu konu da da destek bekliyorum. Konu linki ; http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/yavrularim-da-carpik-bacak-var-mi.67415/

İshal tedavisi boyunca da yardımlarınızı bekliyorum. Çok Teşekkürler.

Edit : arkadaşlar bu arada kuşlar bir haftadır normal su içmedi, mutlaka içtikleri su da sirke, probiyotik, vitamin, sera diropur veya elektrolit oldu.
Simdi bir de akşam ecerfuly tedavisine başlayacağım. Bir sıkıntı olmasın?
Birkaç gün sadece su vererek dinlendirmek mi gerekir ? Kuşu iyi edeceğiz diye daha kötü etmeyelim minicik bir can sonuçta.

Son düzenleme:
Suda sirke, vitamin, ilaç hepsi karışık değildi di mi? Olmamalı çünkü. Bence bir gün dinlendirebilirsiniz.

Hayır hocam kesinlikle. Ben hiç birini karıştırmıyorum.
Hepsini ayrı ayrı günler de veya birisini sabah birisini akşam şeklin de kullandım.
Ör sabah sirke, Aksam probiyotik şeklin de.

Normal de bunu da asla yapmam. Sadece bu donem de yaptım.
Normal de 1 güne 1 urun kullanırım sadece.

Ben de dinlendirmeyi düşünüyorum bugün sadece elektrolit verdim kaybettiği sıvıyı toparlasın diye. Hali keyfi daha iyiymiş.
Yarın sadece su verip izleyeceğim. İshal geçmez ise ecerfuly tedavisine başlayacağım.

İyi akşamlar arkadaşlar,

Allah’ın izniyle An itibariyle inşallah ishali yendik gibi geliyor bana.

Güncel dışkı resmini paylaşıyorum sizinle. Bugün elektrolit kullanmıştım yarın suyuna hiçbir şey katmayacağım kuşu dinlendireceğim.
Allahın izniyle inşallah bu isaldan da kurtulursak bir sorunumuz kalmayacak.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 20
Geri